Kia Soul Nasıl Kia Soul Alınır mı Kia Soul Yorumları

Kia Soul otomobilleri değişik tasarımlarıyla kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Geniş iç hacmine ve düşük yakıt tüketimine bakılacak olursa fazlasıyla tercih edilebilir bir otomobil markası haline gelmiştir.

Kia Soul modelinin renkleri de güzel aslında. Ben en çok kırmızıdan yana olsam da tercihiniz metalik mavi, kahve veya vazgeçilmez olan siyahtan yana olabilir.

Öncelikle bu modelin özelliklerinden bahsedecek olursak, ilk gözümüze çarpan tasarımı oluyor. Diğer modellere oranla küçük ve sportif görünen bu arabaların içi, dışarıdan görüntüsüyle çelişiyor. Geniş bir iç hacme sahip olması tabii ki aileler için biçilmiş kaftan. Ayrıca başta bahsettiğimiz gibi düşük yakıt tüketimiyle gönüllere taht kurmaya aday bir modeldir.

Kia Soul Nasıl ?

Teknik özellikleri ise, motor; 16L (7 ileri DCT), motor tipi; 4 silindir CRDI, silindir hacmi; 1.582, Çapı × strok (mm); 77.2 × 84.5, maksimum güç (Ps/d/d); 136/4.000, maksimum tork (kgm/d/d);  300/1.750~2.500. Performans bakımından, maksimum hız (km/s); 182, hızlanma (sn) 0 – 100km/s; 11.1. Yakıt tüketimi özelliklerine de bakacak olursak şehir içi (L/100 km); 6, şehir dışı (L/100 km); 4.7, karışık (L/100 km); 5.2, CO2emisyonu (Karışık, g/km); 135. Ön süspansiyon; viraj demirli McPherson, arka süspansiyon; burulma kirişli aks. Fren tipi ABS+ESP olup ön ve arka frenler hava soğutmalı disktir.

Diğer özellikleri kilogram cinsinden boş ağırlığı (min/maks); 1.350/1.492. Oturma kapasitesi 5 kişiliktir. Yakıt deposu kapasitesi 54 litredir. Koltuklar dik konumda iken bagaj kapasitesi 354 litredir. Koltuklar yatık konumda iken bagaj kapasitesi ise 994 litredir. Son olarak lastik ve jant boyutuna bakacak olursak 235/45R 18’dir.

Kia Soul Alınır mı ?

Tüm teknik özelliklerine baktıktan sonra kullanımı rahat modellerden biri olduğu aşikârdır. Aileniz varsa ya da nihayetinde böyle bir şeye sahip olmak istiyorsanız belki de kaçırılmayacak modellerden biridir.

Kia Soul son model anahtar satış fiyatı yaklaşık olarak 90.900 TL’den başlamaktadır. İkinci el fiyatlarına baktığımız zaman ise 2012 modelleri 50.000tl civarlarından başlamaktadır.

Düşük yakıt tüketimi nedeniyle fiyatlar biraz yüksek durabilir. İkinci el, temiz, bakımlı modellerini 50.000 TL civarında bulmak da mümkündür.

Sonuç olarak kaliteli bir model, geniş, rahat, sürüş konforu bulunan sportif bir araba istemek için ekonomik olarak da biraz hazırlanmak durumundayız. En güzel yanlarından bir tanesi denildiği gibi düşük yakıt tüketimi. Zaten bir başka modele daha az ödeme yapıp yüksek yakıt tüketimiyle yaşamak istemezsiniz.

Kübik tasarımıyla diğer modellerden önde olan Kia Soul, yerden yüksekliğinin iyi olmasıyla da alıcıları tatmin etmektedir.

Genelde tipini ilginç bulanlar vardır fakat teknik özelliklerine bakılacak olursa ne kadar sağlam ve kullanılabilir bir model olduğu ortaya çıkmaktadır. İleri ki günlerde daha farklı tasarımlarıyla da karşımıza çıkmasını bekliyorum. Özellikle de bu iyi teknik özelliklerinin daha da geliştirileceğini düşünecek olursak kaçırılmaması gerektiğini varsayıyorum.

Uzaktan bakılınca sanki sadece bayan arabası gibi görünse de aslında erkeklerin de tercihi olabilecek teknik özelliklere sahiptir. Bir kere ailesi olan otomobil kullanıcıları için oldukça güzel bir tercih yönünde önemli adımlar atmaktadır.

Kia Soul Yorumları

Kia Soul için sıfır model ya da ikinci el modellerine bakmadan önce teknik özelliklerine, iç hacmine, yakıt tüketimine bakmak önemlidir. İkinci el modellerinin bakımının olup olmadığı, kaza geçmişi gibi kontrolleri yapmakta da fayda vardır. Ayrıca deneme sürüşü yapmanız da yararınıza olacaktır. Otomobil seçiminde direksiyon hâkimiyeti, koltuk ayarları gibi durumların da etkili olduğunu göz ardı etmemek lazımdır.

Modelin teknik özelliklerine, tipine bakınca aslında neden çok tercih edildiği de anlaşılabilir.

 

5

Özet

Kia soul şikayetleri Kia soul forum donanım Kia soul forum donanım Kia soul dizel otomatik Kia soul dizel otomatik Kia soul yorum 2017 Kia soul yorum 2017 Kia soul test Kia soul test Kia soul donanımhaber Kia soul donanımhaber Kia soul 2015 kullanıcı yorumları Kia soul 2015 kullanıcı yorumları 2018 Kia Soul 2018 Kia Soul Kia Soul Yorum 2018 Kia Soul Yorum 2018

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün