Skoda Fabia 1.2 Ambition Nasıl Skoda Fabia 1.2 Alınır mı?

Skoda inceleme serimizin bu yazısında Skoda Fabia 1.2 Ambition inceliyoruz. Skoda Fabia almak isteyip merak içerisinde kalan kullanıcılarımız için skoda fabia 1.2 yakıt tüketimi, Skoda fabia nasıl alınır mı kullananlar ve kullanıcı yorumları Skoda fabia 1.2 fiyatları hakkında bir yazı oluşturduk.

Skoda Fabia 1.2 Ambition Nasıl ?

KÜÇÜK SEVİMLİ ARABA

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlerle Skoda’nın küçük ve sevimli bir görünüme sahip olan Skoda Fabia 1.2 Ambition’u inceleyeceğiz. Araç isminden de anlaşılacağı gibi 1.2 motor. Ve bu motorla üretebildiği beygir gücü 70 HP. Bu arabadan performans konusunda fazla bir şey beklemeyin rakamlardan da anlaşılacağı gibi. Aracın maksimum çıkabileceği tork 112 Nm olarak ölçülmüş. Bana torkuda düşük geldi. Yani bu araçla yokuşlarda sıkıntı çekebilirsiniz. Çok baygın bir halde yokuş çıkar bu torkla. Özellikle kullanıcı yorumlarına bakarsanız aracın 70.000 – 80.000 km lere geldiğinde kendinden bıktırdığını sizlerde görebilirsiniz. Aracın 0 – 100 km hızlanması 14.9 saniyede gerçekleştirilmiş. Motor ve beygir gücüne bakıldığında normal bir rakam. 5 ileri düz vitesten oluşan Fabia’nın yakıt tüketim değerleride herkes düşük beklerken o kadarda düşük çıkmadı. Benzinli aracın şehir içinde tükettiği yakıt ortalama 7.3 litre olarak ölçülmüş. Şehir dışında ise ortalama 4.5 litre yakıt tüketiyor. Çok sorulan sorulardan biriside araca LPG taktırınca yakıtın düşüp düşmeyeceği veya performansıda etkileyip etkilemeyeceği. LPG takılan araç her zaman benzinliye göre daha az yakar . Bu araçtada aynı şekilde işliyor bu süreç. Ki zaten bu aracın kullanıcı yorumlarından da anlayabiliyoruz. LPG taktırdıktan sonra yakıtı yarı yarıya düşürdüğünü söyleyende var en azından benzinden daha az yaktı diyende. Tabi bu size kalmış birşey. Skoda Fabia 1.2 Ambition’ın yakıt deposu 45 litre. Bagaj hacmi ise 300 litre ile sınıfında ki diğer araçlara nazaran biraz daha fazla. Yıllık vergisi ise 537 TL.

Skoda Fabia 1.2 Ambition Alınır mı ?

ALMAN TEKNOLOJİSİ İŞ BAŞINDA

Skoda Fabia 1.2 Ambition’ın güvenlik konusunda bir endişeniz olmasın. Özellikle Volkswagen Skoda’yı satın aldıktan sonra. Bundan sonra özellikler ve motorları neredeyse aynı üretiliyor. Özellikle 1.2 Polo ile 1.2 Fabia’nın motorları aynı. Hatta biraz dikkat ederseniz dış görünüşleride çok benzerlik taşıyor. Güvenlikte ise Skoda’nın kaporta sacı çok sağlam bilindiği gibi. Aracın iç donanımına geçecek olursak Fabia 1.2 Ambition da yan perde hava yastıkları bulunmuyor. Sadece direksiyon ve ön konsolda bulunuyor. ABS, ESP ve ASR gibi temel özellikler bulunurken EBD ( Fren güç dağılım sistemi ) gibi çok önemli bir özellik bulunmuyor. Bunlardan ayrı araçta bulunan yegane özellikler ise deri döşeme koltuk, çelik jant ve klima. Skoda Fabia 1.2 Ambition modelinde malesef bu kadar özellik bulunuyor. Bu kadar az özelliğe sahip olmasına rağmen ön konsoluna bakıldığında oldukça zengin bir görüntüye sahip olduğunu söylemek mümkün. Eğer bu aracın ciddi alıcısıysanız bir süre daha beklemenizi öneririm. Zira 2018’in Mart ayında Fabia’nın yeni kasası satışa sunuldu. Eğer bu aracın sıfırını almayı düşünüyorsanız kesinlikle bekleyin 2019 Mart’ı. Fakat ikinci el düşünüyorsanız beklemenize gerek yok diyebilirim.

Skoda Fabia 1.2 Ambition Fiyatları

FİYATLAR HARİKA

İlk çıktığı yıllarda sıfır km fiyatı 30.000 TL civarlarında olan Fabia 1.2 Ambition’ın şuan ki sıfır km fiyatı 34.900 TL. Sıfır bir araba fiyatına göre bu araba kaçırılmayacak gibi duruyor. Özellikle aldıktan sonra LPG taktırırsanız yakıt bakımından çok memnun kalmış olup aynı zamanda da sıfır bir arabaya binmiş olursunuz. Tabi performansı çoktan göz ardı etmişseniz. Vergiside oldukça düşük. Dış görünüşü de oldukça sevimli ve mütevazı. Sıfır km fiyatına göre ikinci el fiyatları daha daha aşağılarda. Bu yazının yayımladığı zamanda sahibinden.com da ki Skoda Fabia 1.2 Ambition ikinci el fiyatları 25-26.000 TL civarlarına kadar inmiş durumda. Km si az temiz bir Fabia bulursanız bir bakın derim. Bir daha ki araba inceleme yazısında görüşmek üzere. Hoşçakalın…

Skoda Fabia 1.2 İnceleme Videosu

en az yakan arabalar

5

Özet

Skoda inceleme serimizin bu yazısında Skoda Fabia 1.2 Ambition inceliyoruz. Skoda Fabia almak isteyip merak içerisinde kalan kullanıcılarımız için skoda fabia 1.2 yakıt tüketimi, skoda fabia nasıl alınır mı kullananlar ve kullanıcı yorumları skoda fabia 1.2 fiyatları hakkında bir yazı oluşturduk.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün