AUDİ A1 SPORTBACK 1.4 TFSI İNCELEMESİ AUDİ A1 SPORTBACK 1.4 ALINIR MI

WW POLO, baz alınarak geliştirilmiş

Herkese merhabalar, bugün size Audi A1 Sportback 1.4 TFSI kısaca inceleyeceğiz. Aracın genel özelliklerinden ve performansından söz edeceğim. Audi bilindiği üzere Volkswagen grubunun bir markasıdır. Bu üretimi oluşturan Alman şirketi yeni Audi A1 Sportback’in tasarımın oluştururken WW polo kapsamından baz alarak geliştirmişlerdir. Yinede her ne kadar farklı bir modelden kesintiler taşıdıysada, A1 Sportback’ın güzel bir farklılık esindiren kendine has bir detayı var. İç tasarımında ilham aldıkları rüzgar tribünleri, yelkenli yat ve uçak kanatlarından esinlenilmiş. Tabi iç havasına A1 Sportback’ın iç tasarım dizaynını inceleyince de nasıl hava taşıdığını fark etmemek elde değil.  Böyle bir ilham alınan bir iç konforda herhalde beklenileni karşılayacak gibi duruyordur umarım. Yine de iddalı bir sözü her zaman aracın motorunun performansı destekler diye düşünüyorum. Ufak bir detaya daha değinecek olursak, Beş kapılı (Hatchback) geniş bagaj kapaklı Audi A1 Sportback’ın sabit bagaj hacmi 270 lt. Fakat bu oran tam dört katına çıkabilme olanağı sunuyor. Arka kısım koltuklar katlanabiliyor ve bizi küçük bir bagaj derdinden kurtaracak bir feraha kavuşturuyor. Hal böyle hal böyle iken bagaj kapasitemiz 950 litreyi buluyor.

Performansı merak edenlere?

Audi A1 Sportback 1.4 TFSI , dinamik süspansiyon, elektro hidrolik direksiyon sistemi ve S tronic şanzımana sahip. Tüm bunların tek bir açıklaması var.  Motoru hiç yormadan kasıntısız bir şekilde aracın yola adapte olmasını ve virajlarda zorlanmayacağınız bir hakimiyet çevikliğine kavuşturması. Ayrıca,  vites değişimlerinde hüsrana uğratmayan motor gücü kaybından sizi muhafaza eden bir özelliğe de sahip. Siz daha ne olduğunu anlamadan aracınız uygun olanı sizin için seçmiştir. Audi A1 Sportback 1.4 TFSI yakıtına gelirsek, yakıt deposu 48 litre ve benzinle çalışan, şehir içi ve şehir dışı yakıt tüketim ortalamasıda 5.3 litre olarak kayda geçmiş. Bu oran Audi A1 Sportback’ı rakiplerine oranla en uygun yakıt tüketimi sağlayan bir üne kavuşturmuş. Silindir hacmi 1390 cc olan Audi A1 Sportback’ın torku da sağlam, 200 Nm gibi güçlü bir orana sahip. Buna eşdeğer olarakta 122 hp gücü kullanarak motoru en etkin kullanılmasına olanak sağlıyor. Maksimum azami hız göstergede 203′ kilometreyi görürken, 0’dan 100 kilometreye çıkış saniyesi 9,0 saniye olarak belirlenmiş. Diğer özelliklerine de bakacak olursak aracımızın ağırlığı 1225 kg. yüksekliği ise 1422 mm, genişliği 1746 mm, uzunluğu ise 3954 mm’dir. Ayrıca rahat kullanımda en uygun yol koşullarını gözeten Audi A1 Sportback 7 ileri vitesten oluşan önden çekişli bir sisteme sahip.

Audi modelleriyle özdeşleşen LED teknolojisi

Hepimiz mutlaka dışarıda veya seyahat halindeyken daha çok kendini karanlıkta belli eden far lambalarını görüyoruz. Ama burada hepimizin bildiği Audiler’de onları yoğun trafikte bile ayırt edebileceğimiz kendine ait bir türe özgü gibi, basit fakat etkili bir LED ışıklarını hemen hemen her gün trafikte görmek mümkün. Yani arkadan veya önden LED ışıkları gördüğünüzde bunun bir Audi olduğunu rahatlıkla kavrayabilirsiniz. İncediğimiz diğer Audi modellerinde de olduğu gibi bu LED özelliğini A1 Sportback’de de görmek mümkün. Bu LED özelliği Audiye hem enerji tasarrufu sağlarken bir yandan da verimliliği arttırıcı güzel bir dolaşım imkanı sunuyor. Böyle bir Audi Sportback’a sahip olmanın bedeli ne diye sorarsanız 71.080 TL gibi bir fiyatı tüm KDV + vergileri dahil net bu ücretten sahip olabilirsiniz.  Tabi bu şimdi görünen 2015 tavsiye edilen satış fiyatı. Biliyorsunuz ki aydan aya ücret fiyatları farklılıklar gösterebiliyor. Audi A1 Sportback 1.4 TFSI almayı düşünenlere şimdiden keyifli sürüşler diliyorum. Hoşçakalın…

5

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün