Bridgestone Kış Lastiği Yorumları , Bridgestone Kış Lastiği Nasıl ?

Bridgestone Kış Lastiği Yorumları , Bridgestone Kış Lastiği Nasıl ?

 

Kış mevsimi geldi çattı. Araç sahiplerinin güncel ihtiyaçlarının da listesi bir hayli arttı. Zincirler antifrizler aküler silecekler silecek süpürgeleri kışlık bakımlar motor yağları kışlık lastikler, şunlar bunlar. Ancak bu listenin maddi olarak başını çeken ise hiç süphesiz kış lastikleri . Kış lastikleri kış mevsiminin olmazsa olmazı. Hem can hem mal güvenliğinin yanı sıra cezası da var artık.  Aklı başında bir sürücü kış lastiği olmadan trafiğe çıkmamalı. Kaldı ki kış lastiği takmak için illaki kar yağıyor olması gerekmez. Karlı havada zaten şart olan kış lastikleri yağmurlu havalarda ıslak zeminlerde de daha iyi performans ve tutuş sağlıyor. Bu nedenle mevsim sonbahardan kışa döndü mü geç kalmadan takmak lazım.

 

Kış mevsiminin gelmesi ve kış lastiği piyasasının da açılması ile lastik firmaları tabi doğal olarak birbirleri ile yarışmaya başladılar. Kış lastiği alabileceğiniz çok sayıda lastik üreticisi mevcut ve siz bir alıcı olarak bunlar arasında seçim yapmalısınız. Ancak hangi lastiği seçeceksiniz bu noktada yardımcı olmaya çalışacağız. Lastik firmalarının birbiri ile rekabetleri bize bir yandan da fayda sağlıyor. Petlas , Lassa, Bridgestone , Goodyear , Starmaxx , Starfire , Continental , Pirelli vb firmalar kış lastiği kampanyaları yaparak bütçelerimizin biraz daha rahatlamasını sağlıyorlar.

 

Bir çok kıl lastiği firmasını bir çok değişik özelliğe sahip kış lastikleri mevcut. Bu yazımda Bridgestone kış lastiği için yorum yapacağım . Uzun süre lassa snoways kullanan ve bir dönem de Bridgestone kullanan bir sürücü olarak Bridgestone için de iyidir diyebilirim.

Bridgestone Kış Lastiği Nasıl ?

Bridgestone kış lastiği rakiplerinden hemen hemen bir basamak daha üzerine ve oldukça kaliteli lastikler diyebiliriz. Islak ve karlı zeminlerde güven veren Bridgestone içiniz rahat bir şekilde yola gitmenizi sağlıyor. Yokuşlarda çok hafif bir şekilde, klima açık hissi veren yani hafif çekişten düşüren Bridgetone kış lastiği bunun yapmasının sebebi ise yolu iyice vakumlaması olabilir. Ancak kesinlikle olumsuz bir durum söz konusu değil. Yakıt tüketimine de bir etkisi olmuyor.

Bridgestone Kış Lastiği Özellikleri :
  • Özel bir karışıma sahip olan Bridgestone kış lastiği 7 derecenin altındaki kış şartlarında bile sertleşmiyor ve yola tutunarak güvenli bir sürüş keyfi yaşıyor.
  • Lastiğin içerisindeki silika oranı çok yüksek bu da yağmurlu ve ıslak havalarda güvenliği ve yol tutuşu artırıyor.
  • Karlı yüzeylerde, çamurlu yüzeylerde diğer yazlık lastiklere oranla aracınızın çekme gücünde %20 üzerinde daha avantaj sunuyor.
  • Yaz lastiklerine oranla %20 daha fren mesafesini düşüryor, yani yazlık lastikle 43 metre olan fren mesafesi kışlık lastikle 35 metreye düşüyor ki bu 8 metre de 2 tane araç demek.
  • Karlı bir yolda ortalama 50 km hızla ilerlerken zincirle fren mesafeniz 30 metreyken, kış lastiği bunu 15 metreye düşürüyor.

Yani hem can güvenliğinizi hem mal güvenliğinizi hem yol tutuş gücünü artıran ve güven hissi veren Bridgestone kış lastikleri denemeye değer lastikler. Ancak bu konuda birkaç önerimiz de var. Bazı sürücüler aracın 4 lastiğini birden değil de 2 lastiğini değiştiriyorlar çekiş durumuna göre. Bu tamamen yanlış bir durum çünkü sadece 2 kış lastiği aracın ani frenlerde virajlarda ve manevralarda kontrolünü zorlaştırıyor aracın dengesini bozuyor. Bu sebepten dolayı 2li olarak değil de 4’lü olarak lastiklerinizi değiştirmenizde fayda var.

 

Bridgestone Kış Lastiği Fiyatları

Bridgestone lastik fiyatları

 

5

Bridgestone Kış Lastiği

Bridgestone Kış Lastiği bizden geçer oy aldı. Sizin düşünceleriniz nelerdir ?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün