Ssangyong Korando Nasıl Ssangyong Korando Alınır mı ?

Ssangyong Korando Nasıl Bir Araç ?

Tasarımcısı bir italyan Ssangyong Korando

Bugün size Güney Kore üretiminde pazara çıkmış bir marka olan, Ssangyong Korando C 4×2 MT tanıtacağım. Belki isim size biraz yabancı gelebilir yanlız dikkat çekmek isterim ki dünyanın belirli bölgelerinde kendini duyurmuş bir markadır. Belli başlı zorlu dönemleri iflasla sonuçlanmış olsada kendini tekrar toparlamış ve amacından sapmayan kararlı bir marka oluşumu yeni modeliyle ses getirmeye devam ediyor. Hem sportif özelliği olup hemde arazi koşullarına uygun olarak üretilen Ssangyong Korando, italyan tasarımcı Giorgetto Giugiaro izlerini taşımakta. Özellikleri konfora ve performansa uyarlanmış bu otomobil mükemmel bir tasarımcının ellerininden geçmesiyle dünya fuarlarından ona bir sıfır üstünlük sağlayan bir avantaj kazandırıyor.

Ssangyong Korando Alınır mı ?

Performansı merak edenlere?

Ssangyong Korando C 4×2 MT tasarımını konuşmuştuk. Her zaman bilinir ki aracı dış görünüşü performansı desteklemeli bu açıdan güçlü bir motora sahip olduğunu belirtmekte fayda var diyorum. 6 vitesli, Ssangyong Korando E-Tropic şanzıman tipi mevcut. Bu yol durumu ve hava koşullarını göz önüne alarak vites değiştirmede bir dinamiklik ve çevikliği birleştiren bir sistemi barındırıyor. Ürettiği beygir gücü 175 HP, torkunun maksimum değeri ise 360 Nm, tasarım dokunuşuyla yontulmuş, güçlü dış görünümünün kuvvetini tam anlamıyla yansıtıyor diyebilirim. Yinede hız konusunda beklentinizi düşük tutmalısınız. Gerçi 1591 kilogram bir ağırlığa en yüksek hızın 179 kilometreye çıkması çok normal.

Ssangyong Korando Yakıt Tüketimi 

Daha fazlasıda beklenmemeli zaten. 0 kilometreden 100 kilometreye çıkış süresi ise 10.9 saniye. Yakıtdaki ortalaması, ne çok az ne de çok fazla bir tüketimi var. Zaten dizel motor olduğu için korkmaya gerek yok. Yakıt deposu hacmi 57 litre. Şehir içi tüketimi ise 7,5 litreyken, şehir dışında 5.1 litre yakıt tüketimine neden oluyor. Yani Ssangyong Korando C 4×2 MT  ile yapacağınız ortalama yakıt tüketimi 6.0 litre ve km başı 23 krş cebinize mal olacak bir yakıt gideriye karşımıza çıkmakta. Yüksekliği 1675 mm yolculukta kendini diğer araçlardan bir anlamda üstün görmeyi isteyenler için rahat, konforlu ve güvenilirlik açısından ISOFIX özelliğinide bünyesinde barındıran çok yönlü bir otomobil.

Ssangyong Korando Fiyatları

İkiz ejder…

Şimdi ünlü bir tasarımcının ilhamınıyla bütün olmuş Ssangyong Korando C 4×2 MT fiyatları ne alemde diyorsanız hemen o konuya değinelim. 88.950 TL gibi bir fiyata tabi. Gerisi artık sizin tercihinize kalmış. Biz otomobil incelememizi ve performansını ele aldık. 1830 mm genişliğiyle aile yapısına uygun, ve motorunun dinamikliği sizi yolda bırakmayan bir kuvvetteki bir otomobil için tek güvenilebilirliği markasının ismi olur diye düşünüyorum. Bazı yorumlardan yedek parça sıkıntısı çekebilenler olduğunu duymuştum. Sonradan bu sıkıntının çözüldüğünü öğrendiğimde mutlu oldum.

İkiz ejder anlamına gelen “Ssangyong’un” dünyaca ünlü tasarımcı (Giorgetto Giugiaro)’nunda  katkısıyla, SUV modelinde üretilen araçlara ne denli rakip olur bilemem. Ama kendi adında iddalı olduğunu söylemek doğru bir kanı olacaktır. Sanyong Korando C 4×2 MT alıcılarının memnun kaldığınıda belirtmem gerek. Siz en iyisi imkanınız varsa gidin ve test edin. Direksiyon simidi tutun ve gaza basın. Şimdiden keyifli ve kazasız sürüşler diliyorum.

Bir önceki yazımızda Ssangyong Tivoli incelemesi yaptık.

Ssangyong Korando İnceleme Videosu

 

Sanyong Korando Foto Galeri

 

5

Özet

ssangyong korando yorum ssangyong korando test sürüşü ssangyong korando test sürüşü ssangyong korando teknik özellikleri ssangyong korando teknik özellikleri ssangyong korando yakıt tüketimi ssangyong korando yakıt tüketimi ssangyong korando sahibinden ssangyong korando 4×2 ssangyong korando fiyat ssangyong korando sports 4×4 ssangyong korando sports ikinci el ssangyong korando sports 2018 ssangyong korando sports kullanıcı yorumları ssangyong korando kullanıcı yorumları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün