Peugeot 3008 Nasıl Peugeot 3008 Alınır mı ?

Peugeot 3008 Nasıl Bir Araba ?

Bir arabadan beklentilerin nelerdir?  Bu durum pek çok değişkene göre değişiklik gösterecektir. Şehirde mi yaşıyosun yoksa kırsal bir bölgede mi? Uzun yolculuklara sık sık çıkıyor musun? Aracı sadece günlük hayatta mı kullanacaksın yoksa hobilerini yapmak için de mi kullanacaksın? Araca binecek maksimum kişi sayısı kaç? Fakat yine de bazı önemli noktaların altını çizebiliriz. Çok yüksek bir performans beklentisi günümüzde çoğu kişide yoktur. Çünkü bu performansı şehir içinde zaten sergileyemezsin hem de bu sana daha pahalı yakıt giderlerine patlar. Gün geçtikçe daha önemli hale gelen bazı özellikler konfor (sürüş özellikleri ve aracın içinin rahatlığı olarak) ve güvenliktir. Geçtiğimiz günlerde inceleme fırsatı bulduğum bir araç olan Peugeot 3008 bu gereksinimlere cevap veren bir model. Şık bir tasarıma sahip, motorda teknolojik özellikler kullanılmış ve sürüş rahatlığı sağlanılmaya çalışılmış.

Aracın bahsetmek istediğim ilk yanı motor özellikleri. Çevre dostu ve az miktarda yakıt tüketen bir araç ortaya çıkarılmış. Ortalama olarak 100 km sürüşte 4. 2 litre yakıt tüketiyor araç. Yani hem cebine hem de çevrene dost bir özelliğe sahip. 1. 6 hacimli bir motor kullanılmış ve gücü 120 beygir. Aslında araç yakıt tüketimine göre düşünüldüğünde oldukça iyi bir performans sunuyor. Hatta şehir içinde bu performansın büyük bir kısmını gözlemlemeniz bile mümkün olmayabilir. Araç 100 kilometreye 12 saniyede ulaşıyor ve maksimum hızı 180 kilometre. Peugeot 3008 üzerinde tam otomatik bir şanzıman kullanılmış ancak bu hiç de sıradan bir şanzıman değil. Çok hızlı ve doğru vites geçişleri yapıyor. Hatta aynı anda birden falza vites atlama özelliği bulunuyor. Otomatik araçlarda meydana gelebilen  performans düşüklüğü bu araçta bir nebzeye kadar yok edilmiş.

Peugeot 3008 yorum 2018, Peugeot 3008 yorumlar 2018, Peugeot 3008 tavsiye, Yeni peugeot 3008 kullanıcı şikayetleri, Peugeot 3008 yorumlar 2018, Peugeot 3008 alınır mı, Peugeot 3008 dizel otomatik yorumları, 2010 peugeot 3008 yorumlar

Peugeot 3008 Alınır mı ?

Aracın ana konsolunda oldukça teknolojik bir panel bulunuyor. Bu panelden çok sayıda bilgiye erişebiliyorsun. Güvenli takip mesafesi, maksimum hız belirleme, hız sabitleme gibi işlemleri gerçekleştiriyorsun ve daha güvenli bir yolculuk geçirebiliyorsun. Ayrıca bu panelin navigosyon sistemi de var. Bu bence mükemmel bir özellik. Çünkü nereye gidersen git araç yolu bulmanda yardımcı oluyor ve kaybolma, yol sorma dertlerinden seni kurtarıyor.  3008’de pek çok güvenlik önlemi alınmış. Bunlardan birisi patinaj kontrol sistemi. Bu sistem özellikle zorlu kış şarlarında oldukça yardımı dokunacak bir sistem. Geri dönüş kamerası dikiz aynalarından daha başarılı bir şekilde arkanı görmeni ve bunu yaparken boynunu zorlamamanı sağlıyor. Ayrıca park sensörleri hem önde hem arkada yakınlık ölçerek park esnasında oluşabilecek istenmeyen temasları engelliyor. Aracın iç tasarımına geçecek olursak: şunu belirtmek lazım ki 3008’in iç tasarımına gerçekten çok özenilmiş ve çok kullanışlı ve şık bir ortam yaratılmış. Aracın içi oldukça geniş, koltukları son derece ergonomik. Bacak açıklıkları rahat bir yolculuk geçirmen için ayarlanmış. Aracın ilk göze çarpan yanı cam tavanı. Bu aracın içini çok havadar yapıyor. Yolcular için gökyüsünü seyretme olanağı sunuyor. Bence çok estetik durmuş bu cam tavan. Bunun yanında aracın içinde pek çok kullanışlı cep ve yuvalar var. Örneğin 1.5 litrelik bir içecek şişesi yuvası yapılmış. Bu yuva isterseniz içeceğinizi soğutabiliyor. Özellikle yaz aylarında çok işe yarayacak bir özellik.

Peki bunca lüks özelliği ve çevre dostu, teknolojik özellikleri sunan Peugeot 3008 kaç lira civarında? Aracın başlangıç fiyatı 93.000 Türk lirası. Eğer daha uygun fiyata bir araç arıyorsan 2. Ele de yönelebilirsin. Bu durumda fiyatlar 60.000 lira civarına kadar gerileyebiliyor.

Peugeot 3008 Videosu

5

Özet

Peugeot 3008 yorum 2018, Peugeot 3008 yorumlar 2018, Peugeot 3008 tavsiye, Yeni peugeot 3008 kullanıcı şikayetleri, Peugeot 3008 yorumlar 2018, Peugeot 3008 alınır mı, Peugeot 3008 dizel otomatik yorumları, 2010 peugeot 3008 yorumlar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün