Skoda Octavia Combi 1,6 Nasıl Alınır mı Yorumlar ve İnceleme

Skoda Octavia Combi 1,6 Nasıl Alınır mı Yorumlar ve İnceleme – Aile Arabaları oto inceleme serimize Skoda Octavia Combi incelemesi yorumu yakıt tüketimi ve kullanıcı yorumları ile devam ediyoruz. Skoda Octavia Combi fiyatları açısından çok pahalı olmayan bir aile aracı.

Skoda Octavia Combi 1,6 Nasıl Bir Araç ?

SKODA DA STATİON  WAGON PAZARINA GİRİŞ YAPTI !

Merhaba, bugün sizler ile birlikte Skoda’nın Station Wagon kasa tipi Combi 1.6 tdı 4×4 modelini enine boyuna irdeleyeceğiz. Umarız keyifli ve bilgilendirici bir yazı olur. Vakit kaybetmeden aracımız hakkında bilgi vermeye başlayalım. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki Türkiye’de geçmiş zamanlar da Station Wagon tipli araçlar genellikle hafta içi iş için kullanılıp hafta sonu da aile arabası olarak kullanılıyordu. Fakat günümüz de çoğu Station Wagon tipi araç hafif ticari araç segmenti de kullanılmaya başlandı. Bunun sebeplerinden birkaçı Station Wagonlar’ın konforunun arttırılması ve yükleme hacminin hatrı sayılır derece de arttırılması. Bir diğer sebep te tabi ki fiyatları. Skoda Octavia Combi 1.6 TDI 4X4 modeli de her bakımdan ihtiyaç karşılayabilecek bir araç denilebilir…

 

Skoda Octavia Combi 1,6 Alınır mı ?

4×4 OLMASI BÜYÜK AVANTAJ !

Skoda Octavia Combi 1.6 TDI 4X4 bizim bildiğimiz diğer crossoverlar gibi yerden fazla yüksek bir yapıya sahip değil fakat aracın 4×4 yani dört tekerlekten çekiş opsiyonu bu açığı fazlasıyla kapatıyor. Aracın ön tarafı tipik bir Skoda sedan şeklinde. Aracı Station Wagon yapan bagaj kısmı ve üçüncü yan cam olmuş. Kısacası araç önden sedan, yandan ve arkadan Station Wagon olarak gözüküyor. Ayrıca aracın arka tarafı biraz eski tip ve estetik olmayan bi görüntüye sahip. Benim fikrim biraz daha keskin hatlara sahip ve sportif olsa daha iyi olurdu. Skoda Octavia Combi 1.6 TDI 4X4 toplamda 4659 mm yani 4.5 metre gibi bir uzunluğa sahip. Size şehir içinde fazlasıyla park sıkıntısı yaratacak Combi 1.8 metre genişliğe ve yine 1.8 metre yüksekliğe sahip.

Klasik Station Wagon ölçülerine sahip kısacası. Ama az önce de belirttiğimiz gibi şehir içinde oldukça sıkıntı yaratabilir park açısından. İç kabinine bakacak olursak aracın içi oldukça geniş ve ferah. Skoda Octavia Combi 1.6 TDI 4X4 yüksek tavan ölçüsü ve arka diz mesafelerinin yeterliliği ile sınıfında ki diğer araçlardan kesinlike bir adım daha önde. İç mekanda kullanılan malzeme ve köşe hatları Skoda sedan modelleriyle tamamen aynı diyebiliriz. Ayrıca malzeme kalitesi yüksek. Octavia Combi’nin bagaj hacmi ise tam olarak 588 litre.

Skoda Octavia Combi 1,6

Skoda Octavia Combi 1,6 Fiyatları

YAKIT – PERFORMANS – FİYAT

Aracın kaputunun altında Volkswagen’in 1.6’lık dizel motoru bulunuyor. Ve bu motor size tam 105 beygir güç üretiyor. Aracın maksimum çıkabileceği tork değeri ise 250 Nm. Bu açıdan bakıldığında aracın 4×4 olması ve 250 torklara kadar çıkabilmesi, sizi kesinlikle yarı yolda bırakmayacağının ve otobanlarda hantal hantal giden Station Wagonlar’dan olmayacağınızın göstergesi. Altı ileri manuel şanzımana sahip Skoda Octavia Combi 1.6 TDI 4X4 yakıt tüketiminde de sizi üzmeyecek gibi gözüküyor. 100 km’de ortalama olarak 6.0 litre yakıt tüketim değeri var. Bu fabrika değeri olmakla birlikte çoğu sürücüden de bu civarlar da yakıt tükettiği bilinen birşey. 6 litre civarları 4×4 bir araca göre fazla olmasa gerek… Virajlar da 4×4 özelliğininde katkısı ile yola tam anlamıyla yapışan bir araba. Oldukça sessiz bir sürüşe sahip aracın süspansiyonları ufak kasisler de sarsıntıyı size neredeyse hissettirmez, çukurlarda ve büyük kasisler de ise rahatınızı bozmadan hafif bir zıplama yaşatır ama rahatsız eden bir süspansiyonu yok kesinlikle.

Skoda Octavia Combi 1.6 TDI 4X4’ÜN başlangıç fiyatı olarak 82.400 TL gibi bir rakam belirlenmiş. Tüm bu performansa ve yakıt değerlerine baktıktan sonra hepsinden ayrı 4×4 özelliğini de hesaba kattıktan sonra çokta olmasa gerek bu fiyat. Aracına artılarını sayacak olursak sorun çıkarmayan ve traktör sesi gibi ses çıkarmayan dizel motoru, 4×4 özelliğini ve iç mekan malzeme kalitesini sayabiliriz. Eksi yönlerinden ise bagajın biraz demode olması ve direksiyonun elastiklik hissini söyleyebiliriz. Eğer bir Crossover veya Station Wagon tipinde bir araç almaya karar verdiyseniz Skoda Octavia Combi 1.6 TDI 4X4 mutlaka listenizin üst sıralarında olsun derim. Umarım bu araç hakkında bilinmesi gerekenleri sizlere aktarabilmişimdir. Sağlıcakla kalın …

 

Skoda Octavia Combi İnceleme Videosu

 

5

Özet

Skoda’nın beğenilen aile araçlarından Skoda Octavia Combi 1,6 Nasıl Alınırmı yazımızda Skoda Octavia combi almak isteyenler için bir inceleme yaptık ve yorumlarımızı belirttik. Siz de araç hakkındaki yorumlarınızı alt kısımdaki yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün