Araçların Otoyolda Uyması Gereken Kurallar Nelerdir ?

By , in Nedir on .
Bize Destek Ol , Paylaş !

Otoyola girecek olan araçların uyması gereken kuraları merak ediyorsanız, işte bu yazımız tam size göre. Daha güvenli bir sürüş için gerekli kuralları öğrenmeniz, kazaları da oldukça azaltacaktır. Sizler de bu konuda dikkatli olmak istiyorsanız, öncelikle kuralları öğrenmeniz ve benimsemeniz gerekmektedir.

Otoyolda araçlar nasıl ilerlemelidir?

Otoyola girerken Hızlanma Şeridinden yararlanmak gerekmektedir. Yoldaki trafiğin akış hızına uyum sağladıktan sonra hızlanma şeridinin sonundan otoyol bandına girilmesi gerekmektedir. Bunun dışında Otoyolda duraklamanın, park etmenin, ger gitmenin veya geriye dönmenin de yasak olduğunu unutmamanız gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR >  Buji Nedir ?

Eğer ki aradınız arızalanmışsa veya kaza yapmışsanız, bunun gibi zorunlu hallerde taşıtı emniyet şeridine almanız ve işaretlemeniz gerekmektedir. Bunun dışında emniyet şeridinden seyretmenin de yasak olduğunu unutmamanız gerekmektedir. Otoyolda seyrettiğiniz esnada asgari hız limitinin altına inmemeniz gerekmektedir.

Ayrıca otoyoldan çıkarken yavaşlama şeridine başından itibaren gitmeniz ve şerit boyunca hızınızı azaltmanız gerekir.

Bu kurallara uygun bir şekilde otoyolda ilerlemeniz halinde hem kendi güvenliğinizi, hem de sizinle aynı şeritte ilerleyecek olan araçların güvenliğini sağlamış olacaksınız.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir