Oto ekspertiz, Oto ekspertiz fiyat 2020

Oto ekspertiz ücreti 2020 yılında binek(4×2) otomobiller için 150 tl başlangıç fiyatı olup 300 TL’ye kadar paketler dahilinde fiyatlar farklılık gösterebilir. Paket içeriklerine göre fiyatı belirtilmiş olan oto ekspertiz hizmeti bedeli; vermiş olduğu güven ile rahat bir şekilde araç alım-satımı yapabilmeniz için alınmaktadır.

Oto expertiz nedir

Oto ekspertiz hizmeti aldınız ve bunun için yapılacak ödeme, sizin araç alım-satım sırasında yaşayabileceğiniz para kaybınızı ve ya zarara uğrayabilecek olmanızın önüne geçmiş olur. Sizde sevdikleriniz ile gönül rahatlığı ile yeni almış olduğunuz 2.el aracı kullanırken şüpheniz olmadan kullanabilirsiniz. Oto ekspertizi yapılmış otomobil alıyor olmak gönlünüzü rahat ettirebileceği gibi sorunlarla karşılaşabilme ihtimallerini de en aza indirir. Aynı zamanda aracınızı satarkende oto ekspertiz raporunuzu göstererek aracınızın değer kaybını önlemiş olursunuz.

Oto Ekspertiz Fiyatları

Son dönemlerde iyi niyetli olmayan kişiler, boyalı, kazalı veya değişeni olan araçların tespitleri yapılmadan piyasadaki fiyatı neyse onun üzerinden satmaya kalkıyorlar. Telefonda ve ya yüz yüze görüşecek araç alım-satım alışverişi için güven ortamını oluştursalar da araç alım-satım işlemi sonrası yaşanabilecek problemlerle karşı karşıya kalmanız sizin için maddi ve manevi kayıpları doğurabilir. Bu konuda çok dikkatli davranıp, oto ekspertizi yapılmamış araçlara temkinli yaklaşmanızı ısrarla önermekteyiz. Oto ekspertiz ücretleri oldukça uygundur, bu maliyetten kaçıp daha büyük zarara uğramanızı istemeyiz. Oto ekspertiz paketlerimizin ücretlerini oto ekspertiz ücretleri sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

 

Expertiz neden yapılır

İkinci el araç satın alırken güvenli bir şekilde araç alabilme imkanı veren ekspertiz hizmeti, satın alma sonrasında oluşabilecek problemleri, aracı satın almadan önce tespit edebilme avantajı sağlar. Dolayısıyla sürücüler, ekspertiz yapılmış bir aracı alıp almama konusunda daha rahat karar verebilirler.

Oto ekspertiz raporlarının getirdiği bir diğer fayda ise kaza yapmış araçların net bir şekilde tespit edilmesini sağlamalarıdır. Araçlarda değişen parça olup olmadığı, geçmişte kaza yapıp yapmadığı, aracın gösterilen özelliklerde olup olmadığı TÜV SÜD D-Expert ikinci el araç ekspertiz raporu sayesinde kolayca netlik kazanır.

oto ekspertiz bayilik

Sizde oto ekspertiz bayilik almak istiyorsanız belirli şartları taşımanız gerekiyor. Öncelikle basit işler olmadığını belirtmek isteriz.

oto ekspertiz açmak

Sanıldığı kadar basit değildir buna inanabilirsiniz. Bir çok prosedürü mevcut .

Bağlı bulunduğunuz belediyenin internet sayfasına girerek başvuru formlarına ulaşın. Gerekli belgeleri ilgili kurumlardan aldıktan sonra belediyeye başvuru formunuzla müracaat edin. Oto ekspertiz dükkanınızı başarılı bir şekilde yönetmek istiyorsanız gerekli olan ruhsat ve izinleri almanız gerekiyor. Ayrıca vergi dairesine başvurarak vergi işlemlerinizi halledin. İsterseniz bu işleri sizin adınıza halletmesi için bir avukat veya muhasebeci de tutabilirsiniz.

Oto ekspertiz, Oto ekspertiz fiyat 2020

Tavsiyeler ve öneriler almak için diğer oto ekspertiz dükkanı sahipleri ile bağlantılar kurabilirsiniz.

Sıfırdan bir iş kurmak yerine, bayilik almak başarılı olma şansınızı arttırır.

Oto ekspertiz dükkanı açmadan önce, bayilik almanın sizin için akıllıca bir hareket olup olmadığını değerlendirin.

oto ekspertiz firmaları

Oto expertizi için bir çok oto ekspertiz firmaları bulunamaktadır. İyileri olduğu kadar, kötüsü de mevcuttur. Bu yüzden bilinçli hareket etmeniz sizin yararanıza olacaktır. Bu konuda yorumlar kısmında bizden destek alabilirsiniz.

Oto ekspertiz yönetmeliği

YÖNETMELİK
Hazine ve Maliye Bakanlığından:

SİGORTA EKSPERLERİ ATAMA YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK

YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 25/8/2015 tarihli ve 29456 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sigorta Eksperleri Atama Yönetmeliğinin 3 üncü maddesinin birinci fıkrasının (d) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiş ve aynı fıkraya aşağıdaki bent eklenmiştir.

“d) Bakanlık: Hazine ve Maliye Bakanlığını,”

“i) Uzaktan ekspertiz: Levha’ya kayıtlı sigorta eksperlerince yapılacak; çerçevesi, usul ve esasları İcra Komitesi tarafından önerilen ve Bakanlıkça onaylanan ekspertizi,”

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 11 inci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “Motorlu araç sigortalarında” ibaresi yürürlükten kaldırılmış olup aynı maddeye aşağıdaki fıkralar eklenmiştir.

“(7) Ekspertiz ücreti, atama tarihinde geçerli olan tarifeye göre ödenir.

(8) Ekspertiz için yapılan ulaşım, konaklama ve diğer giderler ekspertiz ücretine ilave edilir.

(9) Dövizli poliçelerde ekspertiz ücreti, rapor tarihindeki TCMB döviz satış kuru baz alınarak hesaplanır.

(10) Ekspertiz ücret hesaplamasına baz teşkil eden brüt hasar tutarı, eksper tarafından tespit edilen hasar tutarı olup koasürans, sovtaj, eksik sigorta, muafiyet gibi kesintiler uygulanmadan önceki tutardır.

(11) Sigortalının talebinden vazgeçmesi, hasarın teminat dışında kalması, suiistimal tespiti gibi nedenlerle ekspertiz raporun kapatılması talep edilirse; rapor tamamlandıysa ekspertiz ücretinin tamamı, rapor tamamlanmadıysa tamamlanma yüzdesine isabet eden ücret ödenir. Şayet, rapora hiç başlanmamış ise ekspertiz ücreti ödenmez.

(12) Birden fazla eksperin çalıştığı hasar dosyalarında, tarifeye tabi ekspertiz ücreti hasar tutarı üzerinden her eksper için ayrı ayrı hesaplanır.

(13) Eksper atamasının, atamayı yapan tarafça geri alınması eksperin ücret hakkına engel olmaz.”

MADDE 3 – Aynı Yönetmeliğin 12 nci maddesinin birinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiş, ikinci fıkrasında yer alan “üretici fiyatları endeksinde” ibaresi “tüketici fiyatları endeksinde” olarak değiştirilmiş ve üçüncü fıkrası yürürlükten kaldırılmıştır.

“(1) Uygulanacak taban ekspertiz ücret tarifeleri Ek-1 ve Ek-2 ile belirlenmiştir.”

MADDE 4 – Aynı Yönetmeliğe 13 üncü maddeden sonra gelmek üzere aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

“Tüketici fiyatları endeksi hesaplaması

GEÇİCİ MADDE 1 – (1) EK-1 ve EK-2’de yer alan tarifelerin yürürlüğe girdiği ilk yıl için, tüketici fiyatları endeksindeki değişim, söz konusu tarifelerin yayımlandığı tarihten o yıl sonuna kadar geçen dönem için hesaplanır.”

MADDE 5 – Aynı Yönetmeliğin 15 inci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“MADDE 15 – (1) Bu Yönetmelik hükümlerini Hazine ve Maliye Bakanı yürütür.”

MADDE 6 – Aynı Yönetmelikte yer alan “Müsteşarlık” ibareleri “Bakanlık” olarak, “Müsteşarlıkça” ibareleri “Bakanlıkça” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 7 – Aynı Yönetmeliğe ekte yer alan EK-1 ve EK-2 eklenmiştir.

MADDE 8 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 9 – Bu Yönetmelik hükümlerini Hazine ve Maliye Bakanı yürütür.

 

Yönetmeliğin Yayımlandığı Resmî Gazete’nin
Tarihi Sayısı
25/8/2015 29456

 

Ekleri için tıklayınız.

 

 

5

Oto ekspertiz, Oto ekspertiz fiyat 2020

Oto ekspertiz, Oto ekspertiz fiyat 2020 fiyatlarına makalemizden ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün