Lpg Ruhsata Nasıl İşletilir LPG Ruhsata İşletme Ücretleri 2018

Ad Blocker Tespit Edildi

Websitemizden sizlere daha iyi ve daha hızlı bir yayın yapabilmemiz için sunucu masraflarımızı reklam ile karşılıyoruz. Lütfen Ad Blocker eklentisini kaldırarak sitemizde geziniz.

14 Mart  2018 itibari ile bu yazı güncellenmiştir. Karışıklık olmaması için lpg ruhsata işletme işlemleri ve ücretleri , lpg işletme aşamaları , ruhsata lpg işletme fiyatı , hem detaylı hem de özet bir şekilde anlatılmıştır. Benzin fiyatlarının çok yükselmesi ile artık her sürücü birer birer aracını LPG’ye geçirmeye başladı. LPG açılımı Likit Petrol Gazı’dır ve günümüzde hemen hemen her araca uygulanan ve yakıt tasarrufu sağlamak için sürücülerin yönlendiği yegane yöntemlerdendir. Sürücüler yavaştan benzin fiyatlarından kurtularak daha uygun alternatif olan LPG’ye geçse de, LPG montajı sonrası gereken bazı prosedürler var ve bu işlemleri bilmeyenler için bir karmaşa doğabilir. Takılan Lpg ruhsata işletme de bunlardan birisi. Bu yazımızda LPG ruhsata nasıl işletilir bakacağız.

LPG’yi Ruhsata İşletme Adımları

Lpgyi ruhsatınıza işletmek için belirli adımlar vardır bu adımları doğru bir şekilde takip ettiğinizde sorunsuz sıkıntısız ruhsata işleme işlemlerini tamamlamış olursunuz ve sonraki zamanlarda başınıza gelebilecek olumsuz herhangi durumda başınız ağrımamış olur.

1. LPG taktirdiginiz yerden fatura ve gerekli belgeleri alin.
2. Soforler odasindan EK-1 alın.
3. Aracinizin muayenesini yaptirin.
4. Herhangi bir il/ilce emniyet mudurlugune gidip Trafik Tescil Subeden ruhsata islettirin. Randevu almak gerekmiyor. Hepsi bu kadar.

LPG’yi Ruhsata İşletme Ücretleri

Lpg ruhsata işletme işlemlerinin önemli merak edilen sorularından biri de Lgpyi ruhsata işleme ücretleridir. Maliyet ülkemizde hemen hemen her konunun en fazla merak edilen yanlarındandır. Bir işlem yapacağımız zaman bunun masrafını önceden bilip kendimizi ona göre hazırlamamız daha makbuldür.

2018 Ocak Fiyatları
1. EK-1 Belgesi 25 TL
2. Muayene 226 TL Egsoz Emisyon: 55 TL
3. Trafik Tescil (Ruhsat 120 TL)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR >  Motorlu Taşıtlar Vergisi 2018 ( Güncel )

Aralik 2017 Fiyatlari:
1. EK-1 Belgesi 25 TL
2. Muayene 194 TL Egsoz Emisyon: 50 TL
3. Trafik Tescil (Ruhsat 80 TL)

Lpg’yi Ruhsata İşletmezsek Ne Olur ? Ruhsata İşlememe Cezası Nedir ? 2018 Ruhsata Lpg İşletmeme Cezası

Sürücülerin araç sahiplerinin genel olarak araçlarında herhangi bir değişiklik boya değiştirme şu bu yapmaları durumlarında yaptıkları işlemleri 30 gün içerisinde ruhsata işletmeleri gerekmektedir. LPG de ruhsata işletilmesi gereken önemli değişikliklerdendir. Bu nedenle aracınıza LPG taktığınızda 30 gün içerisinde işlem gerçekleştirmeniz gerekir. Eğer gecikirseniz Lpg Ruhsata geç işletme cezası ödersiniz.

Lpg Ruhsata geç işletme cezası 2018 yılı için 95 TL’dir. Bu cezası eğer ceza aldıktan kısa bir süre sonra erken ödeme ile öderseniz indirim olur ve 71 liraya düşer bunun yanı sıra ehliyetinize de 10 puan ceza puanı gelir. Ayrıca Lpgyi ruhsata işletmediniz ve de trafiğe çıktınız yolda giderken yakalandınız, şanssız bir gününüzdeyseniz aracınız bağlanabilir bu risk bulunmaktadır.

Araca LPG Nasıl Takılır ?

Aşağıdaki videoda araca lpg nasıl takılır izleyebilir az çok araca lpg taktırma işlemleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bu yazımızda plaka değiştirme işlemleri ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Yazı Hakkındaki Düşünceni Bu Bölümde Belirtebilirsin