Nissan Micra mı Mitsubishi Colt mu ?

Nissan Micra Mitsubishi Colt Karşılaştırması

Otomobil dünyasını küçük araçları olarak bilinen otomobillerinden Nissan Micra ve Mitsubishi Colt model otomobiller özellikle bayanlar tarafından çok tercih edilen otomobil modelleridir. Hacim olarak küçük olmaları, küçük motorlara sahip olmaları ve yakıt olarak az yakmaları nedeniyle bayan otomobil kullanıcıları tarafından çok tercih edilmektedir.

 

Nissan Micra ve Mitsubishi Colt model otomobil performans karşılaştırması

1 ) Nissan Micra 1.2 motora sahip otomobil 80 hp ( horse power) güce sahip iken Mitsubishi Colt 1.2 motora sahip otomobil ise 95 hp gücüne sahiptir.
2 ) 0 km den 100 km ye ulaşma süresi Nissan Micra da 13.7 saniye iken, Mitsubishi Colt da ise 11.8 saniye de ulaşmaktadır.
3 ) Azami hız limiti Nissan Micra da 170 km/h iken, Mitsubishi Colt da ise 180 km/h dır.
4 ) Nissan Micra otomobilleri önden çekişli ve 5 ileri vitesli iken, aynı motora sahip Mitsubishi colt otomobili önden çekişli ve 6 ileri viteslidir. Vites sayısının fazla olması otomobilin hız yaparken daha az güç harcamasını sağladığı için Mitsubishi Colt bu konuda daha avantajlıdır.
5 ) Güvenlik donanımı açısından Nıssan Micra da 4 hava yastığı bulunurken, Mitsubishi Colt da ise 2 hava yastığı bulunmaktadır. Fren sistemleri olarak Nissan Micra da ABS, ESP, EBD fren sistemleri bulunurken, Mitsubishi Colt da ise ABS, EBD fren sistemleri bulunmaktadır.

6 ) Çağımızın en önemli özelliği olan ekonomik yakıt tüketimi göz önüne alındığında aynı ağırlığa sahip otomobillerden Nıssan Micra 100 km de şehir içi 7.1 lt, şehir dışı .3 lt yakıt tüketimi sağlarken, Mitsubishi Colt ise; 100 km de şehir içi 7.5 lt, şehir dışı ise 5 lt yakıt tüketimi sağlamaktadır.
7 ) Özellikle hanımların çok istediği bağajların büyük olmasını göz önünde bulundurduğumuzda Nıssan Micra 265 lt bagaj hacmine sahip iken, Mitsubishi Colt ise 315 lt bağaj hacmine sahiptir.
8 ) Konfor ve kullanışlılık açısından Nıssan Micra anahtarsız, kartla çalıştırma, dijital klima, hız sabitleme gibi özellikleri standart olarak otomobillerinde sunarken Mitsubishi Colt otomobillerde ise hız sabitleme, park ve far sensörü özellikleri standart paket olarak sunulmaktadır.

Nissan Micra ve Mitsubishi Colt model otomobil fiyat karşılaştırması

Nissan Micra otomobilleri fiyat olarak donanım paketlerine göre iki farklı model olarak sunulmaktadır. 2015 model 1,2 Street model manuel vites Nissan Micra 43.950 Tl iken 2015 model 1.2 Street Model otomatik vites Nıssan Micra ise 49.550 TL, 2015 model 1.2 Match Model otomatik vites Nıssan Micra 52.600 TL, 2015 model 1,2 Match model manuel vites Nissan Micra 47.500 TL den satılmaktadır.
Aynı motor kapasitesine sahip Mitsubishi Colt model otomobiller ise donanım paketlerine göre Elegance, GL, Inform, Instyle, Invite, Sport modelleri olarak sunulmaktadır. 2015 model en ful donanım özellikleri olan manuel vites Elegance model Mitsubishi Colt otomobil 47.850 TL, Otomatik vites Mitsubishi Colt 52.900 TL den, manuel vites Invite model Mitsubishi Colt 42.450 TL, otomatik viteslisi ise 46.500 TL den satılmaktadır.

 

Nissan Micra ve Mitsubishi Colt model otomobil tercih sebepleri

Otomobil tercih ederken;

1 ) Birinci öncelik fiyatının uygun olmasıdır. Fiyat bazlı bakıldığında Nissan Micra model otomobiller Mitsubishi Colta göre daha uygun fiyatlıdır.
2 ) Güvenlik paketi bazlı bakıldığında Nissan Micra modellerinin daha fazla güvenlik paketine sahip olduğu görülmektedir.
3 ) Donanım özellikleri bazlı bakıldığında Nıssan Micra modellerinin Mitsubishi Colt ile aynı donanımlara sahip olduğu görülmektedir.
Bu özellikler ve karşılaştırmalar göz önüne alındığında ve otomobil görünüşlerinin bayanlara özgü hali düşünüldüğünde Nıssan Micra model otomobiller Mitsubishi Colt model otomobillere göre daha tercih edilebilir otomobiller olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

5

Özet

Araba Karşılaştırma, Nissan Micra ve Mitsubishi Colt Tercih Sebepleri, Nissan Micra Mitsubishi Colt Fiyat Ve Performans Karşılaştırması.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün