Tüvtürk Randevu

HONDA CİVİC 1.6 DREAM ECO OTOMATİK NASIL ALINIR MI

Ad Blocker Kaldırınız

Websitemizden sizlere daha iyi ve daha hızlı bir yayın yapabilmemiz için Lütfen Ad Blocker eklentisini kaldırarak sitemizde geziniz.

HONDA CİVİC 1.6 DREAM ECO OTOMATİK NASIL

HAYALİN GERÇEĞE DÖNÜŞTÜĞÜ ARAÇ

Merhaba, bu yazımız ile sizlere Japon harikası olan Honda Civic 1.6 Dream Eco Otomatik aracı tanıtacağız. Öncelikle Japonların üreterek tüm dünyaya sattığı Honda Civic marka araçlar kalitesi ile daima farkını hissettirmiş ve kullanıcısı ile buluştuğu ilk zamanlardan bu yana oldukça gelişim kaydederek oldukça geniş bir kullanım alanı bulmuştur. Araç 1598 CC motoru yani 1,6 motor yapısı ile kasasını taşınması adına 125 HP beygir gücü ile desteklenmiştir. 152 torka sahip araç binek sınıfının en kaliteli motor yapısına sahip diyebiliriz. Otomatik şanzımanı ile üretilen Honda Civic 1.6 Dream Eco Otomatik 5 vites olarak dizayn edilmiştir. Maksimum hızı 200 km. olan aracın 0-100 km arasında geçen süre 12.2 sn.dir. Bu konu da biraz ağır kalıyor gibi gözükse de sonuçta bu arabada bir yarış arabası değil. Benzinli ve Lpg’li olabilme özelliği ile kullanıcılarına 2 farklı seçeneği birleştirme imkanı sunan Honda mühendisleri araç kullanıcılarını az yakıt konusunda tedbirli olmaya itmiştir. Şehir içi yakıt tüketimi 100 km. de 9.6 lt. olan aracın şehir dışı yakıt tüketimi de biraz farklı olarak 5.2 olarak göze çarpıyor. Sizin de şehir içi yakıtı biraz fazlaymış dediğinizi duyar gibiyiz. İşte tam da burada LPG’li araç kullanımı devreye girebilir ve daha ekonomik yakıt harcama olanaklarını size sunar. Aracın ortalama yakıt tüketimi 6.8 lt. olarak gözükürken aracın yakıt deposu 50 lt. olarak belirlenmiştir.

HONDA CİVİC 1.6 DREAM ECO OTOMATİK ALINIR MI

JAPON HARİKASI İŞ BAŞINDA

Binek araç kategorisinde oldukça üst düzey bir araç olarak karşımıza çıkan Honda Civic 1.6 Dream Eco Otomatik vitesi ile herkese kullanım kolaylığı sunar. Aracın birçok güvenlik ve konfor özelliği vardır. Bunlar hem sürüş kolaylığı hem de kişilerin rahatlığını sağlayan özelliklerdir. Aracın özellikleri arasında Sürücü Hava Yastığı, Yolcu Hava Yastığı, Yan/Perde Hava Yastığı, ABS (Antiblokaj Fren Sistemi), EBD (Fren Güç Dağılım Sistemi), ESP (Elektronik Denge Sistemi) gibi araç ve yolcu güvenliğini sağlayan birçok özellik vardır. Bununla birlikte araç konforuna ait özellikler de Klima / İklimlendirme, Yol Bilgisayarı, Direksiyondan Kumanda Sistemi, Ön Kol Dayama Ünitesi gibi araç içi özellikleri vardır. Bununla birlikte araç dışında aracın estetik gözükmesi için var olan sis farları da mevcuttur. Kasa özelliği olarak sedan yapısında bulunan araç bagaj hacmi ve araç içi genişliği ile her ailenin rahatlıkla sığabileceği ve rahat yolculuk edebileceği bir yapıdadır. Aracın genişliği 1755 mm, uzunluğu 4545 mm ve yüksekliği 1435 mm olarak fabrikadan çıkışı sağlanır. Kullanımı açısından fabrika çıkışlı olarak da aracınızı LPG’li olarak tercih edebilirsiniz. Bu özellik size ne gibi bir artı katar diye düşünüyorsanız. Özellikle LPG yakıtının daha ucuz olması ve araç özelliğine göre benzinden daha tasarruflu kullanılması bu şekilde bir aracı da kullanım ihtiyacı doğurabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR >  Citroen Fiyat Listesi - Güncel - Aralık 2017 - Sıfır Citroen Araba Fiyatları

 MAKUL FİYATLAR

Bu sınıfta ve bu tarz bir arabayı alabileceğiniz en makul liste fiyatı ile satışa sunulmuştur. Herkesin alım gücüne göre özelliğini arttırabileceği aracın şuandaki fiyatı 65.000 TL civarındadır. Tabi bu fiyatlar ile 1.6 motora sahip bu aracı alabilmeniz gerçekten oldukça iyidir. Bizce de bu tarz bir aracı alabileceğiniz ve sınıfında en ekonomik ve en hızlı araçlardan biri olan aracı uygun fiyatlar ile bulabilmek mümkün. Dilerseniz aracın 1 ya da 2 yaşındaki modellerini daha uygun fiyatlar ile bulabilirsiniz. Kilometresi düşük araçları mutlaka değerlendirmeli ve tavsiyelerimiz ile bu aracı denemelisiniz. En iyi değerlendirmeleri bulacağınız bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, Hoşçakalın

 


Yazı Hakkındaki Düşünceni Bu Bölümde Belirtebilirsin