ALFA ROMEO GİULİETTA 1.4 TB PROGRESSİON PLUS İNCELEMESİ NASIL ALINIR MI ?

Uyumu ve dış görünüşü zarif bir dokunuş gibi…

Herkese merhaba, bugün size çok hoşuma giden bir araçtan bahsetmek istiyorum. Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Progression Plus. Bu araçta ilk dikkatimi çeken ön kaportasının tasarım dizaynı oldu. Araca enerjik bir hava katan bir görünüme sahip. İnce dokunuşları hissedebileceğiniz, hızlı profili ve led ışıklı hoş bir görünüm sunan spoylerı. Belki de tasarımın görünüş açısından bir bayana ithaf etmek lazım. Yinede şaka bir yana, logosunun bulunduğu, hepimizin bildiği ızgara görünümü Alfa Romeo’nun sık sık gördüğümüz, karakteristik özelliğini yine her zamanki gibi Giulietta’da aşinalığını koruyor. Tasarımı da güvene dayalı. Birçok teste tabi olan Giuletta, bu sebeple bazı ödüllere bile layık görülmüş. Avrupa’da bilinen ve dünyada adını duyurmuş “Euro NCAP” tarafından 5 üzerinden tam yıldız alarak kendini kanıtlamış bir araç. Yani güven içinde bir sürüş, sizin ve aracınızın kontrolünde.

Alfa-Romeo-Giulietta-1.4-TB-Progression-Plus-iç-görünüm
Alfa-Romeo-Giulietta-1.4-TB-Progression-Plus-iç-görünüm

Sürüşün üç düğmesi ellerinizin altında: DYNAMIC, NORMAL ve ALL WEATHER

Guiletta’mızın üç adet kullanım modu bulunmakta. Alfa D.N.A adını taşıyan bu sistem, sürüş stilinizi ve yol koşullarını dikkate alarak hangi modda aracınızı sürmek istiyorsanız ona göre siz kendiniz ayarlaya biliyorsunuz. Ne kadar harika öyle değil mi? Kısaca değinecek olursak;

DYNAMIC: İsminden de anlaşılacağı gibi Guiletta’nızı hıza yönelik ve kontrolü elinize sunan rahat bir sürüş keyfi yaşatır.

NORMAL: Bu modda daha çok şehir içinde hız yapmadan düşük yakıt tüketimine uygun olan bir düzenek içerir. İstanbul trafiğini düşünürsek bu mod Guiletta sürücüleri için harika bir seçim olacaktır.

ALL WEATHER: Olumsuz hava koşulları ve yol yüzeyi düzgün olmayan yerler için uygulanan bir moddur.  Zira zorlu yollarda verimi artırmak için, şanzımanı hızlanma esnasında tork kontrolünü artırarak motorun daha sorunsuz çalışmasına yardımcı olacaktır.

 TEKNİK ÖZELLİKLER BEKLENİLDİĞİ GİBİ

Guiletta 120hp motor gücüne sahip. Bu tüm ihtiyacınızı karşılayacak bir motor demek. Yani sizi öyle kolay kolay yolda bırakmayacaktır. 0-100 kilometrede hızlanması 9,4 saniye. Yakıt tank hacmi 60It. Sabit bir oranı litre hesabından ölçümü, şehir içinde 8,4 lt, şehir dışında 5,3 bu yakıt tüketimini de ortalamaya vurursak 100 km’de harcadığı yakıt 6,4 It’dir. Böyle bir oranında 206 nm torka endekslersek bence çok uygun olur. Böyle bir tork, Guiletta’mızın basit bir estetiğinin olmadığının yanı sıra, gösterdiği performansını da dile getiriyor. Yani 50km’den 100km’ye çıkacaksanız ne olduğunu bile anlamayacağınız bir motor gücünü ellerinizin altında hissedeceksiniz. Şimdi böyle bir araç, en fazla kaç kilometre yapıyor derseniz, ölçülen rakamların 195 km kadar çıktığını belirtmeliyim. Bunun anlamı korkmanız gereken bir şey olmadığıdır ve böyle bir estetiğe bu hız çok makuldür diyebilirim. Tabi tüm bunların yanı sıra, manüel 6 vitesli, önden çekişi ve hatchback/5 (5kapı) özelliği de basit ama etkili donanımlarından. Çok kalabalık bir aile rahatlıkla geniş hacminde uzun yolculuklarda keyif alabilir. Taşıma kapasitesi 500kg olduğundan bu tezimi daha da net açıklar.

Bu aracı alırken tek endişeniz sizin ona değil onun size hakim olması diyorum. Fiyatına gelirsek de 2015 üretim yılı tavsiye edilen satış fiyatı 68.485 TL, bu kampanyalı fiyatı. Normalde tavsiye edilen satış fiyatı 76.000’i bulabiliyor. Hatta 2014 senesine göre aracın kampanyalı satış fiyatının 2015’e göre oranla pahalandığını söyleyebilirim.

Yani Alfa Romeo Guilettayı alacaksanız güzel bir aile ve şehir arabası olduğu açıkça ortada. Hem çevik sağlam yol tutuşlu ve MacPherson süspansiyonlarına sahip dış görünüşü ve iç dizaynının da kalitesini yansıtan bir Alfa Romeo modeli.

Gelen sorgular
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Progression PlusAlfa Romeo Giulietta 1.4 TB Progression Plus fiyatıAlfa Romeo Giulietta 1.4 TB Progression Plus inceleAlfa Romeo Giulietta 1.4 TB Progression Plus incelemeAlfa Romeo Giulietta 1.4 TB Progression Plus incelemesiAlfa Romeo Giulietta 1.4 TB Progression Plus kaç beygirAlfa Romeo Giulietta 1.4 TB Progression Plus kaç paraAlfa Romeo Giulietta 1.4 TB Progression Plus nasılAlfa Romeo Giulietta 1.4 TB Progression Plus ne kadar yakıyorAlfa Romeo Giulietta 1.4 TB Progression Plus özelliklerAlfa Romeo Giulietta 1.4 TB Progression Plus vergisiAlfa Romeo Giulietta 1.4 TB Progression Plus yakıt tüketimiAlfa Romeo Giulietta 1.4 TB Progression Plus yakıtıAlfa Romeo Giulietta 1.4 TB Progression Plus yorumAlfa Romeo Giulietta 1.4 TB Progression Plus yorumlararabaaraba iaraba incelearaba incelemearaba incelemesiotomobil inceleotomobil inceleme

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün