Mitsubishi Lancer 1.6 Nasıl Mitsubishi Lancer 1.6 Alınır mı

Bir arabadan beklentin nedir? Konfor mu, uygun bir fiyat mı ya da çevre dostu olması mı? Bir araçtan her ne bekliyorsan bekle yüksek performans ve aracın görüntüsü her zaman önemli bir kriterdir. İster şehir içinde ister uzun yollarda kullanacak ol yüksek performanslı bir araba, ayaklarını yerden kesmeye hazır bir motor her zaman hoşuna gidecektir. Mitsubishi Lancer 1. 6 Invite oldukça şık görüntüsü olan ve güçlü bir motor sahibi bir spor araç. Daha önceki modellerinde de bu standartlara sadık kalan Mitsubishi lancer yine benzer standartlara uymuş. Ancak bazı değişiklikler de yapılmış tabii. Bunların birincisi motor yine oldukça güçlü olsa da önceki modellere göre biraz daha zayıf. Bunun sebebi aracın şehir içinde daha fazla kullanılıyor olması. Ayrıca yakıt tüketimi de azaltılmaya çalışılmış. Şimdi bu araca biraz göz atalım.

 

Mitsubishi Lancer 1.6 Nasıl

   Mitsubishi Lancer 1. 6 Invite son zamanlarda ilgimi çeken bir araçtı ve yakın zamanda inceleme fırsatı buldum. Aracın motoru oldukça güçlü. 1. 6 litrelik bir hacime sahip benzinli motor kullanılmış. 120 beygir gücü üretebilen bir motor bu. 5 ileri manuel vites kullanılmış. Son zamanlarda otomatik şanzımanların yükselişte olduğu ortada ancak bazıları hala manuel vitesi tercih ediyor. Ben de bunlardan biriyim ve bunun sebebi de manuel vitesin sürücüye devir kontrolü imkanı sunması ve daha yüksek performans sunması. Araç 4 x 4 ve 100 km’yi 10 saniye de görüyor. Oldukça yüksek bir ivmeyle hızlanabilen bir araç. Lancer’ın ulaşabileceği en yüksek hız ise 190 kilometre. Az önce de bahsettiğim gibi yakıt tüketimi verdiği performansa göre oldukça düşük olan bir araba bu. 100 kilometrelik ortalama bir yolculukta yaklaşık olarak 5 litre benzin harcıyor. Yani gayet düşük bir rakam ve araç buna rağmen oldukça yüksek bir performans sunuyor sürücüye. Aracı kullanma imkanı bulursan ilk farkedeceğin şey Lancer’ın müthiş hızlanışı ve motorunun güçlü sesi olacak. Tabii yakıt tüketiminin azaltılması aracın bir o kadar da çevre dostu olmasını sağlamış.

Mitsubishi Lancer 1.6 Alınır mı

Aracın karbondioksit tüketimi göreceli olarak oldukça düşük. Araçta güvenli bir sürüş için pek çok önlem alınmış. Bunlardan ilki ABS ve kilitlenmeyi önleyici frenler. Aracınızı olası kaymalara karşı sizi koruyor. Ayrıca araçta elektronik fren dağılımı da yapılmış ve kaymayı önleyici sistemler geliştirilmiş. Virajlarda, kaygan zeminlerde ani frenlerde olası kayma ve kazalardan olabildiğince kaçınılmaya çalışılmış. Güvenle binebileceğin bir araba. Tabii bunların yanında geliştirilmiş, özel ve çok sayıda hava yastığıyla en kötü ihtimallerde bile koruma sağlanılmış. Aracın içi oldukça şık dizayn edilmiş ve güzel döşemeler kullanılmış. Deri kaplı hidrolik bir direksiyon bulunuyor. Koltuk açıklıkları, bacak açıklıkları yeterli seviyede ve rahatça yolculuk edebileceğin şekilde. Koltuklar ergonomik ve her koltukta emniyet kemeri bulunuyor. Aynı zamanda teknolojik bir ön panelle pek çok veriyi sürücü koltundan basit bir şekilde kontrol edebiliyorsun. Aracın ses sistemi de mükemmel. Aracın dış görünüşüne de diyecek yok. Zaten önceki modelleri biliyorsan mitsubishi’nin görüntüye ne kadar önem verdiğini biliyorsundur. Invite için de bu şekilde davranmışlar ve çok şık bir model üretmişler.

Peki bu modern yol canavarı Mitsubishi Lancer 1. 6 Invite hangi fiyata satılıyor. Tam olarak 65.000 liraya satılıyor ki barındırdığı özellikler düşünülünce oldukça uygun bir fiyat. Kilometresi çok fazla olmayan ve temiz modeller 40.000 lira ve hatta bazen daha gerisine kadar gerileyebiliyor. Bütçen yeterli değilse bu alternatife yönelebilirsin.

Mitsubishi Lancer Videosu

5

Özet

Mitsubishi lancer 1.5 invite nasıl, Mitsubishi lancer 1.6 invite yorum, Mitsubishi lancer yorumları 2018, Mitsubishi lancer yorumları 20157, Mitsubishi lancer yorumları 2017, 2005 mitsubishi lancer yorumları, Mitsubishi lancer hangi modeli tutuluyor, mitsubishi lancer 1.6 invite teknik özellikleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün