Teknolojinin Ticari Taksi Sektörüne Etkisi ?

Dünyada toplu taşıma işi nasıl yapılır ilk önce bu işin çok ciddi bir şekilde araştırılması gerekiyor. Eğer biz geleceğimize yön veremezsek ileride yolumuzu şaşırırız bu bir gerçeklik yani artık eskiden kalma taksicilikle bugün yeni gelişen teknoloji ile sektördeki çalışma şekilleri oldukça farklılaşıyor eğer siz bugün yurt dışında taksiciliğin hangi aşamada olduğunu bilmezseniz orada verilen eğitimin şekil ve şemailini bilmezseniz yönünüzü ne tarafa çevireceğinize karar veremezseniz burada büyük bir hata yapmış olursunuz.

 

Türkiye’ de aynen bunun incelemesi yapıldı ve geçen yıl uluslararası bir çalışma yapıldı bununla ilgili olarak ta Türkiye’den Büyükşehir belediyelerinin ulaşım daireleri, büyük odalar, bu toplantıda yer aldı. Toplantıda bu işin Almanya’ da, Amerika’da, İngiltere’de nasıl yapıldığı ele alındı. Taksicilik dünyanın bir gerçeği her yerde yapılıyor ama en verimli şekilde en kazançlı şekilde bundan sonrası için yeni gelişen teknoloji ile bunun nasıl yapıldığı bilinmesi gerekiyor.

 

Örneğin yeni teknoloji ile bir araç sahibi isterse arabasını hem telefonundan hem de bilgisayarından izleyebiliyor. Bu da yolcu kayıp eşya konusunda hızlı bir sonuca varılması açısından etkili oluyor. Bu teknoloji sayesinde aracınızın günlük kaç kilometre yaptığını görebiliyorsunuz. Eğer ki biz Türkiye olarak bu teknolojiyi ülkemize getirmez ve kullanmazsak bunlara bir başkası talip oluyor.

 

Bu teknoloji sayesinde bugün bir çok kişinin taksilerden büyük şikâyetçi olduğu beni çok fazla gezdirdin çok para aldın sitemlerinin de çok fazla anlamı kalmamış oluyor. Taksilerde kullanılan teknoloji aynı zamanda müşterilerin keyifli vakit geçirmelerine de neden oluyor. Özellikle kalabalık şehirleri ele alacak olursak bugün bir noktadan başka bir noktaya gitmek neredeyse saatlerimizi alıyor. Bu teknoloji sayesinde bu saatlerin bize de aynı zamanda bir zulüm olmasından kurtulabiliyoruz bu bazen en kısa yolu bulmak şeklinde oluyor bazen de koltukta bulunan bir LED ekrandan film yada müzik dinlemekle oluyor doğal olarak da hem maddi bir kayıp hem de boş vakitlerini değerlendirecekleri artı durum oluyor.

5

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün