Motorun Stop etmesi , Yavaşlayıp Arabayı Durdurduğumda, Motor Çalışmıyor

Araçların motor aksamlarında çeşitli sorunlar meydana gelebiliyor. Bu sorunlar araç kullanmanın zevkini tamamen ortadan kaldırabiliyor. Trafikte seyir halindeyken frene bastığınızda motorun çalışmayı durdurması tam anlamıyla bir kabustur. Böyle durumlarda motorun tekrar çalışmama riski de bulunmaktadır. Bu sorunu yaşayan araçlar sıkıntı yaratırken sürücüyü araç kullanmaktan bile soğutabilir. Aracını büyük bir zevkle kullananlar tekrar direksiyona bile geçmek istemeyebilir. Çünkü aracın nerede kalacağı belli olmaz. Bu tip bir sorun çok değişik nedenlerden dolayı meydana gelebilir. Sorun çözülmezse daha büyük arızalar meydana gelebilir. Yavaşlayıp arabayı durdurduğumda motor çalışmayı kesiyor diyorsanız belki de küçük bir onarımla bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Motorun stop etmesi daha büyük sorunlar meydana gelmeden ortadan kaldırılmalıdır.

 

Araba yavaşladığında motorun stop etmesine sebep olan yaygın nedenler:

  • Şanzıman problemleri
  • Yakıt basıncının düşmüş olması
  • Sensör arızaları
  • Motor kablo bağlantısı sorunları

Oto Tamir Servislerine Başvurun

 

Motorun stop etmesi başlı başına bir sorundur. Sorun buji ya da rölanti ayarından kaynaklanabilir ancak kesin nedenin anlaşılabilmesi için mutlaka profesyonel bir ekipten yardım istenmesi gereklidir. Çoğu oto tamir ve bakım servislerinde uzman teknisyenler hizmet vermektedir. Aracınızda böyle bir sorun oluştuğunda önce tam donanımlı tamir ve bakım merkezlerinin araştırılması tavsiye edilmektedir. Bu servislerde görev yapan personel titiz bir çalışmayla aracınızdaki sorunu kısa bir süre içinde tespit edecek ve ortadan kaldıracaktır.

Motorun Stop Etmesi İhmale Gelmez

Yavaşlarken motorun stop etmesi tam olarak kabusa dönüşmeden önlem alınması gereklidir. Çünkü ilk başlarda kontak anahtarını çevirirken motor yeniden çalışmaya başlayabilir ancak ilerleyen zamanlarda yolda kalmanız mümkündür. Böyle bir sorunla karşı karşıya kalmamak için gerekli onarımın yapılması gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün