Dünyanın en pahalı motorları, Harley Davidson Blue Edition

Harley Davidson  ve Bucherer işbirliği ile dünyanın en pahalı motosikleti ortaya çıkarıldı. Evet o çılgın motorsikletin adı Harley Davidson Blue Edition .Motorsiklette tam üçyüzaltmış (360) gerçek elmas tanelesi kullanıldı.Elmaslar kullanılarak yapılan motorsikletin her detayı altın kaplama altın kaplama olarak tasarlanarak hayata geçirildi. Dünyanın en pahalı motorları, Harley Davidson Blue Edition olarak seçildi.

Motor tutkunları bilirler , motora değer katan bazı şeyler vardır. Mesela motor modeli , CC si, aksesuarları, marka değeri v.s gibi… Ama bu motorda çok şaşıracağınız farklı değerler mevcut. Zaten kullanmak amaçlı tasarlanıp piyasaya sürülmediği abest ortada. Bunu alacak kardeşimiz, pardon bunu alacak iş adamı , milyoner, parayı nereye harcayacağını bilemeyen değerli kardeşimiz evinde bir köşeye koyar ve sabaha kadar gelen misafirlerine sadece hava atar. Böylesine bir güzelliği gidip trafiğe çıkardığınızı düşünsenize. İnsanların bakışlarını geçiyorum zaten. İnanılmaz ilgi çekeceği ortada. Ama buna binecek yolda lazım tabi. Hepsini bi köşeye bırakalım , motorunuzu bıraktınız iki dakika bi markete gidip geleyim deseniz arkanızı döndüğünüzde motorunuzu göremeyebilirsiniz. Adam canı pahasına çalar bu motoru . Zaten motor, motor değilki arkadaş; elmas çuvalı gibi birşey olmuş sanki. O yüzden bu motoru alan kişi iki tanede sağlam koruma tutması gerekiyor.

Harley Davidson Blue Edition

Belki bilirsiniz dünyanın en köklü mücevher ve saat üreticilerinden biri olan Bucherer ile Harley Davidson işbirliği dünyanın en pahalı motosikletini ortaya çıkardı. Her bir noktasından virgülüne kadar taaa jantlarına kadar tamamen el işçiliğiyle ve büyük bir emekle üretilen bu şı ve göze hitap eden aynı zamanda cep yakan model, tam 2 bin 500 saatlik bir çalışmayla ortaya çıktı. Evet yanlış duymadınız üzerinde günlerce detaylı bir şekilde çalışılarak önce zor aşamlardan geçerek tasarlandı ve ardından bu zor işçilik ile hayata geçirildi .Bucherer belkide prestij yükseltme amaçlı bu olaya yaklaşmış olabilir fakat ortaya koydukları işçilik ve emek gerçekten takdire şayan. Pahada bayağı ağır bir ürün ortaya çıkarmışlar. Ortada emek var emeklerine sağlık diyelim.

ilginizi bu konu çekebilir : Mercedes C200 Alınır mı ?

Dünyanın en pahalı motorları
Dünyanın en pahalı motorları

Harley Davidson Blue Edition adıyla tanıtılan modelin fiyatı biraz dudakları uçuklatıyor doğrusu. Öyle normal gelirli bir adamın alacağı türden bir motor değil. Dünyanın en pahalı motorunun fiyatı  ise tam 1.79 milyon dolar yani 8.2 milyon lira. Üzerinde 360 adet elmas bulunan motosikletin her detayı, vidaları dahi altın kaplama.Eee böyle güzel bir motora  Dünyanın en pahalı motor kaskı almak şart tabi. Motor içerisindeki parçalarda bile altın kaplama kullanılan motosiklet aslında aynı zamanda bir ilke de imza atıyor. Evet daha önce hiç şahit olmadığımız bir olayı gerçekleştirerek, Dünyada ilk kez motor içinde LED ışıklarının kullanıldığı Blue Edition, aynı zamanda da içerisinde aydınlatma sistemine sahip olan ilk motosiklet ünvanını alıyor. Dünyanın en pahalı motor fiyatı gözünüzü korkutmasın tabi, bizim gönlümüzde en pahalı motorsiklet , en çok keyif aldığımız motorsiklettir. Motorseverler çok iyi bilirlerki ; en iyi motor, kendi bindiğin motordur… Varsın 1.79 milyon dolar yani 8.2 milyon lira gibi  uçuk bir fiyat ile Dünyanın en pahalı motorları arasında Harley Davidson Blue Edition yer alsın. Bizim en değerlimiz her zaman kendi motorumuzdur….

  • Dünyanın en pahalı motorları, Harley Davidson Blue Edition
5

Özet

Harley Davidson  ve Bucherer işbirliği ile Dünyanın en pahalı motorları ortaya çıkarıldı. Evet o çılgın motorsikletin adı Harley Davidson Blue Edition .Motorsiklette tam üçyüzaltmış (360) gerçek elmas tanelesi kullanıldı.Elmaslar kullanılarak yapılan motorsikletin her detayı altın kaplama altın kaplama olarak tasarlanarak hayata geçirildi. Dünyanın en pahalı motorları, Harley Davidson Blue Edition olarak seçildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün