Motor Rektefiye Fiyatları 2019

Motor rektefiye fiyatları 2019

Araç Motor Yenileme Motor Rektefiye Araçlarımızın motorlarını yenilemek istediğimizde, yeterli km ye ulaşıp yeni bi motor edinmek istenildiği durumlarda aslında bir çok noktaya dikkat etmeniz gerekiyor.

Motor rektefiye nedir, motor rektefiye nasıl yapılır . Araç motor rektefiye fiyatları 2019 yılında ne durumda , fiyatlarda artış var mı yada en uygun motor rektefiye ilgili konulardan bu yazımızda sizlere detaylı bir şekilde anlattık. Aşağıda bu konuları detaylı olarak inceleyebilirsiniz;

Araç motorları belirli bir süre sonra ister istemez yıpranmaktadır. Aracın tekrar eski işlevini kazanabilmesi için belirli aralıklarla araç motorunun yenilenmesi gerekmektedir. Motor yenileme işleminin bir diğer ismi de motor rektefiyedir. motor rektefiye fiyatları 2019 yılında gittiğiniz ustaya yada servise göre değişiklik göstermektedir. Motor rektefiye telafuz olarak ; Rektefiye , rektifiye , rektefe olarak telaffuz edildiği olur.

Motor rektefiye fiyatları 2019

Motor Yenileme Nedir? Motor rektefiye nasıl yapılır ?

Motor yenileme yani motor rektefiye , araç motorunun içerisindeki zarar görmüş parçaların değiştirilmesine verilen isimdir. Motor önce tamamen dağıtılır ve daha sonra zarar görmüş parçalar tespit edilir. Bu parçalara sadece motorun iç kısımları değil, turbo sistemleri, hava emiş sistemleri ve yakıt enjektör sistemleri de dâhildir. Genel olarak motor içerisindeki krank mili, motor bloğu, siboplar, silindir kapakları, egzoz ve pistonlar elden geçirilir. İçten yanmalı bütün motorlar yenilenebilir.

Motor rektefiye fiyatları 2019

Motor Yenileme Ne Zaman Yapılmalıdır? Rektefiye ne zaman yapılır

Her aracın kullanım şekli, yeri ve kullanım koşulları farklı olduğundan, araç motorları için genel olarak bir süreden veya belirli bir kilometre kat etmesinden sonra motor yenilenmelidir denilemez. Motorun yenilenip yenilenmeyeceğine dair, yetkili servisler en iyi tavsiyeyi vereceklerdir.

Motor Yenileme Fiyatları 2019

Motor Yenilemenin Riski Var mıdır? 

Bilinçsizce yapılan motor yenilemelerinde, motorun arıza çıkartma ihtimali çok yüksektir. Bu da tekrar motor yenileme anlamına gelir. Bu yüzden kesinlikle araç motorları, işin ehli kişiler tarafından yapılmalıdır. Çünkü motor yenileme işlemleri milimetrenin 1000’de 1’i kadar hassasiyet gerektiren işlemlerden oluşur. Bu hassasiyeti yerine getiremeyecek firmalarda motorların yenilenmesi büyük risktir. Motor yenileme işleri konusunda uzman yerlerde yapılan motor yenileme işlemleri, aracı ilk günkü seviyesine getirdiği için araç ömrünü oldukça uzatır. Ancak bilinçsiz yerlerde yapılacak olan motor yenileme, elbette araç ömrünü de kısaltacaktır. motor rektefiye fiyatları 2019 yapmak istemeyenler üzerine biraz daha para koyup sandık motor fiyatları alabilirler.

Motor yenileme işlemi Aracın Performansını Arttırır mı ı?

Motor yenileme işlemleri aracın performansını arttırmaz. Zaman içerisinde yıpranan motorların performansı düştüğü için motor yenilemenin hemen arkasından ilk günkü performansına yükselen araç. sahibine sanki performansı yükseltilmiş gibi gelebilir. Motor rektefiye fiyatları 2018 yılında aracın markasına modeline ve yılına bağlı olarak ayrıca ustanın alacağı işçiliğe ve parçaların orijinal & yan sanayi olma durumuna göre değişiklik gösterir.

motor rektefiye fiyatları 2019

motor rektefiye fiyatları 2019 yılında önceki yıllara nazaran, doların artışı ve piyasaların değişmesiyle birlikte oldukça farklılıklar göstermiştir. Aracınızı rektefiye için götürdüğünüz ustanıza ve değişen parçalara göre fiyatlar tamamen değişiklikler göstermektedir. Bu yüzden aracınızı görmeden buradan fiyat vermek doğru olmaz. En güzeli aracınızı bir ustaya götürüp baktırıp daha sonra fiyat almaktır.

Rektefiyede Değişen Parçalar

Motor rektefiye konusunda en çok merak edilenlerden bir tanesi de bu konu. Motor rektefiye edilirken hangi parçalar değişir ? Aracınızın motoru rektefiye edilirken aşağıdaki parçalarda değişiklikler olur. Maddi olarak her araca göre farklılıklar göstermekle birlikte yaptırdığınız servise yada ustaya da bağlı olan bir durumdur. Motor rektefiye fiyatları 2019 yılından parçaların değişimine göre de değişiklikler gösterebilir. Bazı firmalar rektefiye konusunda uzmanlaşmıştır. Tercih tamamen sizindir.

 • Piston kafası
 • Segmanlar
 • Piston kolu (Biyel kolu)
 • Eksantrik mili
 • Supablar
 • Yaylar
 • Motor bloğu
 • Silindir kapağı
 • Krank mili
 • Manifoldlar
 • Parçalar arasında kalan sızdırmazlığı sağlayan contalar
 • Rulmanlar
 • Kayışlar
 • Dişliler
 • Külbütör mekanizması
 • Kaymalı yataklar (Burçlar)
 • Silindir gömlekleri (bazı motorlarda)

 

Motor rektefiye fiyatları 2019
5

Summary

Motor rektefiye fiyatları 2019, motor yenile fiyatları, motor ne kadara rektefiye edilir, motor rektefiye nasıl yapılır gibi tüm sorularınıza bu yazımızda yanıt bulabilirsiniz. OtomotivLobisi.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün