Araba Uzun Süre Marşa Bastıktan Sonra Çalışıyor

Marş motoru, aküden aldığı elektrikle çalışan ve araç motorundaki tüm hareketi sağlayan en önemli sistemlerin başında gelmektedir. Marş nedir denildiğinde motorun ana kaynağı da denilebilir. Bu sistem arızalandığı zaman aracı çalıştırmak mümkün olmamaktadır. Marş motoru geç çalışırsa sıkıntı yaratır. Sürüş keyfi eziyete dönüşür ve bu soruna acilen müdahale edilmesi gereklidir. Marş motorunun geç çalışması da akünün bitmesine neden olur. Bu sorun uzun süre devam ettiğinde hem marş motorunun dişlileri arızalanabilir hem de akünün değiştirilmesi gerekebilir.

Motor ateşi geri tepiyorsa yani araba uzun süre çalışmıyor ve uzun süre marşa bastıktan sonra çalışıyorsa buna sebep olan yaygın nedenler:

  • Zarar görmüş ateşleme bobini veya bujileri
  • Zarar görmüş zamanlayıcı kemeri/zinciri
  • Ateşleme zamanının belirlenen ölçülerin dışında olması
  • Yakıt basıncının düşük olması

Kontağı Uzun Süre Açık Bırakmayın          

Peki, marş nasıl çalışır? Kontağın çevrilmesi ile birlikte marş motoru harekete geçen ve krank mili aracılığı ile volan dişlileri dönmeye başlar. Bu şekilde yakıt ve hava karışımı motora dolarak pistonları harekete geçirir. Bu sayede aracın motoru çalışmaya başlar. Marş motorunda esas olan kontağı çevirir çevirmez çalışmaya başlamasıdır. Marş motorunu harekete geçirmek için kontağı on ile on beş saniye arasında açık tutmak yeterlidir. Bu süre içinde çalışmıyorsa kapatıp tekrar denemelidir. Kontak uzun süre açık kalırsa akü bitecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR >  Gaz Pedalına Bastığımda Araba Hareket Etmiyor

Profesyonel destek isteyin

Araba uzun süre marşa bastıktan sonra çalışıyorsa öncelikle benzin filtresinin tıkanması ya da benzin pompasının arızası akla gelmelidir. Bir başka sorun da marş motorundaki kömürler aşınmış olabilir. Bu durumda uzman bir oto tamir ve bakım servisinden uzman desteği almak gereklidir. Marş motorundaki arızayı kısa bir süre içinde tespit eden uzman teknisyenler, sorunu güvenli bir şekilde ortadan kaldıracaktır.

araba marşı araba marş almıyor araba marşpiyel araba marşı nedir araba marş motoru araba marş dinamosu araba marş basmıyor tofaş araba marş basmıyor ne yapmalıyım araba marşpiyel boyama araba marş vuruyor ama çalışmıyor araba marş araba marş sesi araba marş nedir araba marş geç alıyor araba marş motoru kaç watt araba marş almıyorsa araba marş alıyor ama çalışmıyor araba marş basıyor ama çalışmıyor araba neden marş almaz araba geç marş alıyor araba zor marş alıyor araba marş yapıyor ama çalışmıyor mars basiyor ama araba çalışmıyor araba marş basmıyor araba marş basıyor ama çalışmıyor neden araba marş basıyor ama çalışmıyor tofaş araba marş basmıyor tık sesi araba marş basıyor ama geç çalışıyor araba marş basma sesi arabanın marş basmamasının nedeni araba calismiyor mars basiyor araba calismiyor mars basmiyor mars cars.com mars cars chennai araba çalışmıyor marş basmıyor araba çalışmıyor marş basıyor araba çalışırken marş basmak araba marşı nasıl çalıştırılır araba marş dinamosu fiyatları araba marş sesi dinle araba marş ne demek şahin araba marş dinamosu dizel araba marş basıyor ama çalışmıyor dizel araba marş basmıyor marş dönüyor araba çalışmıyor mas cars dammam marcs cars dunedin araba marş etmiyor araba marş sesi gelmiyor mars cars gopher araba hiç marş basmıyor mars cars hyderabad araba ısınınca marş basmıyor araba isininca mars basmiyor araba marş kaçırıyor araba marş kömürü araba neden marş kaçırır araba kendi kendine marş basıyor mas cars khobar mars cars kissimmee mars cars koyambedu lpg araç marş basıyor ama çalışmıyor mars cars lights araba marş motoru nerede araba marş motoru zil sesi arabanın marş motoru arızaları arabanın marş motoru araba marş sesi mp3 marş motorsuz araba araba marş neden basmaz araba marşı neden geç alır araba neden marş basmaz araba neden marş yemez arabanın marşı niye basmaz marş arabanın neresinde mars araba oyunu otomatik araba marş basmıyor cars on mars cars on mars roving the red planet cars mars pa mars cars panel beaters mars cars philippines mars cars ridderkerk araba marş sistemi araba marş sesleri araba marş sorunu araba marş ses şahin araba marş basmıyor marsh cars taxis araba marş vurmuyor araba marş yemiyor araba hararet yaptı araba marş arızası
arabanın marş motoru arızaları
araba arızaları marş basmıyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir