SSangyong Tivoli Nasıl Sangyong Tivoli Alınır mı ?

SSangyong Tivoli Nasıl Bir Araba ?

SSANGYONG TİVOLİ  ESTETİK BİR TASARIM

Merhabalar. Bugün uzun zamandır merakla beklenen bir aracı ele aldık ve sizlere elimizden geldiğince anlatmaya çalıştık. Umarız Ssangyong Tivoli aracı hakkında sizi yeterince bilgilendirmiş oluruz. İlk defa şu sıralar yapılan İstanbul Auto Show’da sergilenen Ssangyong Tivoli bir Kore üretimi. Merakla beklenen bu aracın başlangıç fiyatı 55.450 TL olarak belirlenmiş. SUV tipi Ssangyong Tivoli sadece 1.6 benzinli motor seçeneğiyle satışa sunuldu. Vites tipi seçeneklerinde ise hem otomatik hemde manuel seçenekleri bulunuyor ve ikiside 6 vites.

Aracın otomatik vites seçeneğinin başlangıç fiyatı 67.450 TL’den başlarken 4 farklı şekilde donanım seçeneği bulunuyor. Kesin bir rakam açıklanmazken çoğu otoriter firmaların ulaştığı bilgilerden aracın her 100 kilometrede 6.4 litre yakıt tükettiği sanılıyor. Ssangyong Tivoli bagaj hacmi ise tam tamına 423 litre.

Yukarıda sizlere kısaca Ssangyong Tivoli hakkında kabaca bilmeniz gerekenleri aktardık. Şimdi daha detayına inelim. Sizde biliyorsunuz ki ülkemizde ki piyasaya hem benzinli hemde SUV tipi araç ile girmek oldukça iddialı bir hamle. İnsanlar fazla yakıt tüketiminden endişe ederek bu araca çekinerek bakmaları muhtemel görünüyor. Dizel seçeneği ile birlikte girseydi piyasaya oldukça ilgi çeken bir araç olabilirdi fakat bu haliyle bile dikkatleri üzerine toplamış durumda.

Sangyong Tivoli Alınır mı ?

OLDUKÇA DONANIMLI

Ssangyong firmasını bir süre önce el değiştirdi. Hindistan kökenli bir otomobil firması Ssangyong’u satın aldı. Ve o günden sonra ilk çıkarılan araba Ssangyong Tivoli oldu. Hindistan kökenli bu firma Türkiye’de ki vergi sistemini göz önünde bulundurarak fiyatlar çıkardığını duyurdu ki baktığımız zaman 55 bin TL sıfır SUV bir araç için oldukça geçerli bir fiyat.

Tüm bunları bırakıp tekrar aracımıza geçtiğimiz zaman aracın en düşük yani başlangıç donanımlı paketinde bile 6 hava yastığı bulunuyor. En dolu paketinde ise tam olarak 11 adet hava yastığı bulunuyor. Araçta bulunan diğer özellikleri saymak gerekirse far sensörü, yağmur sensörü, yokuş kalkış desteği, hız sabitleme sistemi, ön ve arka park sensörü, 4 koltuk ısıtma, sürücü koltuğu soğutma, anahtarsız çalıştırma ve 7 inç ekran olarak sayabiliriz.

Bu özelliklere baktığımızda bu aracın öylesine bir araç olmadığını ve sınıfında ki diğer araçlara kıyasla bir adım önde olduğunu gösteriyor. Araç SUV olarak üretilmiş fakat aracın boyu biraz kısa kalmış gibi. Yani ne SUV ne binek araç ikisinin arasında kalmış bir araç. Daha büyük olabilirdi. Ssangyong Tivoli’nin sınıfında ki araçlara yani Peugeot 2008, Renault Capture, Nissan Juke, Opel Mocca’ya karşı bu konuda dezavantaj oluşturuyor. Opel Mocca’da böyle diyebiliriz tabi.

YAKITINDAN ENDİŞE EDİLİYOR

Aracın dezavantajlarından biri de 4×4 seçeneği bulunmuyor ve sırf bu yüzden bile çoğu müşteriyi kaybedebilir. Fakat sınıfında ki araçlarda ada benzer durum olması bu konuda çokta tepki toplamasını sağlayamıyor. 128 beygirlik aracın motoru turbolu değil. Motor Ssangyong tarafından yapılmış atmosferik bir motor.

Güvenlik konusunda gelince aracın yüzde 71’i çelik. Ve birçok araba marka ve modeline göre sanılanın aksine oldukça güvenilir bir araç. En çok dikkat çeken şeylerden biri de Ssangyong Tivoli’nin bundan önce ki Ssangyong modelleri gibi şekilsiz, estetik görünmeyen ve dikkat çekmeyen araçlardan olmayışı. Tivoli’nin kasasında baktığımız zaman oldukça dikkat çekici ve estetik yapısıyla göz kamaştırdığını görebiliyoruz. Özel çelik jantları da arabaya harika bir hava katmış durumda. Ayrıca aracın ön farlarında estetik bir led kullanılmış.

Yukarı da bahsettiğimiz aracın kısa ve küçük olmasının fazlaca eleştirilmesi biraz garip gelmekte. Çünkü hem SUV araca binmiş olacaksınız hemde park sorunu yaşamayıp aracı pratik kullanabileceksiniz. Bugün sizlerle piyasaya yeni çıkan ve İstanbul Auto Show’da görücüye çıkan Ssangyong Tivoli aracının incelemesini yaptık. Umarız sizlere bu araç hakkında yeterli bilgileri verebilmişizdir. Bir daha ki inceleme yazımızda görüşmek dileğiyle. Sağlıcakla kalın…

5

Özet

ssangyong tivoli yorum ssangyong tivoli özellikleri ssangyong tivoli özellikleri ssangyong tivoli yorumlar ssangyong tivoli yorumlar ssangyong tivoli teknik özellikleri ssangyong tivoli teknik özellikleri ssangyong tivoli video ssangyong tivoli video

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün