Smart Forfour Oto İnceleme

Smart Forfour, son dönemlerin özgün otomobillerinden biri diyebiliriz. Ayrıca kalabalık şehirlerdeki trafik sıkışıklığı için çok ideal bir araç 4 kişilik olan model en dar alanlara bile rahatlıkla sığabiliyor. Ayrıca 4 kapının getirdiği avantaj ile oturaklı bir görünüme sahip. Güçlü görünmesine ön kısımdaki şişkin çamurluklar da etki etmiş. Fakat modelin ön kısmında yer alan ızgara ve farlar adeta gülen bir suratı andırıyor.

Smart Forfour için güç gerçekte elbette ki sınırlı. Fakat modelin tasarımcıları birtakım detaylar ile bu ayrıntıyı gizlemeyi başarmış. Özgünlüğünü sağlayan ise büyük çoğunlukla arka kısım. Çünkü arka, çn kısma göre daha dikkat çekici ve daha sade bir tasarıma sahip. İki renkli karoser ve büyük stoplar bütünlüğü sağlayarak, aracın arka kısmını çok özgün bir hale getirmiş.

Küçük gövdesi olduğu için doğal olarak kısıtlı bir yaşam akla gelir. Oysa Smart Forfour’un iç mekan tasarımı boyundan beklenmeyecek kadar geniş tasarlanmış. 4 yetişkin araçta rahatlıkla yolculuk yapabilir. Özellikle arkadaki diz mesafesi rakiplerinin ortalamasını rahatlıkla yakalıyor. Öndeki diz mesafesi ise oldukça iyi. Smart Forfour’un olumsuz yanlarından biri ise dış tasarımdaki özgünlüğü iç mekana yansıtamamış olmasıdır. İç mekanda yer alan kumanda ve düğmelerin çoğunluğu Renault raflarından alınmış. Bunun için de iç mekanında bu araca özgü farklılıklar göremiyoruz.

Smart Forfour oto inceleme konusunda motoruna da değinmeden geçmeyelim. Haliyle araç küçük olunca motorları da küçük hacimli hazırlanmış. 2 tane 3 silindirli benzinli motorun yer aldığı modelde, baz seçenek olarak 1.0 litrelik ya da 0.9 litrelik modeller sunuluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün