JEEP CHEROKEE 2.0 JTD LİMİTED İNCELEMESİ, NASIL ALINIR MI ?

Kaba bir estetik

Şimdi bahsedeceğimiz Jeep Cherokee’ye basit bir araç demek yersiz kalır. Dış görünümü ve içsel genişliği ayrıca yerden yüksekliği ile adeta zarif, spor ve şehre uyum sağlamış bir tankı andırıyor. Yüksek bir araba her zaman benimde tercihim olmuştur. Oysa yüksek bir aracın en güzel özellikleri de off road özelliği ve 4×4 olmasıdır. Sizi istikrarlı gösterecek ve yoğun trafikte diğer araçların yanında kuvvetli motor gücünü haykıran estetiğini de ayrı bir biçimde dillendiren Jeep Cherokee 2,0 Limitet 9ATX. Hem arazi için hem de şehre bürünen yepyeni bir Jeep modeli. Kısaca bir göz atacak olursak:

Rakiplerine göre dikkat çeken performans

Jeep uzun zamandan beri genelde kendini 4×4 motorlu araçları ile kendine ün salmış bir modeldir. Ama son zamanlarda yaptığı yenilikleriyle hem dünyada bilinen bir kalite düzeyinde hem de rakip Bmw x3, Porsch Cayenne gibi modellere nazaran, kendi havasına etkili bir model. Dizel motorlu, en fazla çıkabildiği torku 350 Nm olan ve 170 hp beygir gücüne sahip Jeep Cherokee 2,0 Multijet Limited 9ATX, kendi alanında ciddiliğini yansıtmış. Ağırlığı neredeyse iki tonu bulan 1953kg olan Jeep Cherokee,  0’dan-100km’ye çıkış süresi 10,3 saniye. Yakıtı dizel, bu yüzden korkmaya gerek yok, kuvvetli görünen bir motor gücüne sahip olmasına rağmen gelen ortalamadan şaşmayan bir yakıt tüketimi mevcut. Şehir içi tüketim 7,1 lt, şehir dışı tüketimi ise 5.1lt. Ortalama lt tüketim ise 5.8lt civarı. Hal böyle iken kilometre başına cebimize düşen masraf 22 krş oluyor. Otomatik ve 9 vitesli Jeep Cherokee limitine ulaşan hız sınırı torku karşılar mı bilmem yinede 192 km’ye maksimum hızına ulaşabiliyor. Bagaj hacmine gelirsek, 412lt. Beklediğimden küçük geldi gözüme. Fakat bagaj için tasarladıkları mini aksesuarlarla bu eksiklik giderilmeye çalışılmış. Örneklendirirsek; mini bir katlanabilir soğutucu, köpek sepeti ve bagajın yarısından azını kaplayan saklama dolabı takılıp çıkarılabilir aksesuarları mevcut. Ailenizle piknik yapmak için hemen hemen gerekli olan aksesuarlar fazla yer kaplamayacak şekilde kombinize edilmiş. Jeep marka, bagaja takılabilir çadırda buna örnek. Zaten günümüzün yeni modası artık bu değil mi? Küçük ama birden çok işlevselliği olan yeni yeni küçük buluşlar. Teknoloji her yerde ve bunu Jeep Cherokee de görüyoruz. Bagajını sade bir ufak dokunuşla açılıp kapanabilen düğmesi, 8 yönlü ayarlanabilen elektrikli sürücü koltuğu ve dokunmatik kokpiti ve sürücü koltuğuna oturduğunuzda keşfedeceğiniz birçok özelliği de sizi içine alan güven oluşturucu bir etkiye sahip bundan emin olabilirsiniz.

Fiyat verilen ücrete değer

Genel olarak baktığımızda sıfır ve yeni modeller pahalı gözükebilir. Birde işin içine marka girerse ve güvenilir bir kalitesi varsa o zaman talep yoğun ve can alıcı bir düzeyde olabilir. Yani kaliteli bir araç hem uzun soluklu hem de sizin içinizi rahatlatan bir içerik sağlayacaktır. Şuan bilinen 2015 için satış fiyatı rakamı 177.970 TL. Plaka, ruhsat sigorta vb giderlerini de katarsak Jeep Cherokee 2.0 Multijet Limited 9ATX’in fiyatı 180.000 TL civarını bulacaktır. Benim tavsiyem sürücü koltuğunuza geçtiğinizde, yüksek ve çok yönlü bir araç seviyorsanız, beni hem şehir içinde hem de arazi koşullarında hüsrana uğratmasın, bunun yanında spor tarza estetik bir görünümü de olsun diye düşünüyorsanız, imkanınız var ise Jeep Cherokee’yi almamak için bahane üretmemek en doğrusu derim. Yinede tercih sizin. Fakat şunu da belirtmeliyim elinizin altında kalite, güven duygusunu da içinizde hissettirecektir. Bu Jeep Cherokee’yi almayı düşünenlere hayırlısı olsun diyor ve keyifli sürüşler diliyorum.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün