Mazda CX5 Power 2.0 4×4 İncelemesi Yorumları Mazda CX5 Alınır mı

Mazda CX5 NASIL

OLDUKÇA İDDİALI !

2012 yılında satışa sunulan Mazda CX-5 power 2.0 4×4, kompakt SUV segmenti ile adından sıkça söz ettirmektedir. Japonya’da çıktığı yılın en iyi aracı seçilen Mazda CX-5, Motor Corporation’ın kompakt crossover SUV modelidir. Muhteşem bir çevre ve güvenlik performansı ile üretilen araç, araç inceleme durumlarında en çok yorum alan ve en çok beğenilen araçlar arasında yer almaktadır. Mazda CX-5 öncelikle geriye doğru uzanmış farları ile ve ön ızgaraya uzanan dinamik hatları ile dikkat çekmektedir. Tamponun alt bölümünün gövdeden farklı bir renkte detayla süslenmiş olması, 17 ve 19 inç seçeneklerindeki jantı, 5 farklı renk seçeneği ve yana doğru uzanan farları ile bir tasarım harikasıdır. Arka bölümünde bulunan kıvrımları ve keskin hatları, yana doğru uzanan far ve stopları, plastik detay teker kemerleri ve oval ana hatları ile tasarım harikası olan Mazda CX-5, göz alıcı ve kalp fethedici bir araçtır.

Mazda CX5 ALINIR MI

Mazda’nın Yeni Gözdesi

Mazda CX-5 Power 2.0 4×4, genişliği ve uzunluğu ile de göz doldurmaktadır. 4555 mm uzunluğa, 1840 mm genişliğe ve 1670 mm yüksekliğe sahip olan aracın 2700 mm de dingil mesafesi bulunmaktadır. Geniş iç hacmi sayesinde uzun mesafeleri rahatça ve yorulmadan kat edebilmeyi sağlamanın yanı sıra konforu sayesinde de yorulmaların önüne geçecektir. 14:1 gibi yüksek sıkıştırma oranı bulunan bir motora sahip olan Mazda CX-5, daha az yakıtla daha fazla güç üretmektedir. Araçta yer verilen orta sertlikteki süspansiyon gereksiz salınımlarda bulunmayı önlerken direksiyon tepkilerinin de yeterince iyi olmasını sağlamaktadır. Deri koltuklar sayesinde muhteşem bir konfor sağlayan araç ses yalıtımı konusunda da oldukça başarılı bir eserin oluşmasını sağlamıştır. Otomobil tutkunları tarafından yapılan araç inceleme durumlarında, Skyactiv teknolojisi ile üretilen bir olma özelliğine sahip olmakta ve güvenlik ve çarpışma testinden 5 yıldız almış bulunmaktadır. Ayrıca motor, şanzıman, şasi gibi öğelerin bütününde de Skyactiv teknolojisinin kullanılması sayesinde 7-8 litre arasında bir yakıt tüketimi yakalanmaktadır. CX-5’in bir diğer önemli ve güzel özelliği de yol tutuşudur. Binek otomobilleri andıran bir sürüş kabiliyeti ile muhteşem bir yol tutuşuna sahip olan araç, kalite ve güveni bir arada sunmaktadır.

Mazda CX5 YORUMLARI

Hem Muhteşem Hem Cazip Fiyata

Muhteşem bir tasarıma sahip olan Mazda CX-5, 124 bin TL fiyatı ile gözleri ve dikkatleri üzerine çekmektedir. Pek çok insanın iç çekerek bakmasına neden olan bu fiyat, tüm özellikler göz önünde bulundurulduğunda aslında hiçte fazla gelmeyecektir. Hemen hemen yapılan tüm araba incelemeleri standartları arasında en uygun fiyata sahip olan araç olarak da görülmektedir. Mazda CX-5 power 2.0 4×4 aynı zamanda piyasaya çıkmasının üzerinden zaman geçmesi ile birlikte pek çok araç satış sitesinde ikinci el piyasasına düşmüştür. Ancak yine de dar gelirli ailelerin hayalini bile kuramayacakları bir fiyatla satışa sunulmaktadır. İkinci eli bile 88 bin TL ile 95 bin TL arasında değişen Mazda CX-5, dinamik bir performansla 4×4 tutkunlarına kapısını açmaktadır. Ödüllü Mazda CX-5, küçük spor SUV olarak en iyi şekilde hizmete hazır beklemektedir. Eğlenceli sürüş deneyiminin yanı sıra konfor ve güvenliği bir arada yaşamak isteyenlerin yeni tercihi artık Mazda CX-5 power 2.0 4×4 olmaktadır. Ayrıca Mazda CX-5, MZD Connect müzikten navigasyona kadar pek çok özellik ve ihtiyacınız olan tüm detaylara kolay erişim ile sizleri beklemektedir. Avcı gözü LED ön farları ise Mazda CX-5’e muhteşem bir görsellik katmaktadır.

5
5

Özet

Mazda cx 5 yorumlar 2017 Mazda cx-5 şikayet Mazda cx-5 şikayet Mazda cx 5 forum donanım Mazda cx 5 forum donanım Mazda cx 5 dizel otomatik Mazda cx 5 dizel otomatik Mazda cx 5 2017 yorum Mazda cx 5 2017 yorum Mazda cx 5 yorum 2016 Mazda cx 5 yorum 2016 Mazda cx 5 lpg uyumu Mazda cx 5 lpg uyumu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün