Fiat Tarihçesi

Hayatımızda ileride çalışmalarımızın genel nedeni hep bir ev ve araba sahibi olmak olmuştur. Evden sonra ilk sırada olan araba artık bir lüks değildir tersine bir zorunlu ihtiyaç haline gelmiştir. Uykuyu çıkardığımızda günümüzün büyük kısmını dışarıda geçiriyoruz ve artık toplu taşıma araçlarının süreleri gittikçe uzuyor. Bu da ciddi bir zaman kaybına yol açıyor. Düşünün ki sabah işe gitmek için uyanıyorsunuz ve bir saat önceden evden çıkmak zorundasınız çünkü toplu taşımaların bekleme süresi ve yavaşlığı yüzünden bu bir saatte iş yerine gitmek mucize halini alıyor.

Bu yüzden araç almak günümüzde ihtiyaç haline gelmiştir. Ya da bir hastalık anında evden bir hastaneye gitmek için taksiyi bekleme süresi bile sağlığınız  açısından çok büyük sorunlar çıkarabilir. Ama özel bir araç olunca işler çok kolaylıyor. Bir araç almak zorunluluk olduğu gibi bir o kadar da zor. Sıfır almak çok güzel gözükse de ücretleri düşünülünce çok mantıklı olmuyor ve herkes ikinci ele yöneliyor.

İkinci el araç almak çok zor bir iş olduğu gibi biraz da zaman alır. Mesela bir ikinci el araç alacaksınız, bunun için sadece gidip beğenmek yeterli değildir. Bu aracı bir yetkili servise göstermeli ve bir dizi teste tabi tutturmalısınız. Yetkili servisler sizlere en ufak hatayı bile söyleyecektir. Sadece yetkili servise gitmekle de iş bitmiyor ne yazık ki. Çünkü her araç kaza yaptığın da bunu bildirmek zorundadır, eğer bir araç alıyorsanız direk olarak kaza yapıp yapmadığını kontrol  etmelisiniz.

Ve sadece bununla da kalmıyor ne yazık ki. Her aracın belli bir yol ömrü vardır ve belli periyotlar ile bakıma girmesi gerekir. Eğer alacağınız aracın kilometre değeri çok fazlaysa bu aracınızın çok yorulduğu anlamına gelir ve bu da size ileride sorunlar yaşatabilir.

Fiat Tarihçesi

Çok köklü ve muhteşem bir marka olan Fiat 1902’de başlıyor serüvenine. Kendini tamamen güzel ve lüks araçları yapmaya adamış bir şirkettir. Fiat, bir çok şeye öncülük etmiştir. Örneğin ilk 8 silindirli motoru üreten Fiat’tır. Araç içi kablo sistemini ilk bulup sunan da yine Fiat markasıdır.

Sadece spor aracı yapmakla da yetinmiyor tabi ki. Türkiye’de en çok satılan markası  Egea’dır.

Fiat Yetkili Servis

Aracınız bozuldu ya da bir parçasnın değişmesi gerekiyor. Bunu her yere yaptırmamalısınız. Bir aracın tamiri aynı bizim hastalanıp güvenilir bir doktora gitmemiz gibi Fiat yetkili servis tercih edilmeli ve başka hiç bir yere gidilmemelidir. Herkes yapabileceğini iddaa etse de aracınızı sadece bilen birine emanet etmeli ve içiniz rahat bir şekilde sürüşün keyfini çıkarmalısınız.

blank

Fiat Yedek Parça

Yedek parça almak aynı yetkili servis gibi çok önemli bir olaydır. Çünkü her Fiat yedek parça diye karşınıza çıkan parçalar aracınız da kullanmak uzun vadede size çok büyük sorunlar çıkarabilir. Bu yüzden bir yedek parça temin ederken özellikle orjinal olduğunu bilmelisiniz. Çünkü yine biz hastalık durumunda sürekli yararlı besinler yemek istiyorsak, aracınızda hastalandığında orjinal yedek parça almalısınız.

Fiat Aksesuar

Piyasada özellikle lüks araçlar için aksesuar sıkıntısı yaşanıldığı düşünüyor. Oysa ki Fiat aksesuar konusunda şanslı. Eğer bir Fiat sahibiyseniz internette küçük bir araştırma ile Fiat aksesuar bulmanız kolaydır.

Fiat Tarihçesi
  • Fiat Tarihçesi
Sending
User Review
0 (0 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün