HGS Nasıl İptal Edilir? HGS Cezası Ödeme?

HGS nasıl iptal edilir ptt, HGS ceza ödeme 2018  isimli yazımızda sizlere HGS iptali ile ilgili tüm detayları veriyoruz. HGS nasıl iptal edilir ptt, HGS ceza ödeme 2018 adlı yazımızda HGS iptalinin en ince detayına kadar anlatıyoruz. Birçok yerde Hgs sistemleri aslında OGS ye geçiş yaptı. Ama elinizde bulunan HGS sistemleride devam ediyor. HGS nasıl iptal edilir ptt, HGS ceza ödeme 2018 iptal işlemlerini yazımızın alt kısımlarında detaylı olarak okuyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Ticari araç vize ücreti

İlginizi Çekebilir : Araç bakım çizelgesi

HGS nasıl iptal edilir ptt, HGS ceza ödeme 2018

Sahibi olduğunuz arabanız satmak isterseniz, yada satarsanız HGS iptal başvurusu yapmanız gerekiyor. HGS iptali ptt aracılığıyla yapılıyor sadece.

HGS nasıl iptal edilir ptt, HGS ceza ödeme 2018
HGS nasıl iptal edilir ptt, HGS ceza ödeme 2018

HGS iptali için ne gerekli

HGS iptali için öncelikle PTT şubesine gitmeniz gerekiyor. Tabi HGS iptali için PTT şubesine giderken ; HGS iptali için gerekenler ; Kimliğiniz ve aracınıza ait ruhsatınız mutlaka yanınızda bulunsun diyoruz.

HGS iptali yapmazsam ne olur

Bizden size bi tavsiye; aracınızı satıyorsanız HGS ‘nizi mutlaka iptal ettirmeniz gerekiyor. Aldığınız araç var ise eski sahibinin HGS bilgileri kayıtlı olduğu için onu zaten mutlaka iptal ettirmelisiniz. Aynı durumu sattığınız kişi yaşamasın diye eğerki aracınızı satıyor iseniz, satacağınız aracında aynı şekilde HGS sini iptal ettirinki sattığınız kişi sorun yaşamasın. Yeni aldığınız arabanıza , yeni bir HGS etiketi almak ve aynı zamanda içerisine belli bir bakiye yükletmeniz gerekiyor. Eski hesabınızdaki bakiyeler, yeni aldıgınız HGS hesabına aktarılır.  Eğer ki HGS  nizi iptal ettirmezseniz inanın bize bi ton borç ile karşı karşıya kalabilirsiniz… Tabi gitmeden önce HGS borcu öğrenme istiyorsanız  isimden HGS sorgulama ile yapabilirsiniz. HGS borcu sorgulama 2018 yılında bu şekilde yapılıyor.

HGS nasıl iptal edilir ptt, HGS ceza ödeme 2018
HGS nasıl iptal edilir ptt, HGS ceza ödeme 2018

HGS nasıl iptal edilir ptt

Aracınızı satarsanız yada değiştirirseniz HGS geçiş üyeliğinizi iptal ettirmeniz gereklidir.ancak bu iptal işlemi şuanda sadece PTT şubelerinde gerçekleşmektedir. Online herhangi bir siteden bu işlem yapılamamaktadır.

PTT şubesine giderken yanınızda kimlik bulunması zorunludur. Yanınıza ruhsatınızı da almanız faydalı olacaktır.

HGS iptal ederken nelere dikkat etmeniz gerekiyor ;

Öncelikle HGS iptali için PTT de gişe memurunun yanına gittiğinizde size bir adet HGS talep formu verilir ve bu formu doldurmanız istenir. Bu formu doldurup HGS numaranızı yazmanız gerekiyor.

HGS iptal formu üzerinde Araç iptal işlemi alanı bulunuyor. Bu kısmı da eksiksiz doldurmanız gerekiyor. Bu kısımda önemli olan araç plakanız… Araç plakanızı mutlaka doğru yazınki sonrasında uğraşmayın.

HGS nizi iptal ettirmeden önce bakiyeniz yok ise ve siz HGS sisteminden geçtiyseniz eğer ; HGS cezası yemişsinizdir. Bu cezayı mutlaka ödemeniz gerekiyor. Aksi takdirde işlemler devam etmeyebilir.

İptal ettireceğiniz mevcut HGS nizin içerisinde belli miktarda bir bakiyeniz var ise bu bakiyeyi geri alabiliyorsunuz. Fakat ilk alırken kart için verdiğiniz parayı iade etmezler. O parayı geri alamıyorsunuz. Tabi HGS nizin içinde bulunan parayı hemen size orada ödemiyorlar. Bu paranın ödemesi size Otuz Gün sonra yapılıyor.

Aracınızı yeni aldıysanız eski HGS hesabınızdaki tüm bakiyeyi , yeni aldığınız aracın HGS sistemine komple aktarabilirsiniz.

Bu yazı da ilginizi çekebilir ;  Osmangazi Köprüsü Geçiş ücreti

HGS ceza ödeme 2018

HGS nizi aktif ettirmeden önce, eski HGS hesabınızdan cezanız var ise mutlaka ödeyin. Aksi taktirde gişede yeni HGS başvurusunda sorunlarla karşılaşabilirsiniz…

HGS müşteri hizmetleriHGS müşteri hizmetleri

  • HGS ceza ödeme 2018
5

Özet

HGS nasıl iptal edilir ptt, HGS ceza ödeme 2018, HGS cezası nasıl ödenir, Hızlı geçiş sistemi iptal ettirme, hgs borcu öğrenme, hgs borcu sorgulama, hgs nasıl iptal olur gibi tüm sorularınızın cevabı burada…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün