Ssangyong Actyon Nasıl Ssangyong Actyon Alınır mı ?

Ssangyong Actyon Nasıl Bir Araba ?

Ssangyong actyon HEM EKONOMİK HEM KALİTELİ ÖZELLİKLER

Ssangyong Güney Kore’nin büyük otomobil üreticilerinden biridir. Actyon Chairman Istana Kyron Rexton Redius gibi birçok başarı sağlayan modeller üretti. Actyon ise takdir toplayan başarılı bir SUV modelidir. SUV’ları test etmek ise insana bir başka heyecan veriyor. SUV yani spor amaçlı taşıt konsepti hem minivan hem de station wagon olarak kullanıldığından fonksiyonel özelliklerdedir. 2006 yılında üretimine başlanan Ssangyong Actyon Sports kaliteli niteliklere sahip olan bir SUV modelidir. Çevreden gelen olumlu tepkiler üzerine bir test sürüşü yapmaya karar verdim. İlk çıktığında 140 beygir gücünde üretilen Actyon Sports ürün yelpazesine daha sonraları 160 beygir gücü seçeneğini de eklendi. Mücadele ettiği kulvarda çok tutulan araç modellerinden biri oldu.

Dış tasarımına bakıldığında kendine özgün bir ön bölüm ve jantlara sahip olduğunu görüyorsunuz. Belki de en önemli iki avantajı konforu ve diğer rakiplerinden daha uygun bir fiyata sahip olmasıdır. Zira fiyat açısından değerini fazlasıyla hak eden üstün özelliklere sahip görünüyor. Birçok markanın eski SUV modelleri hatırlanırsa; çok sade basit klişe olmuş iş araçları olarak izlenimler bırakmışlardır. Oysaki otomotiv sektöründeki hızlı gelişmeler sonucu artık her aracın belli bir donanım güvenlik konfor standartlarında olmasını gerekli kılıyor. Zira bu kategoride müthiş bir rekabet söz konusudur.

Ssangyong Actyon Alınır mı ?

ÇOK TUTULAN ARAÇLARDAN OLDU

Özellikle donanım içeriklerine ve konfor özelliklerine bakıldığında bir SUV ya da arazi aracı lüks bir otomobili nerdeyse aratmıyor. İş ve ticari araçlarında kaliteli işçilik detayları hemen göze çarpabiliyor. SUV teknik ve tasarım özellikleri açısından güçlenince taşrada ya da şehir ticari hayatında taşıma aracı olmaktan çıkarak adeta bir binek otomobili olarak da düşünülebilmektedir. Ekonomik fiyatlarıyla da tüketicileri cezbediyorlar. Ssangyong Actyon Sports modeli de bu modellerden biridir. Hatta oldukça iyi model diyebilirim. Aynı zamanda iyi bir satış grafiği yakalayarak çok tutulan araç modellerinden oldu. Yakıt avantajı açısından da olumlu puan alıyor.

Dış tasarımında ilk bakışta ilginç bir burun hattıyla karşılaşıyorsunuz. Bu hatlar sıra dışı olmanın ötesinde çekici bir estetik kaygıyı da yansıtıyor. İşçilik kalitesi kullanılan malzemeler gayet iyi ve gösterge panelinde kompleks bir şeye rastlamıyorsunuz. Oldukça sade bir gösterge ve yoldan dikkati ayıracak bir durum oluşturmuyor. 2.0 motor hacmi ve 140 beygir gücüne sahip model üzerinde bir sürüş testi yaptım. Özetle çok olumlu bulduğumu söyleyebilirim. Zira diğer test sürüşlerindeki izlenimler ve yorumlarda olumlu yönler ağırlık kazanıyor. Yakıt avantajı yönünden de iyi bir otomobil denilebilir.

Ssangyong Actyon Yakıt Tüketimi

Ortalama yakıt tüketimi 100 km’de 8 litre olarak gerçekleşiyor. Direksiyon simidi kaliteli ve sürüş esnasında önemli bir vibrasyona sebep olmuyor. Motor sesinde yalıtım çok iyi sağlanmış. Güvenlik açısından iki hava yastığı konulmuş. Ancak yol bilgisayarı bulunmuyor. Koltuk diz mesafeleri ise artırılabilirdi. Sonuç olarak Ssangyon Actyon Sports ekonomik sınıf içinde önerilebilecek bir otomobil olarak görünüyor.

 

Ssangyong Actyon İnceleme Videosu

 

5

Özet

ssangyong actyon yorum ssangyong actyon yorum ssangyong actyon sports yakıt tüketimi ssangyong actyon sports yakıt tüketimi ssangyong actyon yakıt tüketimi ssangyong actyon yakıt tüketimi ssangyong actyon yıllık vergisi ssangyong actyon yıllık vergisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün