Araba Aşırı Isınıyor

Sürüş Keyfiniz Araba Aşırı Isınıyorsa Kabusa Dönüşebilir

Araç kullanmak gerçek bir keyiftir. Özellikle sorunsuz bir sürüş, araba kullanmayı çok daha keyifli hale getirir. Ancak bu keyfi bozan çeşitli nedenler ortaya çıkabilmektedir. Özellikle araba aşırı ısınıyorsa sürüş keyfi tam bir kabusa dönebilir. Çünkü aracın aşırı ısınması, bir dizi sorunu da beraberinde getirir. Özellikle motor hararet yapabilir ve buna bağlı olarak yanabilir. Bunun yanında aracın aşırı ısınması da iç sıcaklığı artırabilir. Bu da yolculuğu büyük bir soruna çevirebilir.

Arabanın aşırı ısınmasına sebep olan yaygın nedenler:

  • Düşük soğutucu düzeyi
  • Motor soğutma fanının bozulması
  • Termostatın takılı kalması
  • Arızalı sıcaklık sensörü
  • Kırık fan davlumbazı
  • Şişmiş kapak contası
  • Arızalı su pompası
  • Hortumların sızdırması
     

Sorun Mutlaka Tespit Edilmeli

Araba aşırı ısınıyorsa kalorifer sisteminde arıza meydana gelmiş olabilir. Ya da egzoz borusundan araç içine ısı geliyor olabilir. Motordaki hararet de içeriye gelebilir. Sorun ne neden kaynaklanırsa kaynaklansın aracın aşırı ısınması, birçok sorunu meydana getirecektir. Aracın motorunda contalar vardır. Eğer ısınma motordan kaynaklanıyorsa bu contalar eriyebilir. Bu durumda araçta çok büyük sorunlar oluşacaktır. Kalorifer sisteminde arıza meydana gelmişse sıcak havalarda araç kullanmak eziyet olacaktır.

 

Uzmanından Destek Alın

 

Araba aşırı ısınıyorsa ilk yapılacak şey derhal bir oto tamir ve bakım merkezine gitmektir. Ancak ilk tamir servisine gitmek, sorunun çözülememesi anlamına gelebilir. Çünkü herkes işini profesyonelce yapmamaktadır. Bu nedenle de uzman personelin bulunduğu, güçlü altyapı bulunan araç tamir ve bakım servislerine başvurmak, araçtaki problemin kısa bir süre içinde tespitinin yapılarak ortadan kaldırılmasını sağlayacaktır. Gerekli donanıma sahip olan araç tamir ve servis istasyonları, gelişmiş teknolojilerle aracın tüm detaylarını kontrol edecek, sonrasında da profesyonel personeli ile de gerekli müdahaleyi gerçekleştirerek sorunu ortadan kaldıracaktır.

5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün