Nissan Note 1.5 Nasıl Nissan Note 1.5 Alınır mı

Nissan Note 1.5 Nasıl Bir Araç ?

Nissan Note 1.5 Yakıt Tüketiminde Cimri

Merhaba arkadaşlar, araba inceleme yazılarıma devam ediyorum. Bugün küçük sınıfta bulunan ama aile otomobili olarak kullanılabilecek kadar geniş bir iç mekân sağlayan Nissan Note 1.5 dci Teknamodel otomobile bir bakış atacağım. Araç sürat sevenler için ideal bir araba değil. Ama yakıt tüketiminde cimri, görünüşü güzel, fiyatı oldukça hesaplı. Dolayısıyla şehir içi, aile arabası ya da şehir içinde aktif olarak çalışan kişiler için çok uygun bir otomobil olabilir. Şehirlerarası yakıt tüketimi de aslında çok iyi. Test sürüşümde 90-100 kilometre hız yaptığımda 3 litrenin biraz üzerinde ortalama yakıt tüketimi yaptığını gördüm.

Nissan Note 1.5 Alınır mı

Teknik Özellikler ve İç Mekân

Renault Nissan firmasının %25’lik kısmını satın almıştı. Aracımızdaki motor bu olaydan sonra ortak kullanılmaya başlanmış olan 1,5 dci 90 bg motor olarak görünüyor. Bu motor araca 1750 d/dak 200 Nm tork vermekte. Otomobilimiz durağan halden 100 kilometre hıza 11,9 saniyede çıkıyor. Maksimum hızı ise 179 kilometre olarak ölçülmüş. Bu motor boş ağırlığı 1129 kilogram olan aracımızı uçurmak istediğimizde yeterli oluyor. Aracın yol tutuşu ortalama bir seviyede ne iyi ne de kötü olarak değerlendirilebilir. Yerden yüksek şekilde tasarlandığı ve üzerinde gelen lastiklerin yapısı nedeniyle sert girilen virajlarda ve makas olarak bilinen hareketlerde araç beklediğiniz performansı göstermiyor.

Nissan note 1 5 dci tekna yorum, Nissan note 1 5 dci tekna kullanıcı yorumları, 2008 nissan note 1 5 dci tekna özellikleri, 2008 nissan note 1 5 dci tekna yakıt tüketimi, Nissan note 2008 tekna özellikleri, Nissan note 2008, Nissan note 1 5 dci visia nasıl, Nissan note 1 5 dci tekna yakıt tüketimi, Nissan Juke 1 5 DCi Tekna inceleme, Note 1 5 dci tekna yorum

Yüksek hızlarda da çok verimli sayılmaz, 130-140 üzerine çıktığınızda ufak yalpalamalar, gezinmeler hissediyorsunuz. Bu yapıdaki ve sınıftaki arabadan da yüksek hız yapma beklentiniz olmamalı zaten. Aracın şanzıman tipi 5 ileri düz vites olarak tasarlanmış. Otomobilimizin boyutları ise 4100 mm uzunluk, 1695 mm genişlik ve 1590 mm yükseklik olarak verilebilir. Aracın en iyi yönleri geniş bir iç mekân sağlaması, düşük yakıt tüketimi yapması karbondioksit emisyonunun da düşük olması. Karbondioksit emisyonu 93 gr olarak ölçülmüş. Hatchback tipli aracımız 381 lt bagaj hacmi sağlıyor. Bu bagaj aslında 295 lt ama arka koltuk kızaklı ve komple ileri hareket ettirilebiliyor. Böyle yaptığınızda bagaj hacmi artmış oluyor.

Araba inceleme yazılarım için bu bölüme daha fazla yer ayırmam gerektiğini söyleyen arkadaşlar oluyor. Elimden geldiğince iyi bir şekilde iç mekân özelliklerini anlatmaya çalışıyorum. Nissan Note 1.5 dci Tekna sınıfına ve büyüklüğüne oranla beklemediğiniz ferahlıkta bir iç mekân sunuyor. Ama aracın içinin döşenmesinde çok fazla sert plastik kullanılmış ve oldukça kalitesiz bir malzeme. Araç geniş bir iç mekân sağlıyor demiştik, arka koltuklar için sağlanan diz mesafesi C segmentinde bulunan araçlardaki kadar geniş düşünülmüş. Sürücü ve yan koltuk için de aynı ferahlık söz konusu. Arka kapıların neredeyse 90 dereceye yakın açılabiliyor olması özellikle küçük çocuğu olan ya da bebek koltuğu kullanan aileler için büyük bir kolaylık sağlayacak. Klima, yol bilgisayarı,  ön kol dayama ünitesi, direksiyondan kumanda sistemleri de konforu artıran özellikler olarak belirtilebilir.

Nissan Note 1.5 Fiyatı

Otomobilin Fiyatı

Nissan Note 1.5 dci Tekna oldukça uygun bir fiyata sahip. Aracın tavsiye edilen ve Nisan 2015 tarihli anahtar teslim fiyatları şöyle: Visia donanım paketi ile 54.850 TL, Tekna donanım paketi ile 59.300 TL, Platinium donanım paketi ile 64.450 TL tavsiye edilen satış fiyatları. Aracın 2008-2010 yılları arasında bulunan modellerini 30 bin liranın altında alabilirsiniz. 2010 sonrası modeller ise 40 bin ile 50 bin TL arasındaki fiyatlarla satılıyor. Tabi araç modeli yükseldikçe ve özellikleri arttıkça fiyatları da yükseliyor. Ama oldukça uygun 2. El fiyatlar bulmanız mümkün olabilir. Efendim bu araç inceleme yazımın daha sonuna geldim. Bir kusurum olduysa affola .

Nissan Note 1.5 Videosu

 

 

5

Özet

Nissan note 1 5 dci tekna yorum, Nissan note 1 5 dci tekna kullanıcı yorumları, 2008 nissan note 1 5 dci tekna özellikleri, 2008 nissan note 1 5 dci tekna yakıt tüketimi, Nissan note 2008 tekna özellikleri, Nissan note 2008, Nissan note 1 5 dci visia nasıl, Nissan note 1 5 dci tekna yakıt tüketimi, Nissan Juke 1 5 DCi Tekna inceleme, Note 1 5 dci tekna yorum

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün