Aracı satınca kalan trafik sigortası parası nereden alınır

Ad Blocker Tespit Edildi

Websitemizden sizlere daha iyi ve daha hızlı bir yayın yapabilmemiz için sunucu masraflarımızı reklam ile karşılıyoruz. Lütfen Ad Blocker eklentisini kaldırarak sitemizde geziniz.

Aracını sattınız ancak trafik sigortasından para kaldı ve almak istiyorsunuz. Peki aracı sattıktan sonra trafik sigortası parasını nereden alabilirsiniz ? Acenta’dan mı alınır Nakit olarak ı verilir yoksa banka hesabına mı yatırılır ?

Bu sorular son birkaç gündür sitemize gelen sorular arasında. Bu nedenle cevaplama ihtiyacı hissettik.

Aracı satınca kalan trafik sigortası paranızı sigortayı yapan acente size öder. Eğer siz sigorta yaparken ödemenizi nakit olarak yaptıysanız banka hesabınıza nakit olarak yatırılır, eğer kredi kartı ile ödeme yaptıysanız kredi kartınıza ödemeniz iade edilir.

Sigorta yaptığınız acenteye giderken yanınızda bulunması gereken belgeler vardır. Bu belgeler Noter Satış Sözleşmesi ve Trafik Poliçesidir. Bunları yanınızda götürmeniz lazım, acente poliçeyi iptal eder ve para iade prosedürünü başlatmış olur.

Kalan trafik sigorta parasını yeni araca aktarma diye bir olay yoktur. Paranızı paşa paşa alırsınız sonra o parayı da yeni araca vereceğiniz paraya eklersiniz.

Para iadesini bildiğimiz kadarıyla büyük firmalar 7-8 gün içerisinde yapıyor.

Yazı Hakkındaki Düşünceni Bu Bölümde Belirtebilirsin