Aracı satınca kalan trafik sigortası parası nereden alınır Araç sigorta parasını geri alma 2018

Ad Blocker Kaldırınız

Websitemizden sizlere daha iyi ve daha hızlı bir yayın yapabilmemiz için Lütfen Ad Blocker eklentisini kaldırarak sitemizde geziniz.

Aracını sattınız ancak trafik sigortasından para kaldı ve almak istiyorsunuz. Peki aracı sattıktan sonra trafik sigortası parasını nereden alabilirsiniz ? Acenta’dan mı alınır Nakit olarak ı verilir yoksa banka hesabına mı yatırılır ?

Bu sorular son birkaç gündür sitemize gelen sorular arasında. Bu nedenle cevaplama ihtiyacı hissettik.

Aracı satınca kalan trafik sigortası paranızı sigortayı yapan acente size öder. Eğer siz sigorta yaparken ödemenizi nakit olarak yaptıysanız banka hesabınıza nakit olarak yatırılır, eğer kredi kartı ile ödeme yaptıysanız kredi kartınıza ödemeniz iade edilir.

Sigorta yaptığınız acenteye giderken yanınızda bulunması gereken belgeler vardır. Bu belgeler Noter Satış Sözleşmesi ve Trafik Poliçesidir. Bunları yanınızda götürmeniz lazım, acente poliçeyi iptal eder ve para iade prosedürünü başlatmış olur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR >  ✅ Oto Servisi Açmak İçin Gerekenler ve Oto Servis Fiyatları

Kalan trafik sigorta parasını yeni araca aktarma diye bir olay yoktur. Paranızı paşa paşa alırsınız sonra o parayı da yeni araca vereceğiniz paraya eklersiniz.

Para iadesini bildiğimiz kadarıyla büyük firmalar 7-8 gün içerisinde yapıyor.

Gelen sorular :

trafik sigorta parası nasıl alınır
trafik sigortası para iadesi
trafik sigortası parayı nasıl öder
trafik sigortası para alma


Yazı Hakkındaki Düşünceni Bu Bölümde Belirtebilirsin