Ford Fiesta Oto İnceleme Ford Fiesta Nasıl Ford Fiesta Alınır mı ?

Ford Fiesta  Tasarımı

Çekici tasarımları ve pratik kullanımlarıyla B sınıfı araçlar ön planda tutulmaya başlandı. Fiesta’yı bu prensipten esinlenmesiyle birlikte makyaj operasyonuna tuttu. Bu operasyon sürecinde ön çamurluklara far grubu incelttirilerek üzerine kadar çekildi. Fiesta’ların tampon yapısındaki değişimleri dikkat çekerken, makyajsız versiyonu da yuvarlak hatlara sahip oluyor. Jantların yıldız şeklinde olması otomobile sporcu karakterini oturtmuş. Cam kenarında bulunan çitalar ve gövde renkli aynalar bu bölüme şıklık katmış. Arka bölümdeki dikkat çekici siyah renkte difizör ve cam üzerindeki spoylerde sporcu ruhunu destekleyen detaylar arasında yer almış. Boyutuna baktığımızda, Ford Fiesta’nın 3969 mm uzunluğuna, 1764 mm genişliğine, 1495 mm yüksekliğine ve 2489 mm aks mesafesine sahip olduğunu görürüz.

Ford Fiesta İç Mekan

Test edilen Ford Fiesta’nın kalbinde ise 1.6 Ti-VCT motor bulunmaktadır. Bu motor 6300 d/d’de 105 Bg güç: 4200-4500 d/d arasında da 150 Nm tork değeri üretmektedir. Kombinesini ise 6 ileri PowerShift şanzıma olmasıyla bu motorun 0-100 Km/s hızlanmasını ve 10.5 saniyede tamamlarken maksimum hızı ise 194 Km/s sahip olur. Topuz üzerindeki tuşlardan da manuel olarak kullanılabiliyor.

Ford Fiesta  Konfor

Sert süspansiyonlara sahip olan Ford Fiesta’da, virajlardaki performansına katkı sağladığı için konforuyla bir adım öndedir. Eğer ki kaymalarda zorlanırsa önden gerçekleştirilen modelde ESP sistemi sayesinde sizi yolda tutmayı başarıyor. Motorun üst devirlerde olmasıyla yüksek hızda hareket halindeyken, Fiesta’nın yalıtım anlamında da sınıf ortalamalarında iyi bir performans çizdiğini görebiliriz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün