Yetkili Oto Servis Bayiliği

Yetkili oto servis bayiliği günümüzde birçok büyük araç markasının organize sanayi bölgelerinde otomotiv sektörüne girmek isteyen girişimcilere verdiği bayiliktir. Oto servis bayiliklerinde genellikle bayilik alınan araçların bakımına, tamirine ve arızasına öncelik verilmekle birlikte benzer yapıda olan araçların da bu tür hizmetleri karşılanmaktadır. Oto servis bayiliği alabilmek için ise her şirket farklı şartlar sunabilmektedir. Şartlar içerik olarak birbirinden farklı olsa bile genellikle formatları itibariyle benzerlik taşımaktadırlar. Genel itibari ile yetkili servis bayiliklerinde aranan şartlara bakacak olursak;

-Gelişme potansiyeli ve yatırım gücü

-Eğitimli ve tecrübeli personel yapısı

-Çağdaş mimari görünüş

-Yeterli teknik ve teknolojik alt yapı

-Müşteri sadakati ve memnuniyetine önem verme

-Kuruluş tarafından hazırlanan Kalite Standartları ve Yönetmelikler Kitabı’nda belirtilen standartlara uyma.

Bu bilgiler eşliğinde bayilik almak isteyenlerin yeniliğe açık bir kuruluş olması ve yeterli düzeyde maliyeti bulundurması gerekiyor. Teknolojinin gelişimi itibariyle otomotiv sektöründe kullanılan cihazlar da gelişmiş cihazlar olarak yansıyor bu sektöre. Bu sektörde çalışan elemanların da eğitim düzeyi cihazları kullanabilecek kapasiteye uygun olmalıdır. Çağımızın gereğine uygun mekan ve kuruluşa bakış açısı olarak nitelendirebileceğimiz olguların iyi düzeyde olması.

Teknik imkanlar yani bayilikte kullanılacak olan makinelerin ve malzemelerin servise gelen araçların bakımını ve arızasını giderecek nitelikte olmasıdır. Müşteri sadakati ve memnuniyeti ise her kuruluşta olması gereken özelliklerin başında yer alıp uygulanan zamandan tasarruf, maliyetin en aza indirgenmesi ve güleryüz bunlar arasında yer almaktadır. En önemlisi ise kalite standartları ve yönetmelikler kitabına uygun bir şekilde işliyor olmasıdır. Bu şekilde işleyen bir iş yerinin bayilik alabileceğine karar verildikten sonra gerekli belgeler eşliğinde bayilik işyeri sahibine bağlanmaktadır.

 

oto servis bayiliği veren firmalar
oto servis bayilik veren firmalar
oto servis bayilik verenler
oto servis bayiliği veren firmalar
oto servis bayilik verenler
oto servis bayiliği
bosch oto servis bayilik
mobil oto servis bayilik
oto servis bayilik veren firmalar

5

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün