Twingo Open Air, Twingo 2018 Model

Twingo Open Air

Twingo kendi çapındaki araçlarla kıyaslandığında kesinlikle albenisi çok fazla olan bir araç. Muadili araçlara bakıldığında daha avantajlı olduğu aşikar. Twingo tavan kısmının açılması ayrı bir keyif verirken, yazın gezi ve sürüşlerde hem ayrı keyif veriyor he de tüm gözlerini üstüne çekmeyi beceriyor. Dikkat çeken başka bir özelliği ise twingo yakıt tüketimi yönündende ceplerimizi üzmüyor. Yakıtı koklamak deyimi bile onun için fazla kalıyor desek yeridir. Aynı zamanda küçük gibi görünmesine rağmen, iç hacminin gerçekten büyük olması alıcılar tarafından tercih sebebi oluyor. Twingo yedek parça konusunda da kullanıcılarını asla üzmeyecek kadar parça bulabilme olanağı sunuyor. Neredeyse tüm parçaların tamamını çok rahatlıkla bir çok yerde bulabilirsiniz. Twingo open air ve far şekliylede dışarıda tüm gözleri üzerine topluyor. Üstünün açılması ve far kısımlarının farklı modifiyeler ile tarz yapılması onu diğer arkadaşlarından biraz daha farklı kılıyor. Twingo 2017 ve 2018 model serisi ile güzel bir çıkış yaparak uzun zaman sonra kullanıcılarını yine sevindireceğe benziyor.

Renault Twingo
Renault Twingo

Bu şirin Twingo ismi aslında , “Twist”, “Swing” ve “Tango” isimlerinden türetilerek konulmuştur. Renault’un en baş tasarımcısı Patrick le Quement tarafından, 1983 yılında  Polonya’da üretilen FSM Beskid den esinlenilerek gövde yapısı yani kaportası tasarlandı. Avrupada 1992 yılında piyasaya çıktı. Tabi bize gelmesi yine biraz zaman aldı. Ülkemizde 3 Eylül 1996 tarihinde satışı yapılmaya başlanıldı. 2000 li yılların sonlarına doğruda üretimi durduruldu.

Twingo Yedek Parça

Twingo Yedek parça konusunda belkide en son sorun yaşayacağınız araç bile değildir belki. İnanır mısınız tüm satış sitelerinde bile parçaları satılıyor desek yeridir. Kenarda köşede hiç bilinmeyen e-ticaret sitelerinde bile bir çok parçası mevcut.

Twingo Modifiye

Modifiye konusunda zaten twingocular olayı aşmışlar. O kızgın bakan far tasarımları falan inanılmaz efsane duruyor. Twingo Open air sistemlerine şekil vermeler, renk atmalar. Aracın üzerine şerit şeklinde kaplama yaptırmalar. Open air olmayanların tavan kısmına dama kaplama döşemeleri. İç dizayn için çılgın çalışmalar yapmaları. Ses sistemlerinden hiç bahsetmiyorum bile zaten. O küçücük fıçıcık, içi dolu twicik varya oluyor size disko topu. Ve gerçekten Modifiyeyi yakıştırarak yapıyorlar. Tabi araçta bunu kaldıran bir yapıya sahip.

RENAULT TWİNGO OPEN AİR ;

TWİNGO 2017

Renault’un yeni nesil olarak Twingo GT versiyonuyla karşımıza çıkıyor. Fransızlar bu tatlı tasarıma sahip aracı daha sportif yapabilmek için çılgınlar gibi çalışmışlar.

Twingo 2017 Model aracımızın lastiklerinde 17 inç jantlar kullanılmış. Önden arkaya doğru uzanan omuz etiketi aracımıza farklı bir hava katmış. Arka cam bagaj eşiğine kadar indirilmiş.

Bu kısmın tamamiyle cam olması fazlasıyla ilgi çekici. 2017 Model Twingo 0.9 litre turbo ünite yer alıyor. 110 Hp güce sahip olacak bu ünite aracımıza performans açısından büyük önem sağlıyor.

Twingo 2018

2017 Model Twingo şirinliğinde olduğu gibi 2018 Twingo modelinde de aynı tabuyu yıkmıyor ve tasarımını dahada geliştirerek ve üzerine dahada koyarak kullanıcılarına yeni nesil şık bir araç sunuyor. Yine ben burdayım diye bağırıyor otomobil. Şık ve sempatik bir duruş sergiliyor. Alıcılarınıda yine yeni nesil eklentiler konusunda yalnız bırakmıyor. Ülkemizde henüz yok, fakat geldiğinde kapış kapış gideceğinden eminiz.

twingo open air 2018 model
twingo 2018 model

Twingo Alınır mı ?

Eskisi kadar şirin bir görünüm içinde ellerinden geleni yapmışlar tabi. Ama 97 Model Twingo, 98  Model Twingo, 99 Model Twingo ve 2000 model Twingonun yeri her zaman bizde başka olacak. Zamanın dizilerine bile konu olan (Çılgın Bediş) bu şirin araba gönüllerden asla silinmez.

Twingo open air sahibi iseniz zaten havanıza diyecek yoktur. Yazın üstünü açar çılgınlar gibi gezersiniz. Bu çılgın aracın fan grupları bile olduğunu biliyor musunuz? Evet, evet… Buluşma günleri falan yapıp buluşuyorlar. Harika geliyor kulağa değil mi?

Yani bu aracı aldığınızda ister istemez çılgın bir sosyal çevrenizde oluyor. Çeşitli buluşmalar, etkinlikler, yedek parça yardımlaşmaları ve hatta bir ilden başka bir ile gittiğinizde bile bir sürü dost sizi bekliyor oluyor.

Ha birde bu arkadaşların farklı bi selamlaşmaları mevcut. Yolda kendi model araçlarını gördüklerinde asla selam vermeden geçmiyorlar. Hatta ve hatta başında sahibi yoksa inip silecek ve camın arasına bir kart bırakıyorlar. Aracını burada gördüm ve sobeledim dercesine…

Yani işin özü böyle bir aracı aldığınızda ;

-Hem çılgınlar gibi yakıt tasarrufu yapıyorsunuz,

-Öyle diğer araçlar gibi milyarlar harcayarak bakım yaptırma ve parça masraflarından otomatikman kurtuluyorsunuz,

-Hem şık ve şirin bir arabaya biniyorsunuz,

-Aynı zamanda istemeden bile olsa çok büyük bir sosyal aile kazanıyorsunuz…

E daha ne olsun canım…

Twingo fiyatlarına gelecek olursak 14 Bin TL ve 25 Bin TL arasında aracın temizliğine göre değişiklik gösteriyor. Her zaman savunduğumuz gibi yine doğru ve dürüst insanlardan temiz bir araç satın aldığınızda huzurla binebileceğiniz düşük bütçeye şirin ve kendi çapında gösterişli  bir otomobil sahibi olabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir : 40 Bin TL Araç Önerileri

 

 

 

  • Twingo Open Air İncelemesi
5

Özet

Bu yazımızda twingo open air nasıl , twingo open air alınır mı, twingo open air kullanıcı yorumları , twingo open air yakıt tüketimi gibi başlıkları ele alarak sizlere daha faydalı olmaya çalıştık.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. mükemmel bir yazı olmuş 🙂 Twingo yu sayenizde çok sevdim 🙂 Çok teşekkür ederim bu güzel arabayı böylesine detaylı anlattığınız için 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün