Araç Servis Bakımı

Ad Blocker Tespit Edildi

Websitemizden sizlere daha iyi ve daha hızlı bir yayın yapabilmemiz için sunucu masraflarımızı reklam ile karşılıyoruz. Lütfen Ad Blocker eklentisini kaldırarak sitemizde geziniz.

Araç servis bakımı hizmeti ülkemizde organize sanayi bölgelerindeki yetkili servis kuruluşları tarafından yapılmaktadır. Aracınızın markasına ve modeline bağlı olarak uygulanan servisler bulunmaktadır. Genellikle bir araç için farklı periyotlar ve zaman dilimleri bulunmaktadır. Bir marka aracın 1 yıllık ve 10.000 km’lik periyodik bakımı yapılmakta ve araç servisten çıkartılmaktadır. Araç servis bakımı sırasında uygulanan periyodik bakım ve diğer servis hizmetlerine bakacak olursak;

Periyodik bakım kapsamındaki geçerli olan kontroller ve değişimler yapılır. Bunlar; filtrelerin kontrol edilmesi ve değiştirilmesi, motor yağı kontrolü ve uygun motor yağı ile değiştirilmesi, Fren balatası değişimi, fren diski değişimi, triger seti değişimi, antifriz değişimi, silecek, buji ve akü gibi parçaların değişim işlemi yapılmaktadır.

Periyodik bakım kapsamındakiler tamamlandıktan sonra 2. El Ekspertiz işlemi uygulanmaktadır. Bu işlem ile aracın aşağıdaki tüm bölümleri incelenmektedir;

 

– Fren

-Direksiyon

-Ön- Arka Takım

-Lastikler

-Akü

-Aydınlatma ve Farlar

-Korno ve Silecekler

-Isıtma ve Klima

-Diğer Donanımlar

-Motor

-Vites Kutusu

-Debriyaj

-Yakıt Sistemi ve Ateşleme

-Kayışlar

-Soğutma Devresi ve Egzoz

Gibi bölümler ve bu bölümler altındaki her parça tek tek incelenerek bir kaçak, sızdırma veya herhangi bir arıza tespiti edildiği taktirde araç sahibine detaylı ekspertiz raporu çıkartılır. Bu rapor ile birlikte uygulanması gereken parça değişim ve arıza tamiri gibi işlemler uygulanmaktadır. Araç yetkili servislerinde cam, kaporta, dış ve iç bakım gibi daha birçok bakım hizmeti uygulanmaktadır. Araç sahibinin istekleri doğrultusunda uygulanan bu tür bakım hizmetlerinin fiyatı çıkartılıp araç sahibine sunulur ve aracın servisteki bakım, onarımı tamamlanarak araç servisten çıkartılır.

 

Yazı Hakkındaki Düşünceni Bu Bölümde Belirtebilirsin