Fiat Yedek Parça Alışverişlerinde Tercih Edilmesi Gereken Site

Fiat bildiğimiz gibi ülkemizde en çok satılan ve tercih edilen otomobil markalarından biri. Haliyle bu kadar tutulan ve yüksek adetlerde satılan araçların da fiat yedek parça ihtiyacı çok fazla oluyor. Araç kullanıcıları eğer araçları sıfır ise bir süre servislerden, sonrasında ise oto yedek parça mağazalarından temin etme durumunda oluyorlar.

Online alışverişte her sektörde olduğu gibi yedek parça sektöründe de sorunlarla karşılaşmanız muhtemel. Ancak bu sorunları minimuma indirmeniz için yapmanız gerekenler var. Öncelikle kendimiz sağlam adım atmamız gerekiyor ki sonrasında başı ağrıyan taraf biz olmayalım değil mi ?

Alışverişimizin adımlarına bakarsak,

 • Alışveriş yapacağımız siteyi bulmak,
 • Alacağımız parçayı sitede bulmak ve parçanın uygunluğuna emin olmak,
 • Sipariş ve kargo süreci

1.  Alışveriş Yapacağımız Siteyi Nasıl Belirlemeliyiz ?

Google’da fiat yedek parça araması yaptık diyelim .

İlk 3 sıralama zaten bellidir. Bu firmaları deneyeceğiz.

Firma adlarını ilk kez duyuyor olabilirsiniz, bu firmaların yeni veya amatör bir firma olduğunu göstermez. İnternete yeni açılmış olabilir. Herneyse, fiat yedek parça araması gerçekleştirdik ve Taşdemirler Oto Yedek Parça sitesine giriş yaptık. İlk izlenimlere bakalım :

İlk olarak site tasarım olarak gayet şık, günümüz tasarım standartlarında material bir tasarım , emek verildiği belli. Bannerlar ve sliderlar baştan savma değil ve bir tasarımcı elinden çıkmış, ucuza kaçılmamış. İnternet sitesi demek sanal ortamda bir mağazanız var demektir, nasıl fiziki mağazanızın iç tasarımı, dışı müşterilerinizin görünce bu nasıl bir yer diye girmeye çekineceği bir yer olmayacaksa internet siteniz de aynı şekilde olmalıdır.

İkinci olarak destek oldukça gelişmiş, 3 adet arayabilecek ve whatsapptan mesaj atılabilecek kurumsal numara ,  bir de canlı destek var. Yani hem arayarak hem çevrimiçi destekten yardım alabilirsiniz.

Üçüncü olarak firma merdiven altı bir firma veya sadece internetten kaçak göçek işlemler yapan bir firma değil. Nereden mi anlıyoruz, mağazamız bölümünde 360 derece sanal gezinti imkanı sağlıyorlar. Firmanın 3 katlı mağazasını ve raflarındaki onbinlerce ürünü canlı canlı görerek gezebiliyorsunuz. Hakkımızda sayfasında mağazanın tüm ticari bilgileri mevcut.

2. İhtiyaç olan uygun parçayı sitede bulmak

Sitenin en üst kısmında arama bölümü var. Arama bölümü gayet fonksiyonel çalışıyor. Arama bölümünden dilediğiniz ürünü aratabilirsiniz. Canlı destekten de yardım alabilirsiniz. Parçanın aracınıza kesin uyup uymayacağını öğrenebilmek için aracınızı modelini, motor tipini, kasa tipini ve son olarak şase numarasını biliyor olmanız aracınızın fabrika üretimi parçasının %100 doğruluk ile tespit edilmesini sağlayacaktır. Mesela, Fiat palio 1998 1,2 motor , 16 valf , sedan ve şase gibi.

Güvenilir ve büyük yedek parça firmalarının tamamında Fiat, Renault, Peugeot gibi otomobil firmalarının sistemlerine doğrudan bağlanabilme yetkileri bulunmaktadır ve bu bilgiler ile aracınızın uyumlu parçası bulunacaktır.

Aracınıza uyumlu yedek parçayı canlı destek size önerdikten sonra ödeme işlemine geçebilirsiniz.

3. Sipariş ve Kargo Süreci

Sitemizi seçtik, ürünümüzü bulduk sipariş vereceğiz. Öncesinde şu soruları sormamız gerekiyor :

 • Sitede ödeme yapmak ne kadar güvenilir ?
 • İade değişim seçenekleri mevcut mudur ?
 • Kargo firma seçenekleri var mı ?
 • Kargo ücretsiz mi ?

Bildiğiniz üzere internet siteleri kişisel bilgilerin şifrelenmesi için SSL sertifikası kullanmak zorunda gibi birşey artık. Bu sertifika mevcut mu ?

 • Sitelerde SSL var.

Ödeme sayfasında firma ödemeyi kendi sitesinde mi alıyor , banka sitesine mi yönlendiriyor ?

 • Banka sitesine yönlendiriyor.

3D secure sistemi ile cep telefonunuza gelen mesajla onay isteniyor mu ?

 • Evet 3D secure sistemi mevcut.

İade ve Değişim Garantisi var mı ?

 • İade ve değişim garantisi var.

Kargo firma seçenekleri va rmı ?

 • Evet, aras, mng ve yurtiçi kargo seçenekleri var

Kargo ücretlendirmesi nasıl ?

 • Tüm ürünlerde kargo ücretsiz.

Baktığımızda İlk 3 sıra oto yedek parça sitesi internetten Fiat Parça almak için en güvenilir sitelerden birisi olarak dikkat çekiyor.

ilginizi çekebilir : Osmangazi köprüsü ücreti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün