İstanbul Bisiklet Kiralama, İsbike nedir

İstanbul Bisiklet Kiralama

Bisiklet sürmek dünyanın en keyifli aktivitelerinden bitanesi. Düşünsenize istanbul bisiklet kiralama ile hem spor yapıyorsunuz, hem gezip eğleniyorsunuz aynı zamanda masrafsız bir ulaşım aracı olarak kullanabiliyorsunuz. Tabi bu aktivite için bir  bisikletinizin olması gerekiyor.Peki ya gezmek, eğlenmek ve spor yapmak için kendinize ait bir bisikletiniz yoksa ne yapacaksınız? Hiç dert etmeyin! istanbul Bisiklet Kiralama konusunda oldukça kendini geliştirdi. İstanbul’da yaşıyorsanız eğer, İstanbul Büyükşehir Belediyesi sizler için harika bir hizmet sunarak, bisikleti size istediğiniz saat kadar kiralıyor.Aynı zamanda hem Avrupa Yakası bisiklet kiralama , hemde Anadolu yakası bisiklet kiralama hizmetini sunuyor. Bisiklet kiralama fiyatlarını merak ediyorsunuz, biliyoruz. Evet İstanbul bisiklet kiralama fiyatları yazımızın devamında yer alıyor. Aynı zamanda İsbike Telefon numarası 0850 304 24 53 ile ulaşıp, bisiklet kiralamaları ile ilgili çok fazla detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

istanbul bisiklet kiralama
istanbul bisiklet kiralama

İsbike Nedir?

Birçok büyükşehirde bisiklet taşıma zorunluğunu ortadan kaldıran ve kentteki ulaşım ağına entegre olabilen sürdürülebilir bisiklet paylaşım sistemidir. Kurulan bu projenin amacı, Üç – Beş km uzunluğundaki mesafeleri araba, motoesiklet ve diğer taşıtları kullanmak zorunda kalmadan, sürücünün gitmek istediği yere ulaşabilmesini sağlamaktır. Bu sayede otobüsler, metrolar ve çeşitli toplu taşıma araçları üzerindeki yük ve çevreye zarar veren sera gazlarının etkisi azalacak, toplu şehirde yaşayan insanlar daha sağlıklı ve daha çevreci bir ulaşım aracını kullanabilme imkanına sahip olacaktır. Aynı zamanda hem eğlenip, hemde bisiklet ile ulaşmak istedikleri yere spor yaparak ulaşmanın keyfini çıkaracaklardır.

Bisiklet kiralama Fiyatları

ISBIKE abone kartınız varsa yani yıllık abone olmuşsanız eğer baya şansınız çünkü fiyatlar gerçekten çok uyguna geliyor. Nasıl mı?

İlk 30 Dakika ücretsiz! Evet ücretsiz bisiklet kampanyası gibi düşünün… Yıllık abone kartı aldığını, andan itibaren ilk 30 dakika sizden hiç bir ücret alınmıyor. 30 dakikayı geçtiği taktirde tarifelendirme işlemeye başlıyor. Diyelimki gün içinde yine kiralamak istediniz, 30 dakika kullanıp bisikleti teslim ettikten 2 saat sonra yine aynı şekilde bi yarım saat daha ücretsiz kiralayabiliyorsunuz.

Ve yine diyelimki yanınızda arkadaşınızda var ve Onada bisiklet kiralamak istiyorsunuz. Evet isbike Abone Kartı ile ekstra olarak 2 arkadaşınıza aynı anda ekstra olarak iki bisiklet daha kiralayabiliyorsunuz. Yani İsbike kartınız ile max 3 adet bisiklet kiralaması yapabiliyorsunuz.

istanbul bisiklet kiralama
istanbul bisiklet kiralama

0-60 dk. arası 2,5 TL, 60-120 dk. arası 4 TL, 120-180 dk. arası 6 TL, 3 saat ve üzeri kullanımda”her saat 4 TL olarak ücretlendirilir.

Eğer İsbike kartınız yok ise Kredi kartınız ilede bisiklet kiralayabiyorsunuz. Onun fiyatlandırması ise 0-60 dk. arası 3 TL, 60-120 dk. arası 5 TL, 120-180 dk. arası 7 TL, 3 saat ve üzeri kullanımda ise her saat 4 TL olarak ücretlendiriliyor.

Şöyle genel olarak baktığımızda aslında gerçekten uyguna geliyor. Adalar bisiklet kiralama bile, bikaç saat bisiklet fiyatları çok uçuk rakamlar olduğunu düşünürsek, gerçekten İsbike bisiklet kiralama fiyatları gayet iyi.

Avrupa Yakası Bisiklet Kiralama

Avrupa yakasında oturuyorsanız biraz daha şanslı sayılabilirsiniz. Çünkü tam 1120 bisiklet ve 102 adet İsbike istasyon sistemi bulunuyor. Buda Avrupa yakası bisiklet kiralama fiyatları açısından harika bir kolaylık yaratıyor. Hem cebiniz rahat ediyor hemde daha fazla bisiklete ulaşabiliyorsunuz.

Anadolu Yakası Bisiklet Kiralama

Anadolu yakasında oturuyorum, bisiklet kiralama projesi sadece Avrupa yakasında mı var? Ben onca yolu gidip oradan bisiklet kiralayamam, orası çok uzak diyorsanız eğer boşuna tasalanmayın çünkü İsbike projesi Anadolu yakasında da mevcut. Hemde 380 bisiklet ve tam 38 istasyon ile hizmetinizde. Keyfiniz ne zaman isterse dilediğiniz gibi anlattığımız yollar ile bisikletinizi kiralayabilirsiniz…

İsbike Mobile Uygulama

İSBIKE mobil uygulama ile artık akıllı bisikletlerden kiralamak gerçekten çok basit. Akıllı cep telefonunuz ile  İSBIKE mobil uygulamasını indirip akıllı cep telefonunuza yüklüyorsunuz. Sisteme üye olarak bilgilerinizi kaydedip üyeliğinizi aktif hale getiriyorsunuz. Üyeliğiniz aktif hale geldikten sonra yapmanız gereken şey, bisiklet kiralamak için tek kullanımlık şifre talep etmek.Akıllı Cep telefonunuza gelen şifreyi gitmiş olduğunuz herhangi bir park ünitesine girip giriş yani enter tuşuna bastığınızda kiralama işlemi tamamlanmış oluyor ve bisikletin kilidi açılıyor. Artık o bisiklet size emanet olmuş oluyor. İsbike Mobile Uygulama ile bu şekilde basit bir sistemle, kiralık bisikletinize kavuşmuş oluyorsunuz.

Hangisi Daha Mantıklı?

Kredi kartıyla mı kiralama yoksa isbike kartımla mı kiralama diye soracak olursanız, tabiki İsbike kartı ile kiralamak bize çok daha mantıklı geldi. Neden mi?

İsbike abone kartı ile daha hızlı ve daha kolay bir şekilde bisiklet kiralıyorsunuz. Çünkü abone kartıyla yapılan bisiklet kiralama işlemlerinizde provizyon bedeli alınmadığı için ve aynı zamanda bankacılık işlemi yapmak zorunda kalınmadığı için daha hızlı ve kolay bir kiralama yapmanız mümkün oluyor. Bunun için yapılması gereken tek şey İsbike ın abone noktalarından, www.isbike.istanbul web adresinden veya mobil uygulama üzerinden sisteme üye olup abone kartı talebini gerçekleştirmektir. İlginizi çekebilir : Köprü Geçiş Ücreti

İşin özüne gelecek olursak bisikleti olmayanlar için gerçekten mükemmel bir hizmet olmuş. Ha ne denli kullanılır, yada ülkemizde ne kadar tutar bilemiyorum fakat inşallah saçma sapan insanlara denk gelipte o canım bisikletler zarar görüp heba olmazlar… Yazık günah olur vallahi o kadar emeğe… Üç adımda bisiklet kiralayıp gezebilecek kadar güzel bir proje yapmış adamlar, kımetini bilmek lazım. Üye ol, Kirala, sonra keyfini çıkarıp gez gel ve teslim et. Mis gibi tertemiz…

  • İstanbul bisiklet kiralama
5

Özet

istanbul Bisiklet Kiralama konusunda oldukça kendini geliştirdi. İstanbul’da yaşıyorsanız eğer, İstanbul Büyükşehir Belediyesi sizler için harika bir hizmet sunarak, bisikleti size istediğiniz saat kadar kiralıyor.Aynı zamanda hem Avrupa Yakası bisiklet kiralama , hemde Anadolu yakası bisiklet kiralama hizmetini sunuyor. Bisiklet kiralama fiyatlarını merak ediyorsunuz,biliyoruz. Evet İstanbul bisiklet kiralama fiyatları yazımızın devamında yer alıyor. Aynı zamanda İsbike Telefon numarası 0850 304 24 53 ile ulaşıp, bisiklet kiralamaları ile ilgili çok fazla detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün