Alfa Romeo 156 Alınır Mı ?

Alfa Romeo markası Fiat her zaman ikinci plana attığı ve hak ettiği yeri bulamayan bir araç..Aslında çok kaliteli bir motora sahip olan,sürüşü ve konforu ile zevk veren bir araç. Alfa Romeo 156 da aynı şekilde kaliteli bir model. Peki Alfa Romeo 156 nasılAlfa Romeo 156  alınır mı ?

Gerek iç mekan kalitesi gerekse tasarımı ile çok şık görünmekte. Herkesin ortak olarak kabul ettiği bir gerçek ise aracın doğuştan modifiyeli gibi olmasıdır. Normal araç çizgilerinden farklı bir tasarım ruhuna sahip olan Alfa Romeo nun sadık ve hastalık derecesinde araçlarına bağlı olan bir sürücü kitlesi vardır.Bu sürücüler kendilerini Alfist olarak adlandırmaktadır.

Özellikle ikinci elde ciddi mana da bir değer kaybı varken ikinci el alacaklar için çok avantajlı bir durum olmaktadır. Full donanımlı ve güvenli bir aracı Türkiye piyasasındaki saçma nedenler sebebi ile çok ucuza alabilmektesiniz.

Peki neden ikinci elde bu kadar cansız ? En önemli iki sebebi vardı ama artık yok.Gelde anlat bunu miletimize..

Birinci varyatör denilen bir parçanın 60.000 de bir sorun yaratması,sorunda sorun olsa,sabahları çalıştırmada dizel gibi bir vurma sesi geliyor sadece..200 TL ile bu sorun çok rahat giderilmekte..

İkincisi de servis ve parça sıkıntısı.Bu sorunda yakın zaman da çözüldü.Artık tüm FIAT servisleri Alfalar ile ilgili hizmet veriyor.

Küçük ama önemsiz kalan bir kaç durumda şudur ki :

* 8 Buji olduğu için bakımları pahalı tutar deniyor,Allah aşkında her 30.000 km de bir buji değişiyor,fazladan 4 buji ne kadar tutar ki..

*Yakıt tüketimi fazla deniyor,e öyle bir motor ve çekiş gücü,yüksek beygir olursa insan basmadan yapamıyor o da çok yakıyor,sınıfındaki araçlara göre 1 Lt civarında..

* Ön düzenden ses geliyor ve sağlam değil deniyor ama o eskidenmiş çünkü artık ülkemizde yol kalitesi geçmişe nazaran baya yükseldi.

Sonuç olarak ikinci el olarak alınıp binilebilecek, güvenlikli (10 hava yastığı), konforlu, performanslı, çizgisi ve tasarımı muhteşem olan bir araç olarak tanımlayabiliriz.

 

bilal diyor ki:

Aynen sozlerinize kayiliyorum arac sürüş keyfi çok mukemmel ama ikkinci el satislati cosuk bende97 model 146 var bir yildir satmak icin ugrasiyorum ama hic ilgi gormuyor bilal sungur

 

Emin diyor ki:

Sitenin fikri çok güzel, tasarımı çok hoş, sade ancak yönetici ile iletişim bilgileri ve site içi arama özellikleri de eklenirse daha bi tadından yenmez olduğu gibi, site ile ilgili geribildirimler daha kolay olacaktır.
For Example; bu geribildirimi yapabilmek için araç yorum bölümünü kullanıyorum

 

serkan demir diyor ki:

Varyötör ve ön takımlar olmasa başka arabaya binilmez.2006.156 var.

5

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün