Çekme Belgeli Aracı Trafiğe Çıkarma İşlemleri ve Trafiğe Çıkarma Masrafları 2018

Ad Blocker Kaldırınız

Websitemizden sizlere daha iyi ve daha hızlı bir yayın yapabilmemiz için Lütfen Ad Blocker eklentisini kaldırarak sitemizde geziniz.

2018 Yılı için en merak edilen konulardan biri de Çekme belgeli aracı trafiğe çıkarmaçekme belgeli araç plaka masraflarıçekme belgeli araç muayene işlemler vb. ilgili konular. Çekme belgeli araç fiyatları bildiğiniz üzere daha uygun olabiliyor. Bu nedenle insanlar çekme belgeli araç alıp , eksiklerini giderip , belgelerini tamamlayıp daha uygun bir fiyata malederek trafiğe çıkarma düşünceleri içerisinde olabiliyor ve gayet de mantıklı. Sadece yapılacak işlemleri iyi bilip evrakları eksik etmeyip yapılması gerekenleri yapmak ileride başınızın ağrımaması için gerekiyor. Biz de sizlere rehber olabilmesi açısından Çekme belgeli araç noter işlemlerinden muayene işlemlerine , plaka değişikliğinden ücretlerine kadar detaylı araştırdık.

Çekme Belgeli Aracı Trafiğe Çıkarma İşlemleri 2018

Çekme belgeli aracı trafiğe çıkarma bize çok fazla yöneltilen sorulardan. Bir sebepten dolayı çekme belgeli bir araç aldınız veya elinizde trafikten çekmeli bir araç var ve bu aracı trafiğe çıkarmak istiyorsunuz. Bu aşamada hangi işlemlerin yapıldığını elbette herkesin bilmesi mümkün değil ancak araştırarak kolayca çözüme ulaştırabilirsiniz.

çekme belgeli araç trafiğe nasıl sokulur çekme belgeli araç trafiğe nasıl çıkar 2018 çekme belgeli motosiklet nasıl trafiğe çıkar çekme belgesi nedir çekme belgeli çekme belgeli aracı trafiğe çıkarma masrafı 2015 çekme belgeli aracın borcu olur mu çekme belgeli araç trafiğe nasıl çıkar çekme belgeli aracı trafiğe çıkarmak çekme belgeli araç satışı 2017 çekme belgeli araç masrafları

Çekme belgeli araç trafiğe nasıl çıkarılır ?

  • Öncelikle aracın notere giderek satışını alın ve plaka değişikliği yapacaksanız notere bunu bildirin.
  • Aracın trafiğe çıkarmadan önceki işlemlerinden biri muayene olduğundan, aracın muayeneden kalacak bir hasarı eksiği varsa giderin.
  • Zorunlu olan mali sorumluluk sigortasını yaptırıp poliçesini hazır edin ihtiyacınız olacak.
  • Aracın özelliklerine ve sahibinin kimlik bilgilerine göre 2 adet Ek-1 formu ( araç trafik tescil ve müracaat işlem formu) doldurun. Bu formu TÜVTÜRK istastyonlarından veya şöförler odasından temin edebilirsiniz.
  • Ek-1 formunu doldurduktan sonra aracı TÜVTÜRK muayene istasyonlarından birine götürünüz ve evrak bölümüne evraklarınızı teslim edip muayenenizi yaptırın.
  • Ekstra olarak araç üzerinde değişiklik varsa bunlara ait belgeleri de hazır edin.
  • Muayenede sıkıntı çıkmaz ve geçerseniz, geçtikten sonra dilekçe ve makbuzlar ve evraklar çekme belgeleri vs ile birlikte TRAFİK TESCİL ŞUBE’sine gidip başvuru yapın.
  • Başvurudan sonra aracınıza plaka tahsis edilecek ve motorlu araç trafik belgesi düzenlenerek size verilecek.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR >  Güvenli Sürüş İçin Kış Lastiğinin Önemi

Ek-1 formu böyle bir formdur :

 

Bu işlemleri yaptıktan sonra çekme belgeli aracınızı trafiğe çıkarabilirsiniz. Böylece çekme belgeli araç trafiğe nasıl sokulur sorusunun da cevabını vermiş olduk. İyi sürüşler dileriz.

Okumaya değer diğer yazılarımız :

Araba Karşılaştırma

Plaka Değiştirme

Aile Arabaları

Lpg Ruhsata İşleme

5

Özet

Çekme belgeli araç plaka masrafları, Çekme belgeli aracın borcu olur mu, Çekme belgeli aracın muayene borcu olur mu, Çekme belgeli araç satışı 2018, Çekme belgeli araç satışı noter masrafı, Çekme belgeli araç geçici plaka, Çekme belgeli araç trafikte yakalanırsa, Çekme belgeli araç satışı nasıl olur çekme belgeli araç trafiğe nasıl sokulur çekme belgeli araç trafiğe nasıl çıkar 2018 çekme belgeli motosiklet nasıl trafiğe çıkar çekme belgesi nedir çekme belgeli çekme belgeli aracı trafiğe çıkarma masrafı 2015 çekme belgeli aracın borcu olur mu çekme belgeli araç trafiğe nasıl çıkar çekme belgeli aracı trafiğe çıkarmak çekme belgeli araç satışı 2017 çekme belgeli araç masrafları

Yazı Hakkındaki Düşünceni Bu Bölümde Belirtebilirsin