Nissan Juke Nasıl Nissan Juke Alınır mı

Nissan Juke Nasıl

Bir arabadan beklenen şeyler kişiden kişiye değişebilmektedir. Kimileri ondan yüksek bir performans ya da hızlı bir sürüş bekler, kimileri arazide zorlanmadan yapılabilecek bir sürüşü arar, kimileri ise rahat bir sürüş peşindedir. Ancak gün geçtikçe şehir hayatında kullanılacak bir arabanın bunlardan pek çoğuna ihtiyaç duymayacağını anlıyoruz. Artık pek çoğumuzun arabalardan beklediği şeyler şunlar: az benzin yakması, şehir içinde, trafikte kullanırken rahat bir sürüş, rahat dur kalk yapabilme, iç aksamın yeterince gelişmiş ve teknolojik olması. Tabi bunların yanında biraz da performansa hala kimse hayır demiyor. Son zamanlarda kullandığım ve adeta hayran kaldığım bir model olan Nissan Juke bu saydığım özelliklerin hepsini barındırıyor. SUV tipi bir araç olmasına rağmen şehir içinde çok rahat kullanılabilecek bir model. Oldukça az yakıt tüketiyor. Çok gelişmiş bir iç aksama sahip. Bunların yanında arazi üzerinde bile seni çekebilecek bir araba. Yani hem şehir içinde hem de hobilerin için kullanacağın rahat, geniş ve performanslı bir araç istiyorsan bu aradığın model olabilir.

Nissan juke yorumlar 2016, Nissan juke otomatik vites kullanıcı yorumları, Nissan juke şikayetleri, Nissan juke yorumlar forum, Nissan juke yorumlar 2015, Nissan juke benzinli otomatik yorumlar, Nissan juke alınır mı, Nissan juke 1.5 dci yorumlar,Nissan juke yorumlar 2017

Nissan Juke Alınır mı

Nissan Juke 1. 5 cc hacimli bir motora sahip. İlk duyduğumda bunu biraz küçük olabileceğini düşünmüştüm ancak şehir araç beklediğimin çok daha üzerinde bir performans üretiyor. 100 km’ye 10 saniyede ulaşıyor ve ayağını yeri geldiğinde yerden kesebiliyor. Aracın maksimum hızı 170 kilometre. Zaten bu hız şehir içinde ihtiyacın olandan da fazla. Ancak aracın beni en etkileyen yanı yakıt tüketimi. 100 km başına 4. 6 litre ve yakıt deposunun büyüklüğü 46 litre (yani ful depo sizi 10 gün götürüyor). Bu rakamın diğer araçlarla karşılaştırıldığında gayet iyi bir rakam olduğu ortada.  Yani Juke cebini hiçbir zaman yakmayacak. Aracın frenlerinde hava kanallı diskler kullanılmış. Oldukça güvenli hız kesmeler ve duruşlar yapabiliyorsun. Aracın yerden yüksekliği 180 mm. Dediğim gibi arazide de sizi çekebilecek bir araç. Aracın tasarımı da beni çok etkiledi. Sarı, kırmızı, mavi gibi canlı renkleri de seçebiliyorsunuz ve aracınız çok daha kendini belli eden bir SUV ‘a dönüşüyor. Ayrıca Nissan size iç tasarımı da bu renklerle donatma imkânı sunuyor. Benim kullandığım araç sarı renkti ve arabanın içindeki orta konsol ve kapı kolları da bu tonlarla boyanmıştı. Bu da ortaya tasarımı ile etkileyen bir araç çıkarmıştı. Siz de aracınızı alırken bu gibi özelleştirmeleri talep edebiliyorsunuz. Aracın çok kullanışlı olmasının bir sebebi de dev bagajı. Tam 350 litre hacimli bir bagajı var ancak bu miktarı arka paneli yatırarak 800 litreye çıkarabiliyorsun ve her türlü aktivitede aracın sana fazlasıyla yetmesini sağlayabiliyorsun. Ayrıca aracın 4 adet park kamerası var ve panelden görüntüleri takip ederek çok rahat bir şekilde park edebiliyorsun. Ben oldukça dar alanlara bile hiç zorlanmadan girmiştim. Araç sürücüsünün güvenliğini sağlamak üzere de tasarlanmış. Şerit takip ve hareketli nesneleri algılama sistemi var. Bu sayede güvenli bir sürüş yapmanı sağlıyor. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim aracın ses sistemi beni çok etkiledi. Bas sesleri çok iyi veriyor ve parçalardaki her enstrümanı ayrı ayrı vurguluyor.

Geleyim aracın fiyatına. Şimdi aracın özelleştirmelere açık bir durumu var ve buna dayalı olarak fiyat değişebiliyor. Ancak fiyatın 57. 000’den başladığını söyleyebilirim. İkinci el almayı düşünüyorsan da seçenekler var tabii. Temiz kullanılmış ve kilometresi az olan araçlar 45. 000’den başlıyor genellikle. Fiyatının sana sunduklarıyla kıyaslanınca oldukça az olduğunu düşünüyorum. Bence Nissan Juke şehir içinde kullanım için mükemmel bir seçenek.

5

Özet

Nissan juke yorumlar 2016, Nissan juke otomatik vites kullanıcı yorumları, Nissan juke şikayetleri, Nissan juke yorumlar forum, Nissan juke yorumlar 2015, Nissan juke benzinli otomatik yorumlar, Nissan juke alınır mı, Nissan juke 1.5 dci yorumlar,Nissan juke yorumlar 2017

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün