RENAULT MEGANE COUPE 1.5 DCİ İncelemesi RENAULT MEGANE COUPE 1.5 Alınır mı ?

Renault son yıllarda kendisinden pekte beklenmeyen kasalar üretmeye başladı.Bunlardan biri de Megane Coupe 1.5 Dci. Eski coupe serisini güzel bir şekilde yenileyen Renault bu sefer yakıt özelliğine ayrıca zaman harcamış galiba. km/25-30 krş hatta bazen 20 krş’lara kadar inen rakamları yakalamayı başarmış gerçekten. Hem spor statüsünde ki bir araba hemde bu kadar makul yakıt ekonomisiyle özellikle gençlerin ilgi odağı oldu bu araç. 1461 cc hacmindeki motor 105 hp güç üretirken , 240 nm tork sağlıyor. 0-100 km/s hızlanmasını sadece 10.9 saniyede yapan Megane Coupe 1.5 dci 200 km/s hıza ulaşabiliyor.

6 vitesli aracın vites geçişleri sürücüye sıkıntı yaratmamakta aksine zevkli bir hale getirmektedir. Kasislerde çokta sarsmayan süspansiyonu ve ses yalıtımı konusunda başarılı bir performans ortaya koymuş Renault. Çok az olan eksiklerinden biri de arka camın dar görüş açısı. Gerçekten çok dar ve arkayı görmeyi ciddi anlamda engelliyor. Bir başka eksik diyebileceğimiz hususta sert girilen virajlarda tekerin yerden kesilmesi. Bu çok büyük bir tehlike gibi gözüküyor ama bu her zaman olmayıp oluncada araç kendini hemen toparlıyor.

Renault megane coupe alınır mı ?

Cruise Control özelliğinin olmasının yanı sıra bu özelliğin direksiyondan kontrol edilebilmesi avantajlarından biri. Konforuna gelince koltuklar gayet rahat üretilmiş ne çok yumuşak ne çok sert. Oturunca yormayan koltuklara sahip olan Coupe iyi bir konfor sağlıyor sürücülere. Geniş bagaj hacmi eşyalarınızı rahatlıkla koymanızı sağlayacak bir diğer özelliği.Sınıfında ki diğer araçlara göre bagaj hacmi gerçekten büyük durumda. Tek kapı olması herkesin aklına dar olduğu anlamına gelir ki bu araçtada arka taraf baya dar. Arkaya oturanların rahat edemeyeceği bir koltuk aralığı var. Fakat bu sorun neredeyse bütün coupe modellerde var.

FİYATINI HAKEDİYOR

İnternette piyasası 35.000 TL’lere kadar düşen bu araç fiyatını hakediyor diyebiliriz. Gerek hız,performans bakımından gerekse ekonomik yakıt harcaması bakımından göz dolduruyor. Aile aracı olmayan bu aracın satılmak istendiğinde sorun çıkarmasıda bilinen bilgiler arasında. Fazla tutulmayan bu model genellikle genç kısım tarafından satın alınıyor. Ve internette ufak bir araştırma yaptığınızda bu modelin 2.el satılanların çoğunun kazalı olduğunu sizde göreceksiniz. Eğer performans ve yakıt sizin için önemliyse alınabilicek bir araba fakat eğer konfor, genişlik,sağlam kasa ve yol tutuşu sizin için olmazsa olmazlardansa pekte tavsiye edilmeyecek bir araç konumunda.

 

5

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün