BMW 218i ACTİVE TOURER İNCELEMESİ BMW 218i ACTİVE TOURER ALINIR MI

DURMAMASI GEREKEN ARABA

Merhaba arkadaşlar uzun bir süreden sonra tekrar birlikteyiz. Bugün sizlerle BMW’nin bizlere sunduğu yeni bir kaliteyi daha inceleyeceğiz. Özellikle yakıt bakımından oldukça dikkat çekici bir araç olduğunu sizlere belirtmek isterim. Fazla oyalanmadan incelememize geçelim. BMW Active Tourer serisine bir yeni araç daha kattı, geliştirdiği son araç BMW 218i Active Tourer tam anlamıyla bir uzun yol ve taşıma aracı. Hem şehir içinde, hem de şehir dışında düşük yakıt tüketimi ile tasarrufçu kişilerin hemen dikkatini çekiyor. 136 beygir gücünde olan aracın maksimum hızı 200 km/s. Seyahat etmeyi seven, rahatına düşkün kişilerin tercihi olacak tipte. Bagaj hacmi 468 litre ve birçok malzemeyi, eşyayı yerleştirmek için yeterli büyüklükte. Bagaj hacmi arka koltuğu yatırarak arttırılabilir. Koltuklar katlanıldığında toplam 1510 litrelik bir alana kavuşulabilir. Şoför koltuğu, ön sağ koltuktan daha içerde. BMW bu tür sürüş ayrıntılarına önem veren bir marka. Yol görüşünün araç iskeletiyle azalmaması için koltuğu daha fazla ortalamış. Çok uzun süreler boyunca araç sürseniz dahi araç sizi olabildiğince rahata erdiriyor. Sürüş güvenliğini arttıran belli başlı teknik işleyişler de bu araç ile birlikte geliyor. Daha etkili bir dönüş sağlayabilmek için virajlarda direksiyon çevirildiğinde aracın ön iç tekerleklerine hafif şekilde fren yapılıyor. Bu sayede de daha güvenli ve etkin bir dönüş yapılabilmekte. İlk kez bu tip bir araç kullanacaklar başlarda dönüşlerde sıkıntı yaşayabilirler. Ancak bir süre sonra hemen alışılıyor ve araca tam anlamıyla adapte olunabiliyor.

TASARRUF SERİSİNİN EN TASARRUFLULARINDAN

BMW’nin Active Tourer serisindeki araçlar tasarruflu yakıt tüketimleri ile biliniyor. Ortalama 5.5 litre yakıt tüketen serinin en yenilerinden olan BMW 218i Active Tourer şehir içinde 6.2 litre, şehir dışında ise 4.5 litre tüketiyor. Yapılan testlerden elde edilen verilere göre araç 100 kilometrede 5.1 litre benzin tüketiyor. Ki bu da kilometre başına 22 kuruş yaktığı anlamına gelir. Hem şehir içindeyken, hem de şehir dışındayken rahatlıkla kullanılabilecek, yakıt endişesi vermeyen bir araç. Yakıt deposu 55 litre, bir depo ile 1050 kilometre kadar gidilebilir.


BÖYLE BİR ARAÇ İÇİN ÖDENEBİLECEK FİYATTA

 

Tasarruf deyince sadece yakıt tüketimi anlaşılmamalı. Aracın tasarruflu olduğu bir diğer nokta da, iç hacmi. Elbette herkesin geniş bir araç iç hacmine ihtiyacı yok ancak uzun yol deyince akla bavullar gelir. Bagajın hacmi 468 litre. Bu aslında birçok şey için yeterli bir alan ancak daha fazlasına ihtiyaç duyanlar koltukları katlayabilirler. Açısız şekilde katlanabilen koltuklar ile çok daha geniş bir alana sahip olunabiliyor. Bagajın bir özelliği de, dokunmadan açılabiliyor olması. Bir insan bagajı hangi durumdayken açar? Elinde bir şeyler varken. İşte böyle ince bir ayrıntı bile düşünülmüş, elleriniz doluyken bagajı temassız şekilde açabilirsiniz.

BMW 218i Active Tourerin fiyatı 99 bin 788 TL olarak belirlendi. Bu araca, bu fiyat çok mu denilirse söylenebilecek tek şey, parasını sonuna kadar hak ettiğidir. Hem iç dizaynı, hem dış görünüşü konfor ve estetik düşkünlerini memnun edecektir. Özellikle uzun yolda inanılmaz bir yakıt tasarrufu sağlıyor. Sadece 4.5 litre tüketiyor olması demek uzun yoldayken kilometre başına 20 kuruş harcanmasıdır. BMW’nin geliştirdiği iç sistemler, güvenlik protokolleri ile her şeyiyle kullanışlı bir araç. Aracı alacak olan kişilerin sadece ilk birkaç sürüşte dikkatli olması gerek. Dönüşlerde yol tutuşunun artması için kendiliğinden yapılan hafif frene ve aracın iç göstergelerine alışılması gerekiyor. 1499 cc, üç silindir olan bu araç ile 200 kilometre/saat hıza çıkabilirsiniz. 0’dan 100 km hıza ulaşabilmesi için 9.3 saniyeye ihtiyacı var. Yolcu yolunda gerek diyenlere ve rahatına önem verenlere uygun bir araç.

5

Özet

BMW 218i ACTİVE TOURER İNCELEMESİ BMW 218i ACTİVE TOURER ALINIR MI
Bmw 218i active tourer yorumlar, Bmw 218i coupé, Bmw 218i active tourer yakıt tüketimi, Bmw 216d gran tourer, Yeni bmw 218i coupé, Bmw 218i active tourer test, Bmw 218i active tourer pure

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün