Oto Elektrik Firmaları 2018

Otomotiv sektöründe teknolojinin de gelişimiyle birlikte elektrik aksamları daha sık kullanılmaya başlanmıştır ve günümüzde bu akşamların doğru çalışmasını prensip edinen birçok parça kullanılmaya başlanmıştır araçlarda. Bu parçaların herhangi bir şase durumda ve aksamının bozulması durumunda doğru çalışmaması aracın tamamen çalışmamasına sebep olabilir. Bu nedenle günümüzde araçlarda oluşan arızalar genelde aküye bağlı elektrik aksamı sorunlarıdır.

Bunun yanında marş dinamosu gibi elektrik prensibiyle çalışan parçalar da genelde elektrik ile ilgili sorunlarının çıktığı parçalar arasındadır. Günümüzde oto elektriği artık çok önem verilen arızalar olmaya başlamıştır. Çünkü teknolojinin bu denli gelişmesi araçlarda kullanılan elektrik oranını oldukça artırmış durumda.

Elektrik arızası nedeniyle araçlarda tamamen bir sistemin işlevini yitirmesi hatta aracın işlevini yitirmesi bile son yıllarda yaşanan elektrik arızalarının sonucunda görülebiliyor. Oto elektrik servisleri ülkemizde her ilde ve ilçede organize sanayi bölgelerinde hizmet veren oto elektrik kuruluşlarından olarak bilinmektedir. Oto elektrik hizmeti veren bu kuruluşlarda elektrik arızalarında izlenen yollara bakacak olursak;

Araç sahibinin şikayeti dinlenir ve araçta elektrik kaçağı olup olmadığı kontrol edilir. Elektrik kaçağı varsa bu devreden çıkarılarak güvenli bir çalışma ortamı yaratılmalıdır.

Elektrik kaçağı yok ise elektrik aksamında oluşan arızanın tespit edilebilmesi için arızanın oluştuğu parçanın işlevini tamamen yitirip yitirmediğine bakılır. Genellikle elektrik arızalarında parça işlevini tamamen yitirmektedir.

İşlevini tamamen yitirmemişse tamiri yapılır ve parçanın bağlantılı olduğu sistemin doğru çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. Parça tamamen işlevini yitirmiş ise yerinden sökülerek parçanın yenisi takılmalıdır.

Oto elektrik alanında da diğer alanlar gibi parçalar yan sanayi ve orijinal olarak ikiye ayrılmaktadır. Yan sanayi parçalar orijinallerine göre daha ucuz olmaktadır. Ülkemizde genellikle yan sanayi parçalar kullanılmaktadır. Fakat bu durum parçaların yine kısa sürede bozulmasına sebep olmaktadır. Orijinal parçaların ise kısa sürede bozulması halinde yetkili servisin sağladığı garanti şartlarından yararlanmak mümkündür.

Yedek parça değişimlerinde aracın arıza kısa süreli olarak giderildiği için verimli bir hizmet almış olmazsınız. Fakat aracınızda kullandığınız parçanın orijinal olmasına dikkat ederseniz böyle sorunlarla karşılaşma olasılığınız azalır.

Firmanızın bu sayfada olmasını istiyorsanız iletişim sayfamızdan bize ulaşınız.

5

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün