Distribütor Arızası Nasıl Anlaşılır ?

Distribütör motor içerisinde bujinin bulunduğu konumun yakınlarında bulunan bir parçadır. Motorun ateşleme işlemini gerçekleştiren ve motordaki ateşleme işlemini gerçekleştiren noktalarda gerektiğinde yeterince miktarda elektrik gönderen parça distribütor olarak adlandırılır. Distribütörün ateşleme görevinin dışında motorun çalışma ritmine göre veya motorun gücüne göre ayar gerçekleştirme görevi de bulunmaktadır. Distribütör , internette dispirator , distiritor vb gibi terimlerle yanlış telaffuzlarla karşınıza çıkabilir aslında hepsi aynı şeydir. Aracın hayati derecede önem teşkil eden parçaları arasında yer alan distribitör bazı durumlarda arıza gösterir. Bu arıza gösterdiği durumları bilip bu durumlarda hızlı bir şekilde harekete geçmeniz aracınız için önemlidir. Peki distributör arızası nasıl anlaşılır ve arıza anlaşıldığı zaman neler yapılmalıdır ?

 

Distribütor Arızasının Belirtileri Nelerdir ?

Distribütör araçtaki her parça ve birim gibi bazı durumlarda gayet doğal olarak arıza gösterebilir. Burada önemli olan arıza vermeye başladığı zaman arızanın nereden geldiğini hızlı bir şekilde teslim etmek, sonrasında hızlı bir şekilde tamiri veya değişiminin yapılması, sizin veya aracınızın bir zarar görmeden arızanın giderilmesidir.

Distribütör arızasının belirtileri arasından en önemli olanı araçta sarsıntılar ve sarsılmalar olmasıdır. Araçta sarsılmalar varsa hızlı bir şekilde ustaya gitmeniz gerekmektedir. Ayrıca eğer düzenli olarak kontroller yapıyorsanız, distribütörün sorun çıkarmasının bir diğer nedeni de normalde harcanan yakıt miktarından çok daha fazla yakıt harcanmaya başlamasıdır.

Son zamanlarda yakıt tüketimini etkileyecek ekstra bir değişiklik yapmadıysanız ( daha geniş lastikler almak vb. gibi) ve yakıt tüketiminiz de normalin dışında artıyorsa aracınızın distribütörünün arızalandığından şüphe edebilirsiniz.

 

Distribütör Arızası Nasıl Çözülür

Distribütörün arıza vermesinden şüpheleniyorsunuz, aracınızda sarsılmalar var veya aracınız normalden daha fazla yakıt sarfiyatı yapıyor. Aracınızı zaman kaybetmeden bir ustaya götürmeniz gerekmektedir çünkü distribütör aracın önemli parçaları arasındadır. Ayrıca oldukça hassastır da. Bir diğer konu da distribütör kapağıdır ona da dikkat edilmesi gerekmektedir. Distribütör kapağı ıslandıysa veya tozlandıysa işini zor yapacaktır bu da distribütör arızalarına sebep olur, dikkatli olunmalıdır.

Aracınızın distribötüründe arıza olduğunda öncelikle para kaybı yaşamamak adına internetten veya yerel yedek parça mağazanızdan aracınıza uygun distribütör temin etmeniz sonrasında ustaya gitmeniz de ayrıca tavsiye olunur. Örnek olarak şahin distribütör fiyatları için şahin yedek parça mağazası Taşdemirler Oto Yedek Parça internet sitesi tavsiye edilir.

5

Özet

Distribütör tamir edilir mi, Distribütör soğutucusu ne işe yarar, Distribütör tamircisi, Distribütör temizliği, Distribütör kapağı nasıl temizlenir, Distribütör kömürü, Araba distribütör fiyatları, Distribütör kapağı fiyatı

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Yahu düşünüp düşünüp duruyorum 😀 Allah razı olsun sizden. Bana fikir edinme şansı sundunuz. Yazınız harika olmuş. Çok teşekkür ederim hocam. Yazılarınızı takip ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün