En İyi Lastik Markası Hangisi?

Değerli Otomotiv Lobisi okurlarımız; en iyi lastik markası hangisi , iyi lastik nereden alınır gibi bir çok mail ilettiniz bizlere. Sizler için en iyi lastik markalarını derledik ve sizlere bu yazımızda sunmaya çalıştık. Doğrusunu söylemek gerekirse Brigestone, Michelin, Continental, Lassa gibi markalar , dünyanın en iyi lastik markası ünvanlarına sahiptirtirler. Fakat söz konusu kaliteden çok fiyat eklendiğinde durumlar fazlasıyla değişiyor. Dört lastiğe 600 TL fiyat vermekle, 2000TL fiyat vermek arasında dağlar kadar fark var. En iyi lastik almaktaki amacınız ne? öncelikle bunu sorgulamanız gerekir. Ucuza lastik alarak beklentiniz elbette çok sessiz, yüksek performans olmamalıdır. Yani en iyi lastik markaları diye aldığınız ve 5000 TL verdiğinizde o lastikten çok şey beklemeniz normal. Olabildiğince sessiz, yol tuşu iyi, performansı yüksek v.s gibi. Ancak 500 TL verdiğiniz bir lastiğe yakıt tasarrufu da sağlasın demek abesle iştial bir durum olacaktır.

En iyi lastik markası

Bir çok yerde, hatta arkadaşlarınız tarafından bile ;  şu en iyi lastik markası , bu lastik markası kötü şeklinde sert eleştiriler vardır. Hatta ben bunu aldım on numara, sende al kardeşim pişman olmazsın diyenler çok olur. Ve şaka gibi ; birde adam kefil olur o lastiğe. Ama hiç kimse lastiği tam olarak hangi şehirde, ne tür bir yolda kullandığını söylemez. Yada ne bileyim Erzincan’ın Aşağı Tekke köyünde Toros’ a takılı bir Lassa ile İstanbul’un Bebek Semtinde Mercedes’e takılmış olan Brigestone lastiği ile karşılaştırma yaparak hangi lastik daha iyi derseniz; hiç kuşkusuz ikisi de arabalarına takılmış olan lastikleri övecektir. Fakat her lastiğin bir kalitesi ve bir değeri vardır. Bu asla yadsınamaz… En iyi lastik markası bu yüzden her zaman tartışmaya açık bir konudur.

Bu yüzden bu kalitelere göre ve testlere göre sizler için en iyi lastik markaları açısından bir sıralama yaptık. Aşağıda yer alan lastik marka sıralaramaları tamamen yapılmış olan testler ve değerler ile ortaya koyulmuştur.

Otomotiv Lobisi olarak Brigestone, Michelin, Continental dünyanın en iyi lastik markaları olarak seçilmiştir. Fakat söz konusu sizin tercihiniz olduğunda eğerki kaliteden çok, fiyatı önemsiyorsanız bu markalar sizler için biraz pahalı kaçabilir.

Lider Lastik Markaları
  • Michelin
  • Lassa
  • Bridgestone
  • Continental
  • Goodyear
  • Dunlop
  • Pirelli.

En iyi lastik fiyatları

Gümüzde dolar kurununda hareketliliği ve her aracın lastik boyutlarının ayrı olmasından dolayı şu lastiğin fiyatı bu kadardır diyemiyoruz malesef . Ama sizler için aşağıda bizim size önerdiğimiz lastik firmalarından en güncel fiyatları öğrenebilirsiniz. Bunun için öğrenmek istediğiniz lastik markasının üzerine tıklamanız yeterli olacaktır.

Bridgestone Fiyat Listesi

Michelin Fiyat Listesi

Continental Fiyat Listesi

En iyi lastik 2019

Bahsettiğimiz gibi en iyi lastik aracınıza en uygun olan lastiktir. Tabiki en iyi lastik markası almanızı öneriyoruz fakat aracınız için en iyi lastik seçimini yapmak sizin için daha faydalı olacaktır. En iyi lastik 2019 yılında kullanıcılar tarafından aracına en uygun lastik tercihi olarak belirlenmiştir.

 

Lastik seçimi nasıl yapılmalı

Lastik seçerken nelere dikkat edilmeli aşağıdaki videoda detaylı olarak anlatılmakdatır. Dilerseniz lastik seçiminizi nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Lastikler hangi ülkenin

Hangi lastik hangi ülkenin diye soran okurlarımız için aşağıda listemiz mevcut.

 Michelin – Fransa

 Bridgestone – Japonya

3 – Continental – Almanya

4 – Goodyear – ABD

5 – Dunlop Tyres – ABD

6 – Hankook – Güney Kore

7 – Pirelli – İtalya

En iyi lastik yorumları

En iyi lastik yorumlarına baktığımızda ; en iyi lastik 2019 yılında bridgestone seçildiği gibi michelin fiyat listesi ve continental fiyat listesine de bakarak kalite yönünden en iyi lastikler arasına girmeyi başarmışlardır.

"<yoastmark

En iyi lastik parlatıcı

Eeee tabi cillop gibi lastikleri alıp öyle kirli kirli binmek olmaz tabi. Bu en iyi lastik markalası için birde kaliteli ve en iyi lastik parlatıcı sürmek gerekir. Size önerimiz içerik olarak lastiğinize en uygun parlatıcıyı almanız olacaktır. Ucuz ve adi parlatıcılardan kaçının. Aksi halde lastiklerinizde çatlamalar başlayacaktır. Buda sizi yolda hem tehlikeye hemde lastik ömrünüzü kısaltmaya sevk edecektir.

Evet bu yazımızda size en iyi lastik markası hakkında biraz bilgi vermeye çalıştık. Ve yazımızın başında bahsettiğimiz gibi; kısaca özetleyecek olursak eğer, aracınızı gerçekten seviyorsanız ona en güzel ve en kaliteli lastiği almanızda yarar var. E bunun için tabiki biraz kesenin ağzını açmanız gerekiyor. Hem güvenliğiniz için, hemde iyi bir yol keyfi için iyi lastikler şart. Otomotiv Lobisi ailesi olarak sizlere güvenli sürüşler dileriz. Bir dahaki yazımızda görüşmek dileğiyle…

Bu yazımızda ilginizi çekebilir diye düşündük :  Triger Kayışı , triger kayışı nedir 

En iyi lastik markası
5

En iyi lastik markası

En iyi lastik markası, en iyi lastik markaları, en iyi lastik markası yorum, lastik seçimi nasıl yapılır gibi tüm konular burada

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün