Toyota Avensis Elegant İncelemesi, Avensis Nasıl Alınır mı ?

Merhaba arkadaşlar sizlere bugün tanıtacağımız arabanın ismi Toyota Avensis 1.6 Elegant olacak. Son yılların en kaliteli araçlarından birisi olarak karşımıza çıkan araç kullanıcılarına oldukça rahat bir sürüş sunuyor. Toyota Avensis 1.6 CC’lik motoru ile ortalama bir kullanım sunmuş olsa da beygir gücü ve torku ile ne kadar güçlü bir yapıya kavuştuğunu herkese gösteriyor. Ara. beygir gücü olarak 1.6 motorda 132 HP ve 180 Nm torku ile gerçekten çok kuvvetli.

 

Bu beygir gücü ve tork ile dilediğiniz hız limitlerine rahatça ulaşabilir, yokuşlarda arabanız dolu olsa bile sorun çıkarmadan ve arabanız hız kesmeden yoluna devam edecektir. Maksimum ulaşabileceğiniz hız 200 Km olarak belirtilmiş. 0-100 km arasına ulaşabilme hızı 10.4 saniye olarak belirlenmiş ve birçok arabaya göre ve kendi kasasına oranla oldukça iyi bir rakam diyebiliriz. Vites sayısı 6 ileri ve bu durum motorun rahat performans göstermesini ve hareket etmesini sağlıyor.

 

Yakıt tüketimi açısından da oldukça ekonomik olan araç diğer araçların 1.6 motorlarına oranla daha normal düzeylerde yakıt tüketimi sağlıyor. Benzinli motorun şehir dışı yakıt tüketimi 100 km.de 5.5 lt. olarak belirlenirken, şehir içi yakıt tüketimi de 8.5 olarak ortalama değerlerde karşımıza çıkıyor. Kilometre başına ortalama 28 kuruşa denk gelen yakıt tüketimi bu tarz araçlar için oldukça normal bir yakıt tüketimi olarak karşımıza çıkıyor. Aracın yakıt deposu da 60 lt. olarak belirlenmiş ve bu sınıf bir araçta üst düzey bir yakıt alımı sağlamakta.

 

GENİŞ İÇ HACMİNE BAYILACAKSINIZ

Toyota Avensis 1.6 Elegant modeli gerek geniş iç hacmi gerekse geniş bagaj hacmi ile sizlere rahat ve konforlu bir yolculuk imkanı sunar. Sedan araç yapısına sahip olan araç 4695 mm uzunluğa, 1810 mm genişliğe ve 1480 mm yüksekliğe sahiptir. Aracın bagaj hacmi 509 lt. ile birçok araca büyük oranda fark atacağa benziyor. Toyota kalitesi ve güvencesi ile üretilen araç uzun yolculuklarınızda sizleri yormayacak ve geniş aileler için oldukça rahat bir yolculuk imkanı sunacaktır.

GÜVENLİ YOLCULUKLARA ÇIKMAK İÇİN

Toyota Avensis 1.6 Elegant gibi bir aracınız olduğu zaman ister şehir içindeki trafikte, ister şehir dışındaki trafikte olun her zaman kendinizi güvende hissedeceksiniz. Birçok güvenlik testinden geçen aracın çarpışma testleri oldukça yüksek puanlar alması ile sonuçlanmıştır. Yolcu güvenliğini %90 ölçüde sağlayan araçta sürücü hava yastiği, yolcu hava yastığı ve yan perde hava yastıkları ile tam bir güvenlik sağlanmış durumda. Aracın donanımları arasında ABS (Antiblokaj Fren Sistemi), EBD (Fren Güç Dağılım Sistemi), ESP (Elektronik Denge Sistemi), ASR (Çekiş Düzenleme Sistemi) gibi aracınızın güvenli ve sizin sürüş keyfiniz için birçok özellik düşünülmüş.  Cruise Control (Hız Sabitleme Sistemi), Klima / İklimlendirme, Yol Bilgisayarı, Direksiyondan Kumanda Sistemi, Ön Kol Dayama Ünitesi, Otomatik Kararan İç Dikiz Aynası, Ön Sis Farları, Çelik / Alüminyum Alaşım Jantlar aracın iç ve dış dizaynını oluşturan özellikleri olarak karşımıza çıkıyor.

CAZİP FİYAT AVANTAJI

Almayı düşündüğünüz aracın piyasa değeri şuanda 90.000 TL civarında. Oldukça ekonomik ve kendi sınıfı içerisindeki araçların en gösterişlisi olan bu araç gerçekten herkesin değerlendirmesi gereken bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Toyota Avensis 1.6 Elegant aracını 2 inci el olarak düşük kilometrelerde de sahip olabilmek sizin elinizde. İyi bir araştırma ve kontrol sonrasında daha düşük fiyatlara bu kaliteli araca sahip olabilirsiniz.  Zamanınızı ayırarak sizler için incelediğimiz aracı gönlünüzce inceleyerek alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün