2018 Araç Ekspertiz Fiyatları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

İkinci el araç alırken araca baktırmak ya da ekspertiz yaptırmak diye tabir edilen durum aslında çok karmaşık bir olay değildir. İki çeşit yol vardır. Ya iyi bir motor ve kaporta ustasına göstermek ya da yetkili servise aracı ekspertiz diye tabir edilen kontrol işlemini yaptırmaktır. İyi bir sanayi ustası motor durumunu ve kaporta durumunu anlar. Hasar durumları içinde sigortacınız ile bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz. Ağır hasarlı ya da pert araç olma ihtimaline karşı.

2018 Araç Ekspertiz Fiyatları 

Fakat bu durumda eğer araç servis bakımlı ise sanayi ustası kilometrenin orjinal olup olmadığını anlayamaz,bu durumda aracı yetkili servise sokarsınız.Eğer yetkili servise sokarsanız onlar size aracın eğer varsa tüm geçmişini çıkartır.Yapılan bakımları vs. Ayrıca tüm servislerde satış kısmı vardır ve burada bir sigortacı olur. Ondan rica ederseniz aracın sigorta bilgilerini de verir. Kısacası yetkili servis biraz daha detaylı bakar, güven verir.
Araç Ekspertiz Fiyatları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ekspertiz fiyatları yetkili servislerde biraz pahalı olur. 100 TL ile 400 TL arasında 2018 ekspertiz fiyatları değişmektedir. Örnek FIAT ekspertiz ücreti için 75-100 TL arası bir fiyat almaktadır. VW 250 TL,AUDI ise 300-400 civarı bir ücret istemektedir. Bu durumdan mağdur olmamak için ekspertiz yaptırmadan önce telefon ile bilgi almanız daha iyi olacaktır. Hatta bazı otomobil firmaları ekspertiz hizmeti vermemektedir. Bunu önceden sormak gerekir. Ekspertizi isterseniz yetkili serviste isterseniz özel serviste yaptırın ama çok dikkatli olun ve size söylenen her masrafı yaptırdıktan sonra aracı alın. Küçük bir örnek vereyim, satıcı derki klima gazı yok sadece ondan klima çalışmıyor der ama belki de klima kompresörü arızalıdır. Yetkili servis bunu anlayabilir ama özel servis bu durum göz ardı edilebilir. Araç sahibine ,klima gazını koyun ve ben faal olarak çalışan bir klima göreyim deyin.

Siteye gelen arama sorguları :

oto ekspertiz nerede
oto expertiz nasıl yapılır
oto expertiz ne kadar
oto expertiz nelere bakar
araç expertiz nasıl yapılır
araç expertiz ne kadar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün