FİAT FREEMONT İNCELEMESİ FİAT FREEMONT ALINIR MI ?

talyanların güçlü ve kaliteli araç firmasıdır FİAT. 1899 yılında kurulmuş ve günümüze kadar çok sayıda kasa ve modelde araçlar üretmiştir ve üretmeye devam etmektedir. İsmin açılımı Fabbrica Italiana Automobili Torino ‘dur. Fiat ismi bu isimden baş harflerin alınmasıyla oluşturulmuştur. Günümüzde dünya otomobil pazarında hatırı sayılır bir yeri vardır. Birçok farklı araç firmasını bünyesine katmıştır ve ürettiği araç sayısını her yıl arttırmaktadır. Her türlü model ve sekmentte çok sayıda motor seçeneği ile araç üretmektedir. Fiat filosuna son katılan araçlardan birisi Fiat Freemont, Suv modelidir. 4 çeker ve 2.0 dizel motor seçeneği ile 2011 yılında üretilmeye başlanmıştır ve 2012 yılında kullanıcıların beğenisine sunulmuştur. Ülkemizde 2000 cc motor seçeneğiyle satılmakla birlikte Amerikan pazarı için 3600 cc motor seçeneğiyle hazırlanmış ve piyasaya sürülmüş bir modeli de vardır.

 

Araçın ortaya çıkışı,  Dodge markasının Fiat grubu bünyesine alınmasıyla süreç için adım atılmış ve Dodge’nin Journey modelinden esinlenerek araç ortaya çıkarılmış ve piyasa sürülmüştür. Fiat Freemont iki farklı şanzıman seçeneği ile satılıyor. Urban modelinde manuel şansıman ve Long kasa modelinde ise otomatik seçeneklerine sahip olabilirsiniz. 170 güç üreten bir motora sahip olan aracın 350 tork gücü vardır. Standart olarak 4.8 metre uzunluğa, 1.8 metre genişliğe ve 1.7 metre yüksekliğe sahip bir SUV modelidir. Araç ağır arazi şartları için tasarlanmadığı söylemekte fayda var. 4×4 olmasına rağmen daha çok basit arazi koşulları için hazırlanmış ve şehir içi trafiğinde arazi aracı keyfini seven ve yakın yerlerde pikniğe gitmek isteyenler için ideal bir araçtır. Araç şehir için de 9.6 litre yakıt tüketiyor, şehir dışında ise 6 litreye kadar düşüyor yakıt tüketimi. Ortalama yakıt tüketimi 7.3 litre olarak söylenmiş. Tabi bunlar analizi rakamlar olmasına rağmen kişinin kullanım tarzına göre farklılık gösterebilir. Ama aynı sınıftaki araçlara göre yakıt tüketimi idealin altındadır.

Fiat Freemont, 7 kişilik koltuk kapasitesine sahip bir araçtır. Koltuklarının aracı geniş olarak tasarlanmıştır ve rahat bir oturma düzeni sağlanmıştır. Ayrıca koltuk ayarlarında 20 farklı kombinasyon seçeneği mevcuttur. 3 sıra koltukta en arka sırada bulunan ve çocuklar için hazırlanmış koltukları isterseniz yatırabilirsiniz. Bu şekilde 140 litre olan bagaj hacmini 540 litreye çıkarabilirsiniz. Uzun yolculuklar ve tatil’e giderken istediğiniz eşyanızı rahatlıkla yanınıza alabilirsiniz. Araçta dikkat çeken detay ise 20 adet saklama gözü bulunmasıdır. Oturduğunuz koltukların için de dahi saklama alanı mevcuttur.

 

İç donanımsal olarak dikkat çekici bir diğer özellikte 4.3 inç ve 8 inç boyutlarında iki tane multimedya ekranının bulunmasıdır. 4.3 inç ekran şoförün ve ön yolcunun kullanması için hazırlanmıştır. 8 inç’lik ikinci ekran ise tavan kısmında sarkmaktadır ve yolcu koltuklarında oturanların keyifli bir seyahat etmesi ve eğlenmesi için eklenmiştir. Geniş bir araç olduğu için park konusunda sıkıntıyı gidermek için arka park kamerası standart olarak eklenmiştir. Ayrıca sürüşü rahatlatmak için yokuş kalkış desteği, ESP, devrilmeyi önleyici sistem ve güvenliği sağlamak için çok sayıda Airbag standart olarak sunuluyor.

 

Aracın sıfır seçeneğine Lounge 2.0 M.Jet 170HP AWD 6 AT olarak 163.000 TL ye sahip olabilirsiniz. İkinci el SUV pazarında kendisine yavaş yavaş hissettiren araca ikinci el olarak da sahip olabilirsiniz. 79.000 TL ile 129.000 TL fiyat aralığında ikinci el bir Freemont’a sahip olabilirsiniz. Croos, Lounge ve Urban seçeneklerinden birini tercih etmeniz gerekiyor. En kapasiteli ve en donanımlı olan Urban modelidir. Alacaklara şimdiden iyi ve güvenli sürüşler dileriz.

Fiat Freemont ile ilgili çok sorulanlar :

  • fiat freemont kim üretiyor
  • fiat freemont nasıl
  • fiat freemont neden tutulmuyor
  • fiat freemont sıfır fiyatı
  • fiat freemont yorum

 

5

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün