MERCEDES CLA 180 AMG NASIL MERCEDES CLA 180 AMG ALINIR MI

MERCEDES CLA 180 AMG

Kalitenin Arayanlar İçin Mercedes

Merhaba değerli okurlarım. Bu seferki araba inceleme yazım için özel otomobillerden birini seçtim. Mercedes-Benz CLA 180 CDI AMG, markası ve kalitesi ile oldukça etkileyici bir araç. CLA modeli AMG paket seçeneği ile genç, kaliteye düşkün ve satın alma gücü yüksek olan bir müşteri kitlesini hedeflemiş. Yeni nesil spor araçlar arayan ve bütçesi yeterli olan kişiler için cazip bir seçenek olarak görülüyor.

MERCEDES CLA 180 AMG NASIL

Dış Tasarım ve İç Mekân

Otomobilin burun kısmı görkemli ve dikkat çekici bir şekilde tasarlanmış. Elmas görünüme sahip ön ızgara, çift egzoz çıkışına sahip olması, alüminyum alaşımlı yıldız jantlar ve ön/yan spoylerler sportif bir araba olduğunu vurgulamak için yeterli oluyor. Otomobilin camlarının çerçevesiz olarak tasarlanması da spor otomobillerin alıştığımız özelliklerinden bir tanesi. Aracın markasından alışık olduğumuz yüksek konsol burada da yerini bulmuş. Tabi ki Mercedes standartlarında malzeme ve işçilik ile üretilmiş, tüm iç mekân malzemeleri de aynı şekilde üretilmiş. Kapı içi panellerinde ise yumuşak mat plastik ve kaliteli deri kaplama kullanılmış. Ön kapı eşiklerinde bulunan marka yazıları göze hoş gelecek şekilde aydınlatmalı olarak yerleştirilmiş. Ön ve arka koltuklar için yeterli sayılacak baş ve diz mesafesi söz konusu. Kısacası Mercedes markası ve Alman teknolojisinin sağladığı bütün imkânlar göze hoş gelecek ve kaliteden taviz verilmeyecek şekilde kullanılmış. Araba inceleme yazısı için olmasa aracın içinde daha uzun süre vakit geçirmek sorun olmazdı diyebilirim.

MERCEDES CLA 180 AMG ALINIR MI

Teknik Özellikler ve Fiyat

Mercedes-Benz CLA 180 CDI AMG 1461 cc hacmindeki bir motora sahip.  4 silindirli common-rail turbo dizel ünite 4000 d/d’da 109 HP güç ve 1750-2500 d/d’da 260 Nm maksimum tork sağlıyor. Bu değerlere sahip olan aracın en yüksek hızı 205 kilometre ve durağan halden 100 kilometre hıza çıkması 11,9 saniye sürüyor. Fabrikada ölçülen değerlere göre şehir içinde 4,9 litre ve şehir dışında 3,7 litre yakıt tüketiyor. Benim yaptığım test sürüşünde bu miktarların üzerine yaklaşık 1’er litre eklemek zorunda kaldık. Otomobil 7G-DCT olarak adlandırılan, 7 ileri vites sunan çift debriyajlı triptonik yani tam otomatik bir şanzımana sahip. Değişim isteklerini direksiyonda bulunan kulakçıklardan da iletebiliyorsunuz. Araç sedan tipinde ve 470 litre bagaj hacmi sunuyor. Otomobilimizin boş ağırlığı ise 1450 kilogram olarak ölçülmüş. Aracın karbondioksit emisyonu ise (Co2 emisyonu) 109 gram olarak verilmiş. Aracımız AMG paketi nedeniyle ortalamadan daha sert olan süspansiyonlara sahip bulunuyor. Yol tutuşu da oldukça başarılı olarak değerlendirilebilir. Ses yalıtımı çok iyi, 2500 devir üzerine çıkmadığınızda motor sesi duymuyorsunuz, bu noktadan sonra bir miktar motor sesi duyabilirsiniz. Çarpışma Önleme Yardımcısı ise 30 kilometre üzerinde olduğunuz hızlarda öndeki nesnelerle olan mesafe azaldığında ya da arkadan çarpma tehlikesi algıladığında sürücüyü uyarıyor. Bu uyarı hem görsel hem de sesli olarak yapılıyor. Sonuç olarak aracın markadan beklenilen teknoloji, konfor ve güvenliği sağladığını söylemek mümkün oluyor.

MERCEDES CLA 180 AMG YORUMLARI

Mercedes-Benz CLA 180 CDI AMG Ekim 2014 listesine göre 151.700 TL anahtar teslim fiyatına sahip. AMG donanım paketi yerine Style ya da Urban donanım paketleri ile aracı 20-30 bin TL daha düşük bir fiyatla alabilirsiniz. Arabanın ikinci el fiyatı ise 120 bin ile 140 bin TL arasında değişen fiyatlarda bulunuyor. Tabi ki 2014 ya da 2015 model olması, yapılmış olan kilometre fiyatların belirlenmesinde önemli etkenler. Araba inceleme yazılarında zevkle kullanabileceğiniz, kaliteli bir araçla karşılaşmak her zaman mümkün olmuyor. Mercedes-Benz CLA 180 CDI AMG bu açıdan tatmin olmamı sağlayan, bütçesi uygun kişiler için tercih edilebilecek bir otomobil. Bir dahaki yazımda görüşmek üzere, hoşça kalın.

MERCEDES CLA 180 AMG VİDEOSU

 

5

Özet

Mercedes cla 180 cdi amg test sürüşü, Mercedes cla forum türkiye, Mercedes cla 180 amg özellikleri, Mercedes cla 180 cdi amg yakıt tüketimi, Mercedes gla 180 d yorumlar, Mercedes cla 180 motoru renault, Mercedes cla 180 d yorumları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün