Polo Classic Sedan Alınır Mı ?

Polo Classic Sedan
Polo Classic Sedan

Üretimde olmayan fakat özellikle 2000-2001 model son üretimleri oldukça tutulan bir araç Polo Classic..

VW yapısında ve o yılların B sınıfı aracına göre son derece güzel bir model..İç mekan kalitesi,koltuk rahatlığı gibi unsurlarda son derece başarılı.

Sürüş dinamiği olarak oldukça konforlu ve rahat bir tavrı var.

Bir aile için oldukça işe yarayabilecek 500 Lt bagaj sahip..

Peki nelere dikkat edeceğiz ve bu araç alınır mı ?

Bu araçlarda kronik boğaz kelebeği sorunu vardır ve araç 1.viteste tekler..LPG olursa daha da tekleme artar ve rahatsız eder. Bunun en büyük sebebi boğaz kelebeğinin tutunmayı sağlayan noktası plastiktir ve erime yapar. En iyi çözüm değiştirmektir.

Boğaz kelebeğine gözünüz gibi bakmalısınız. Kelebeği temiz tutmanız ve kalibrasyonunu arada bir kontrol ettirmeniz ömrünü artırır.

Bu sorun dışında genel bir sorunu yoktur. En çok tutulan modelleri 100 hp lik yeni göğüslü olan modelleridir. Dürbün göğüste denmektedir. Diğer modellerinde 75 hp lik bir motor vardır.

Yol ve motor sesi sınıfına göre normal denebilir. Usta,parça ve servis sıkıntısı yoktur. Kliması oldukça iddalı bir şekilde soğutur. Motoru meşhur hitler motorundandır ve kolay kolay arıza vermez.

LPG ile uyumu iyidir ama boğaz kelebeğinin en ufak bir yamuğu arabanın stop etmesi (özellikle ışıklara gelirken debriyaja bastığınızda) demektir.

Son derece konforlu,geniş bagajlı ve kullanımı zevkli olan bir araçtır. Zaten fiyatı şu anda 15-16 yaşında olmasına rağmen bunu tescillemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün